gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Speciaal afhaalpunt met levensbehoeften voor dak- en thuislozen

bbb661fade6c98915cf73dbf68b5b532.jpg

Voor dak- en thuislozen is er vanaf zaterdag een speciaal uitgiftepunt met voedsel en toiletartikelen. Onder normale omstandigheden kunnen de mensen bij het Aandachtscentrum of Broodnodig terecht voor soep en brood. Deze activiteiten zijn stilgelegd vanwege de coronacrisis.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We willen dat mensen die het nodig hebben, gewoon toegang hebben tot goedkoop of gratis eten", legt Petra Jongekrijg, coordinator van de Stichting Diakonaal Aandachtscentrum Dordrecht, uit. "Dat is belangrijk omdat alle inloophuizen zijn gesloten in verband met de coronamaatregelen. Alle mogelijkheden om aan te schuiven voor een goedkope maaltijd zijn daarmee weggevallen."

Hoewel een deel van de dak- en thuislozen in Dordt vanwege de corona-uitbraak worden opgevangen in het Postillion Hotel is het volgens wethouder Peter Heijkoop niet voor niets dat deze uitdeelplek in het leven is geroepen. 

"Het is vandaag gestart, maar deze plek zal de komende weken steeds meer gevonden worden. Je ziet dat voedselbanken het ook steeds drukker hebben, dat daar ook veel druk op staat. Heel de samenleving is ontwricht en we moeten nu met elkaar vooral omzien naar de mensen in de meest kwetsbare posities, aan de onderkant van de samenleving."

Bij de rotonde aan de Spuiboulevard kunnen deze artikelen tijdens de coronacrisis elke zaterdag tussen 13:00 uur en 14:00 uur en elke dinsdag tussen 18:30 uur en 19:30 uur worden opgehaald. Het idee is om bij de uitgifte de doelgroep ook te informeren over de richtlijnen die in het belang van de volksgezondheid gelden en mogelijke misvattingen recht te zetten.

Lees ook

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.