gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Speciaal afhaalpunt met levensbehoeften voor dak- en thuislozen

bbb661fade6c98915cf73dbf68b5b532

Voor dak- en thuislozen is er vanaf zaterdag een speciaal uitgiftepunt met voedsel en toiletartikelen. Onder normale omstandigheden kunnen de mensen bij het Aandachtscentrum of Broodnodig terecht voor soep en brood. Deze activiteiten zijn stilgelegd vanwege de coronacrisis.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We willen dat mensen die het nodig hebben, gewoon toegang hebben tot goedkoop of gratis eten", legt Petra Jongekrijg, coordinator van de Stichting Diakonaal Aandachtscentrum Dordrecht, uit. "Dat is belangrijk omdat alle inloophuizen zijn gesloten in verband met de coronamaatregelen. Alle mogelijkheden om aan te schuiven voor een goedkope maaltijd zijn daarmee weggevallen."

Hoewel een deel van de dak- en thuislozen in Dordt vanwege de corona-uitbraak worden opgevangen in het Postillion Hotel is het volgens wethouder Peter Heijkoop niet voor niets dat deze uitdeelplek in het leven is geroepen. 

"Het is vandaag gestart, maar deze plek zal de komende weken steeds meer gevonden worden. Je ziet dat voedselbanken het ook steeds drukker hebben, dat daar ook veel druk op staat. Heel de samenleving is ontwricht en we moeten nu met elkaar vooral omzien naar de mensen in de meest kwetsbare posities, aan de onderkant van de samenleving."

Bij de rotonde aan de Spuiboulevard kunnen deze artikelen tijdens de coronacrisis elke zaterdag tussen 13:00 uur en 14:00 uur en elke dinsdag tussen 18:30 uur en 19:30 uur worden opgehaald. Het idee is om bij de uitgifte de doelgroep ook te informeren over de richtlijnen die in het belang van de volksgezondheid gelden en mogelijke misvattingen recht te zetten.

Lees ook

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”