Dordrecht, Netherlands

Speciaal afhaalpunt met levensbehoeften voor dak- en thuislozen

Voor dak- en thuislozen is er vanaf zaterdag een speciaal uitgiftepunt met voedsel en toiletartikelen. Onder normale omstandigheden kunnen de mensen bij het Aandachtscentrum of Broodnodig terecht voor soep en brood. Deze activiteiten zijn stilgelegd vanwege de coronacrisis.
Petra Scheurwater | 28 maart 2020 16:51 | Aangepast op 28 maart 2020 16:51
"We willen dat mensen die het nodig hebben, gewoon toegang hebben tot goedkoop of gratis eten", legt Petra Jongekrijg, coordinator van de Stichting Diakonaal Aandachtscentrum Dordrecht, uit. "Dat is belangrijk omdat alle inloophuizen zijn gesloten in verband met de coronamaatregelen. Alle mogelijkheden om aan te schuiven voor een goedkope maaltijd zijn daarmee weggevallen."

Hoewel een deel van de dak- en thuislozen in Dordt vanwege de corona-uitbraak worden opgevangen in het Postillion Hotel is het volgens wethouder Peter Heijkoop niet voor niets dat deze uitdeelplek in het leven is geroepen. 

"Het is vandaag gestart, maar deze plek zal de komende weken steeds meer gevonden worden. Je ziet dat voedselbanken het ook steeds drukker hebben, dat daar ook veel druk op staat. Heel de samenleving is ontwricht en we moeten nu met elkaar vooral omzien naar de mensen in de meest kwetsbare posities, aan de onderkant van de samenleving."

Bij de rotonde aan de Spuiboulevard kunnen deze artikelen tijdens de coronacrisis elke zaterdag tussen 13:00 uur en 14:00 uur en elke dinsdag tussen 18:30 uur en 19:30 uur worden opgehaald. Het idee is om bij de uitgifte de doelgroep ook te informeren over de richtlijnen die in het belang van de volksgezondheid gelden en mogelijke misvattingen recht te zetten.

Lees ook

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...

Man die onder de jurk van een vrouw filmde, meldt zichzelf bij politie

De man die met zijn telefoon onder een jurk van een vrouw filmde, heeft zichzelf gemeld bij de polit...

PvdA/GroenLinks doet toch mee aan verkiezingen in Hardinxveld-Giessendam

Onverwachts links geluid in Hardinxveld-Giessendam: PvdA en GroenLinks doen in 2026 toch mee aan de ...

Lotte van Drunen krijgt belangrijkste Nederlandse motorsportprijs

Lotte van Drunen is sinds zaterdag de trotse eigenaar van de Hans de Beaufort-beker. Dat is de belan...

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...