gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Speciaal kindermenu in het kader van 'Doe ff Gezond'

521931a9f507aebe7e2e2140c74dc7ec

Normaal gesproken als kinderen uiteten gaan kiezen ze vaak voor een frikandelletje met wat patatjes erbij, maar dat kan nu ook anders. In het kader van 'Doe ff Gezond' hebben kinderen een nieuw kindermenu gepresenteerd. Dat werd woensdagmiddag gedaan bij Post die als eerste het menu, gemaakt door kinderen, geserveerd.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Wethouders Rik van der Linden en Marco Stam mochten als eerste de gerechten proeven. "We willen een stad zijn waarin je goed kan eten maar het is mooi als het ook gezond is en als je ook al vroeg leert dat lekker eten ook gezond kan zijn." vertelt Van der Linden.

Stam vult aan: "Je zou niet zeggen dat dit een kindermenu is. Het is ook goed voor kinderen om niet altijd aan de friet te zitten. Als kinderen zelf het initiatief nemen om gezond voedsel op de kaart te zetten zullen ze daar ook vaker voor kiezen."

De gemeente hoopt dat er meer restaurants in Dordt zijn die dit voorbeeld volgen. Ook de kinderen zijn enthousiast. Waaronder Emma. Zij heeft een van de gerechten bedacht die ook daadwerkelijk te bestellen is. "Ik had het totaal niet verwacht. Echt een verrassing, maar wel leuk. En lekker vooral."

Een van de wethouders denkt dat het nu ook een stuk makkelijker wordt om met kinderen uiteten te gaan. "Natuurlijk zullen kinderen altijd nog een patatje willen, maar het is goed dat de keuze er in ieder geval is."

Lees ook

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

Calvin Raatsie FC Dordrecht

Na jaar op de bank wil nieuwe FC Dordrecht-goalie laten zien wat hij kan: 'Waren hectische dagen'

Na een succesvol promotieseizoen bij Excelsior hoopte Calvin Raatsie (24) ook in de eredivisie op een doorbraak. De doelman werd echter tweede keus en mikt bij FC Dordrecht, waar hij afgelopen week werd gepresenteerd, op een succesvol hoofdstuk in zijn carrière. "Ik weet van mezelf dat ik het aankan."

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.