gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Speciale app laat zien hoe lang het duurt bij Spoedeisende Hulp

d1569686382ac868521c0913f9bfe06a

Mensen die op de Spoedeisende Hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis belanden kunnen vanaf deze week op een speciale app op hun telefoon zien hoe lang het allemaal gaat duren.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De app is bedacht door de SEH-verpleegkundigen Arjan van Gent en Erica Holterman. Van Gent: "De meest gestelde vragen van patiënten die wij krijgen, zijn 'Wat gebeurt er op de Spoedeisende Hulp?' en 'Hoe lang duurt dit alles?'. Met de app kunnen we nu die twee en vele andere vragen beantwoorden en zo het verblijf van patiënten op onze SEH hopelijk inzichtelijker en prettiger maken."

Patiënten kunnen de app met de naam 'ASz SEH' downloaden in de appstore. Ze vullen vervolgens zelf drie gegevens in die zij ontvangen van de SEH-verpleegkundige: het specialisme, de urgentiekleur en de aankomsttijd.

Van Gent: "De app berekent de verwachte verblijfstijd van de patiënt op de SEH. De tijden in de app zijn gebaseerd op een data-analyse van SEH-bezoeken uit het verleden. Deze verwachte tijden geven de patiënt een goede indicatie hoe lang hij op de SEH zal verblijven."

Naast de tijd wordt ook het proces op de SEH in beeld gebracht. Aan de hand van een taartdiagram worden de vijf stappen getoond die een patiënt op de SEH doorloopt. "Omdat we die processtappen hebben gekoppeld aan de tijd, ziet de patiënt altijd waar hij of zij zich bevindt in het proces”, vertelt Van Gent.

De SEH-verpleegkundigen zijn nog niet uitgedacht over de nieuwe app. Van Gent: "We gaan binnenkort nog een functie inbouwen die plotselinge extra drukte op de SEH in de app meldt. Patiënten zien dan dat het even heel druk is en dat daardoor hun bezoek wat langer gaat duren. Door dat ook inzichtelijk te maken, verwachten we dat patiënten een langer bezoek makkelijker accepteren. Verder werken we ook samen met de landelijke SEH-app, een app voor de zorg na een bezoek aan de Spoedeisende Hulp. Hoe beter de patiënt geïnformeerd is, hoe hoger de tevredenheid."&t=10s

Lees ook

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”