Dordrecht, Netherlands

Spanning rondom benoeming Burggraaf

In de gemeenteraad werd er dinsdagmiddag gestemd over de benoeming van de nieuwe wethouders. En bij de stemronde voor die van Maarten Burggraaf gebeurde er iets opmerkelijks: de stemmen staakten. 19 raadsleden waren voor zijn benoeming, 19 tegen.
Marjolein Vos | 29 mei 2018 20:09 | Aangepast op 29 mei 2018 20:09
En dat was wel even spannend, zo laat hij weten aan verslaggever Ben Corino. "Je ziet wel vaker dat als iemand voor het eerst wethouder wordt, er een houding is van 'laat het eerst maar eens zien'. Het wethouderschap is natuurlijk ook echt iets anders dan raadslid zijn. Ik had er wel vertrouwen in dat het in de tweede stemronde goed zou komen."

En het kwam goed. De tweede keer stemden 23 raadsleden voor en 15 tegen. "Ik ben blij het vertrouwen te hebben gekregen van de meerderheid van de raad om de komende vier jaar mooie dingen voor de stad te gaan doen," aldus Burggraaf.

Dinsdagmiddag werden het nieuwe

Lees ook

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...