gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Speciaal afhaalpunt met levensbehoeften voor dak- en thuislozen

bbb661fade6c98915cf73dbf68b5b532

Voor dak- en thuislozen is er vanaf zaterdag een speciaal uitgiftepunt met voedsel en toiletartikelen. Onder normale omstandigheden kunnen de mensen bij het Aandachtscentrum of Broodnodig terecht voor soep en brood. Deze activiteiten zijn stilgelegd vanwege de coronacrisis.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We willen dat mensen die het nodig hebben, gewoon toegang hebben tot goedkoop of gratis eten", legt Petra Jongekrijg, coordinator van de Stichting Diakonaal Aandachtscentrum Dordrecht, uit. "Dat is belangrijk omdat alle inloophuizen zijn gesloten in verband met de coronamaatregelen. Alle mogelijkheden om aan te schuiven voor een goedkope maaltijd zijn daarmee weggevallen."

Hoewel een deel van de dak- en thuislozen in Dordt vanwege de corona-uitbraak worden opgevangen in het Postillion Hotel is het volgens wethouder Peter Heijkoop niet voor niets dat deze uitdeelplek in het leven is geroepen. 

"Het is vandaag gestart, maar deze plek zal de komende weken steeds meer gevonden worden. Je ziet dat voedselbanken het ook steeds drukker hebben, dat daar ook veel druk op staat. Heel de samenleving is ontwricht en we moeten nu met elkaar vooral omzien naar de mensen in de meest kwetsbare posities, aan de onderkant van de samenleving."

Bij de rotonde aan de Spuiboulevard kunnen deze artikelen tijdens de coronacrisis elke zaterdag tussen 13:00 uur en 14:00 uur en elke dinsdag tussen 18:30 uur en 19:30 uur worden opgehaald. Het idee is om bij de uitgifte de doelgroep ook te informeren over de richtlijnen die in het belang van de volksgezondheid gelden en mogelijke misvattingen recht te zetten.

Lees ook

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”