gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Spannend: leerlingen leggen verkeersexamen af

f44baad06b1ed2c8ebee99a7ce162a04.jpg

Een spannende dag donderdag voor zo’n 750 leerlingen van basisscholen in Dordrecht. Zij hadden vandaag namelijk het verkeersexamen van Veilig Verkeer Nederland. Erg belangrijk, vind ook wethouder Rik van der Linden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Dordt is een grote stad met veel verkeer. Het gaat alleen goed als we weten wat de verkeersregels zijn. Daar is op diverse scholen veel aandacht aan besteed,” aldus Van der Linden.

De kinderen zijn best zenuwachtig, vertelt leerkracht Paul Schellekens van IKC De Repelear. “In het begin vroegen de kinderen zich af wat er zou gebeuren als ze het examen niet halen. Dat is dan niet zo heel erg, maar je merkt vandaag dat ze het wel echt spannend vinden.”

“We hebben het verkeersexamen op papier al gedaan, dat heb ik al gehaald, nu moeten we alleen nog het fietsexamen in de praktijk doen,” legt een examenkandidaat uit. Een ander vertelt: “We hebben gisteren een keer met de hele klas gefietst, dat was de route die we vandaag ook doen. We weten dus wat er gaat komen. We hebben er vertrouwen in dat het gaat lukken.”

Het praktisch en theoretisch verkeersexamen wordt jaarlijks door Veilig Verkeer Nederland georganiseerd om de fietsverkeersveiligheid te bevorderen. Met name kinderen uit groep 7 en 8 fietsen vaker alleen naar school. Tijdens het examen komen de verkeersregels en handige tips aan bod.&t=9s

Lees ook

FC Dordrecht contracten

FC Dordrecht zegt contracten van vijf spelers op, maar deze smaakmakers blijven langer

De aflopende contracten van vijf spelers van FC Dordrecht worden formeel opgezegd. Daarover heeft de club de desbetreffende spelers geïnformeerd. Toch betekent dit niet automatisch dat zij deze zomer de club verlaten.

foto ijzergieterij

Deze inwoners hebben invloed op nieuw kunstwerk

Bewoners van Hardinxveld-Giessendam opgelet! Je kunt namelijk invloed hebben op het ontwerp van een nieuw kunstwerk in het woongebied de IJzergieterij. Dat kunstwerk moet komen op het plein voor de appartementsgebouwen, genaamd 'het Podium'. De gemeente roept mensen op om de kunstenaar tips of inspiratie te geven en dat mag van alles zijn.

pvv dordrecht_verkenner.png

PVV Dordrecht weigert gesprek met verkenner

De PVV in Dordrecht weigert in gesprek te gaan met verkenner Corry van Rhee-Oud Ammerveld. Zij heeft zich tijdens de campagnetijd van de Tweede Kamerverkiezingen in oktober 2025 uitgesproken over de manier waarop partijleider Geert Wilders campagne voerde. De PVV heeft hierdoor geen vertrouwen in de neutraliteit van Van Rhee-Oud Ammerveld tijdens het verkenningsproces.

kermisstock.jpg

Op deze kermis mag iedereen gefouilleerd worden

Iedereen die zich deze en volgende week rondom de kermis in Ridderkerk begeeft, mag preventief gefouilleerd worden. De gemeente heeft in samenspraak met de politie en het Openbaar Ministerie (OM) een veiligheidsrisicogebeid aangewezen, om zo wapenbezit de kop in te drukken.

politie.jpg

Ruim 1,7 miljoen euro buitgemaakt met bankhelpdeskfraude, Zwijndrechtenaar vast

Acht mensen, onder wie een man uit Zwijndrecht, zijn begin deze maand opgepakt. Zij worden verdacht van crypto- en bankhelpdeskfraude, waarbij inmiddels ruim 1,7 miljoen euro is buitgemaakt.

plasticvanger website.png

Plasticvanger blijkt groot succes in deze haven: ‘Soms meer dan zeventig stukjes per week’

Na een half jaar van testen blijkt de plasticvanger die in de Riedijkshaven in Dordrecht ligt een groot succes. Met de vanger kan plastic afval uit het water worden gefilterd. Bovendien kan het gevangen plastic worden hergebruikt voor nieuwe producten. Dankzij de positieve resultaten mag de vanger blijven liggen.