gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Spannend: leerlingen leggen verkeersexamen af

f44baad06b1ed2c8ebee99a7ce162a04

Een spannende dag donderdag voor zo’n 750 leerlingen van basisscholen in Dordrecht. Zij hadden vandaag namelijk het verkeersexamen van Veilig Verkeer Nederland. Erg belangrijk, vind ook wethouder Rik van der Linden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Dordt is een grote stad met veel verkeer. Het gaat alleen goed als we weten wat de verkeersregels zijn. Daar is op diverse scholen veel aandacht aan besteed,” aldus Van der Linden.

De kinderen zijn best zenuwachtig, vertelt leerkracht Paul Schellekens van IKC De Repelear. “In het begin vroegen de kinderen zich af wat er zou gebeuren als ze het examen niet halen. Dat is dan niet zo heel erg, maar je merkt vandaag dat ze het wel echt spannend vinden.”

“We hebben het verkeersexamen op papier al gedaan, dat heb ik al gehaald, nu moeten we alleen nog het fietsexamen in de praktijk doen,” legt een examenkandidaat uit. Een ander vertelt: “We hebben gisteren een keer met de hele klas gefietst, dat was de route die we vandaag ook doen. We weten dus wat er gaat komen. We hebben er vertrouwen in dat het gaat lukken.”

Het praktisch en theoretisch verkeersexamen wordt jaarlijks door Veilig Verkeer Nederland georganiseerd om de fietsverkeersveiligheid te bevorderen. Met name kinderen uit groep 7 en 8 fietsen vaker alleen naar school. Tijdens het examen komen de verkeersregels en handige tips aan bod.&t=9s

Lees ook

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

artikelfoto jup

Eeuwenoude hoeve blijft behouden, maar er zijn zorgen over de verbouwing

De Wevershoeve aan de Noldijk in Rijsoord krijgt een nieuwe bestemming met woningen. Veel omwonenden reageren positief op dat vooruitzicht. Zij vinden het vooral belangrijk dat het monumentale pand behouden blijft. Over de mogelijke gevolgen van de verbouwing voor de dijk en het gebouw zelf bestaan wel vragen.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.