gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Spannend: leerlingen leggen verkeersexamen af

f44baad06b1ed2c8ebee99a7ce162a04

Een spannende dag donderdag voor zo’n 750 leerlingen van basisscholen in Dordrecht. Zij hadden vandaag namelijk het verkeersexamen van Veilig Verkeer Nederland. Erg belangrijk, vind ook wethouder Rik van der Linden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Dordt is een grote stad met veel verkeer. Het gaat alleen goed als we weten wat de verkeersregels zijn. Daar is op diverse scholen veel aandacht aan besteed,” aldus Van der Linden.

De kinderen zijn best zenuwachtig, vertelt leerkracht Paul Schellekens van IKC De Repelear. “In het begin vroegen de kinderen zich af wat er zou gebeuren als ze het examen niet halen. Dat is dan niet zo heel erg, maar je merkt vandaag dat ze het wel echt spannend vinden.”

“We hebben het verkeersexamen op papier al gedaan, dat heb ik al gehaald, nu moeten we alleen nog het fietsexamen in de praktijk doen,” legt een examenkandidaat uit. Een ander vertelt: “We hebben gisteren een keer met de hele klas gefietst, dat was de route die we vandaag ook doen. We weten dus wat er gaat komen. We hebben er vertrouwen in dat het gaat lukken.”

Het praktisch en theoretisch verkeersexamen wordt jaarlijks door Veilig Verkeer Nederland georganiseerd om de fietsverkeersveiligheid te bevorderen. Met name kinderen uit groep 7 en 8 fietsen vaker alleen naar school. Tijdens het examen komen de verkeersregels en handige tips aan bod.&t=9s

Lees ook

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.