gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Spannend: leerlingen leggen verkeersexamen af

f44baad06b1ed2c8ebee99a7ce162a04.jpg

Een spannende dag donderdag voor zo’n 750 leerlingen van basisscholen in Dordrecht. Zij hadden vandaag namelijk het verkeersexamen van Veilig Verkeer Nederland. Erg belangrijk, vind ook wethouder Rik van der Linden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Dordt is een grote stad met veel verkeer. Het gaat alleen goed als we weten wat de verkeersregels zijn. Daar is op diverse scholen veel aandacht aan besteed,” aldus Van der Linden.

De kinderen zijn best zenuwachtig, vertelt leerkracht Paul Schellekens van IKC De Repelear. “In het begin vroegen de kinderen zich af wat er zou gebeuren als ze het examen niet halen. Dat is dan niet zo heel erg, maar je merkt vandaag dat ze het wel echt spannend vinden.”

“We hebben het verkeersexamen op papier al gedaan, dat heb ik al gehaald, nu moeten we alleen nog het fietsexamen in de praktijk doen,” legt een examenkandidaat uit. Een ander vertelt: “We hebben gisteren een keer met de hele klas gefietst, dat was de route die we vandaag ook doen. We weten dus wat er gaat komen. We hebben er vertrouwen in dat het gaat lukken.”

Het praktisch en theoretisch verkeersexamen wordt jaarlijks door Veilig Verkeer Nederland georganiseerd om de fietsverkeersveiligheid te bevorderen. Met name kinderen uit groep 7 en 8 fietsen vaker alleen naar school. Tijdens het examen komen de verkeersregels en handige tips aan bod.&t=9s

Lees ook

2025-03-11-Hongingraatbalkons-1-1024x576.jpg

Unieke balkons brokkelen af: dit moet er gebeuren om de veiligheid te verbeteren

De afbrokkelende honingraatbalkons in Ridderkerk kunnen worden hersteld zonder de cultuurhistorische waarden ervan verloren gaan. Dat concluderen restauratiearchitecten van Bureau Polderman, die in opdracht van de gemeente op zoek gingen naar een oplossing voor de bezwijkende balkons.

Brug over de Noord 2.jpg

Let op: deze werkzaamheden aan de Brug over de Noord en de N915 komen eraan

Het asfalt op de N915, tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht wordt tot juni vernieuwd door Rijkswaterstaat. Ook wordt er in deze periode verder gewerkt aan de renovatie van de Brug over de Noord, die in de N915 ligt. Er komen tot begin mei twee nachtafsluitingen aan en een meerdaagse afsluiting.

60036f0b-d687-3a8a-9078-15280831f0e9.jpg

Flinke file op A16 door botsing op Moerdijkbrug

Op de A16 is donderdagochtend een ongeluk gebeurd op de Moerdijkbrug richting Dordrecht. Niemand is daarbij gewond geraakt. Wel zijn twee rijstroken dicht en er is een flinke file ontstaan op de weg.

foto.jpg

FC Dordrecht spreekt zich uit tegen schelden met kanker: ‘Het raakt mij altijd’

Bij FC Dordrecht ergert men zich steeds vaker aan stadiongangers die met het woord kanker schelden. Ook in de meest recente wedstrijd kwam de ziekte meermaals voor in spreekkoren tussen de harde kern van de club en aanhangers in het uitvak. “Dit zijn geen voetbalsupporters, dit zijn relschoppers.”

Foto website.png

Grondwater dankzij peilbuizen beschermd tegen PFAS en andere vervuiling: 'Tijd om te acteren'

De eerste buizen staan in de grond, eventuele grondwatervervuiling, de verspreidingsroute en het tempo kan nu in de gaten gehouden worden. Op twaalf verschillende plekken in Dordrecht worden peilbuizen geplaatst, zo kan er op tijd actie worden ondernomen als verontreiniging tóch in het grondwater terechtkomt.

OPMA20260411 Wielwijkpark.jpg

Op Pad Met Ad bezoekt vernieuwd Wielwijkpark: meer voorzieningen, maar minder bomen

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad neemt presentator Ad van den Herik een kijkje bij de feestelijke heropening van het Wielwijkpark. Hier spreekt Ad de wethouder, bewoners van Wielwijk en andere belanghebbende organisaties over het vernieuwde park.