gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Spannend: leerlingen leggen verkeersexamen af

f44baad06b1ed2c8ebee99a7ce162a04

Een spannende dag donderdag voor zo’n 750 leerlingen van basisscholen in Dordrecht. Zij hadden vandaag namelijk het verkeersexamen van Veilig Verkeer Nederland. Erg belangrijk, vind ook wethouder Rik van der Linden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Dordt is een grote stad met veel verkeer. Het gaat alleen goed als we weten wat de verkeersregels zijn. Daar is op diverse scholen veel aandacht aan besteed,” aldus Van der Linden.

De kinderen zijn best zenuwachtig, vertelt leerkracht Paul Schellekens van IKC De Repelear. “In het begin vroegen de kinderen zich af wat er zou gebeuren als ze het examen niet halen. Dat is dan niet zo heel erg, maar je merkt vandaag dat ze het wel echt spannend vinden.”

“We hebben het verkeersexamen op papier al gedaan, dat heb ik al gehaald, nu moeten we alleen nog het fietsexamen in de praktijk doen,” legt een examenkandidaat uit. Een ander vertelt: “We hebben gisteren een keer met de hele klas gefietst, dat was de route die we vandaag ook doen. We weten dus wat er gaat komen. We hebben er vertrouwen in dat het gaat lukken.”

Het praktisch en theoretisch verkeersexamen wordt jaarlijks door Veilig Verkeer Nederland georganiseerd om de fietsverkeersveiligheid te bevorderen. Met name kinderen uit groep 7 en 8 fietsen vaker alleen naar school. Tijdens het examen komen de verkeersregels en handige tips aan bod.&t=9s

Lees ook

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.