Dordrecht, Netherlands

Spaanse middenvelder op de Krommedijk: 'FC Dordt interesseerde me'

Eén van de zomerse aanwinsten voor FC Dordrecht is de geblondeerde Spanjaard José Pascual Alba Seva, met als voetbalnaam Pascu. De middenvelder is overgekomen van ADO Den Haag waarvoor hij vorig jaar dertien eredivisiewedstrijden speelde. Hij wilde zelf niet blijven bij de degradant uit de hofstad. “Ik was toe aan verandering.”
Sander Verrips | 5 augustus 2021 10:32 | Aangepast op 5 augustus 2021 10:32
Vlak voordat FC Dordrecht aan de competitie begint, vertelt de 21-jarige Spanjaard waarom hij voor FC Dordrecht heeft gekozen. “Ik kende trainer Michele Santoni en er is mij verteld over het project van de club van dit jaar. Dat leek me heel interessant.”

Pascu verwacht zelf vrijdag tegen Jong PSV in de basis te starten en dus kan het publiek waarschijnlijk kennismaken met zijn kwaliteiten. “Ik ben balvaardig en snel en zoek altijd naar een beslissende pass. Of ik probeer zelf te scoren. Ik verwacht dat ik dat ook kan.” Voor ADO scoorde hij vorig jaar niet en leverde hij één assist.”

Pascu groeide op in het zonnige Alicante en speelde lang in de jeugd van Valencia. Daar speelde hij onder meer acht duels in de UEFA Youth League, waarin hij één keer scoorde en hij kwam uit voor Spanje Onder 18. Vorig jaar haalde ADO hem naar Nederland en ondertekende hij een contract voor twee jaar. Het leven in Nederland bevalt hem. “Ik had het niet verwacht, maar ik heb het naar mijn zin hier. De mensen zijn aardig voor me en ik voel me comfortabel.”

Zijn eerste indruk van de nieuwe Dordtse selectie is goed en hij heeft vertrouwen in een goed seizoen aan de Krommedijk. “We gaan dit keer zeker geen laatste worden! We gaan strijden en vechten om de verrassing van de competitie te worden.”&feature=emb_imp_woyt

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...