gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Spannend: leerlingen leggen verkeersexamen af

f44baad06b1ed2c8ebee99a7ce162a04

Een spannende dag donderdag voor zo’n 750 leerlingen van basisscholen in Dordrecht. Zij hadden vandaag namelijk het verkeersexamen van Veilig Verkeer Nederland. Erg belangrijk, vind ook wethouder Rik van der Linden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Dordt is een grote stad met veel verkeer. Het gaat alleen goed als we weten wat de verkeersregels zijn. Daar is op diverse scholen veel aandacht aan besteed,” aldus Van der Linden.

De kinderen zijn best zenuwachtig, vertelt leerkracht Paul Schellekens van IKC De Repelear. “In het begin vroegen de kinderen zich af wat er zou gebeuren als ze het examen niet halen. Dat is dan niet zo heel erg, maar je merkt vandaag dat ze het wel echt spannend vinden.”

“We hebben het verkeersexamen op papier al gedaan, dat heb ik al gehaald, nu moeten we alleen nog het fietsexamen in de praktijk doen,” legt een examenkandidaat uit. Een ander vertelt: “We hebben gisteren een keer met de hele klas gefietst, dat was de route die we vandaag ook doen. We weten dus wat er gaat komen. We hebben er vertrouwen in dat het gaat lukken.”

Het praktisch en theoretisch verkeersexamen wordt jaarlijks door Veilig Verkeer Nederland georganiseerd om de fietsverkeersveiligheid te bevorderen. Met name kinderen uit groep 7 en 8 fietsen vaker alleen naar school. Tijdens het examen komen de verkeersregels en handige tips aan bod.&t=9s

Lees ook

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."