gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Speciaal Paasontbijtje voor alleenstaande Dordtenaren

7c9f58e95e77777f9dc1c0d015316514

Broodjes, croissantjes, fruit en allerlei soorten beleg. Dat ontbijtje stond op Tweede Paasdag bij verschillende Dordtenaren voor de deur.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De actie is opgezet door Wendy Snel, die op het idee kwam toen haar zus voor zichzelf een ontbijtje voor één persoon wilde bestellen.

“We doen dit omdat het in deze crisistijd heel erg lastig is om de naasten te bezoeken. Mijn zus is vrijgezel en zou normaal een ontbijtje bij mijn ouders mee-eten of zoiets. Nu had ze gekeken of ze zelf een ontbijtje kon bestellen, maar dat is allemaal pas vanaf twee personen. Dat vond ik zielig en ik dacht ‘Daar moet ik wat voor doen’ en wellicht kan ik daar meer mensen blij mee maken.”

En dat klopte, maandagochtend werden er zo’n zestig ontbijtjes uitgedeeld. “Wij hebben nu vijf auto’s rondrijden die alles door de Drechtsteden heen bezorgen.”

De ontvangers zijn blij met het Paasontbijtje. “Ik heb het van mijn dochter gekregen”, vertelt één van hen. “Daar ging ik meestal een paar keer in de week naartoe, maar dat is nu ook over.”

Lees ook

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.