Dordrecht, Netherlands

Spaanse middenvelder op de Krommedijk: 'FC Dordt interesseerde me'

Eén van de zomerse aanwinsten voor FC Dordrecht is de geblondeerde Spanjaard José Pascual Alba Seva, met als voetbalnaam Pascu. De middenvelder is overgekomen van ADO Den Haag waarvoor hij vorig jaar dertien eredivisiewedstrijden speelde. Hij wilde zelf niet blijven bij de degradant uit de hofstad. “Ik was toe aan verandering.”
Sander Verrips | 5 augustus 2021 10:32 | Aangepast op 5 augustus 2021 10:32
Vlak voordat FC Dordrecht aan de competitie begint, vertelt de 21-jarige Spanjaard waarom hij voor FC Dordrecht heeft gekozen. “Ik kende trainer Michele Santoni en er is mij verteld over het project van de club van dit jaar. Dat leek me heel interessant.”

Pascu verwacht zelf vrijdag tegen Jong PSV in de basis te starten en dus kan het publiek waarschijnlijk kennismaken met zijn kwaliteiten. “Ik ben balvaardig en snel en zoek altijd naar een beslissende pass. Of ik probeer zelf te scoren. Ik verwacht dat ik dat ook kan.” Voor ADO scoorde hij vorig jaar niet en leverde hij één assist.”

Pascu groeide op in het zonnige Alicante en speelde lang in de jeugd van Valencia. Daar speelde hij onder meer acht duels in de UEFA Youth League, waarin hij één keer scoorde en hij kwam uit voor Spanje Onder 18. Vorig jaar haalde ADO hem naar Nederland en ondertekende hij een contract voor twee jaar. Het leven in Nederland bevalt hem. “Ik had het niet verwacht, maar ik heb het naar mijn zin hier. De mensen zijn aardig voor me en ik voel me comfortabel.”

Zijn eerste indruk van de nieuwe Dordtse selectie is goed en hij heeft vertrouwen in een goed seizoen aan de Krommedijk. “We gaan dit keer zeker geen laatste worden! We gaan strijden en vechten om de verrassing van de competitie te worden.”&feature=emb_imp_woyt

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...