gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Speciaal afhaalpunt met levensbehoeften voor dak- en thuislozen

bbb661fade6c98915cf73dbf68b5b532

Voor dak- en thuislozen is er vanaf zaterdag een speciaal uitgiftepunt met voedsel en toiletartikelen. Onder normale omstandigheden kunnen de mensen bij het Aandachtscentrum of Broodnodig terecht voor soep en brood. Deze activiteiten zijn stilgelegd vanwege de coronacrisis.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We willen dat mensen die het nodig hebben, gewoon toegang hebben tot goedkoop of gratis eten", legt Petra Jongekrijg, coordinator van de Stichting Diakonaal Aandachtscentrum Dordrecht, uit. "Dat is belangrijk omdat alle inloophuizen zijn gesloten in verband met de coronamaatregelen. Alle mogelijkheden om aan te schuiven voor een goedkope maaltijd zijn daarmee weggevallen."

Hoewel een deel van de dak- en thuislozen in Dordt vanwege de corona-uitbraak worden opgevangen in het Postillion Hotel is het volgens wethouder Peter Heijkoop niet voor niets dat deze uitdeelplek in het leven is geroepen. 

"Het is vandaag gestart, maar deze plek zal de komende weken steeds meer gevonden worden. Je ziet dat voedselbanken het ook steeds drukker hebben, dat daar ook veel druk op staat. Heel de samenleving is ontwricht en we moeten nu met elkaar vooral omzien naar de mensen in de meest kwetsbare posities, aan de onderkant van de samenleving."

Bij de rotonde aan de Spuiboulevard kunnen deze artikelen tijdens de coronacrisis elke zaterdag tussen 13:00 uur en 14:00 uur en elke dinsdag tussen 18:30 uur en 19:30 uur worden opgehaald. Het idee is om bij de uitgifte de doelgroep ook te informeren over de richtlijnen die in het belang van de volksgezondheid gelden en mogelijke misvattingen recht te zetten.

Lees ook

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

THUMB WEBSITE

Oud-ploeggenoot Summerville trots op WK-prestatie: ‘Wist toen al dat hij het ver ging schoppen’

Terwijl het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada in volle gang is, gaat het in Nederland over misschien wel dé verrassing van het toernooi. Crysencio Summerville debuteerde zeven jaar geleden nog in het profvoetbal bij FC Dordrecht en maakt nu furore in het shirt van Oranje. Toenmalige ploeggenoot Thomas Schalekamp wist het al gelijk: die gaat het ver schoppen.