gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Speciale bijeenkomsten moeten Turkse en Marokkaanse ouderen uit isolement halen

36ffe1bb59b1d100752f550761bdac4e

Turkse en Marokkaanse ouderen komen tegenwoordig samen komen in het Stadswiel en wijkcentrum De Koloriet. De speciale ontmoetingsbijeenkomsten worden georganiseerd om de eenzaamheid onder migranten ouderen terug te dringen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Volgens Margriet May, die het project leidt vanuit Stichting Prefuru, bleek er onder de ouderen veel behoefte te zijn aan de ontmoetingen. "Ze hebben hier behoefte aan omdat ze de Nederlandse taal niet volledig machtig zijn, het is de eerste generatie die hier is komen wonen. In Dordrecht is er onderzoek geweest naar de problematiek van migrantenouderen en daaruit bleek dat de Turkse en Marokkaanse ouderen heel veel te kampen hebben met een sociaal isolement en eenzaamheid."

Tijdens de ontmoetingen wordt niet alleen koffie gedronken, er vinden ook activiteiten plaats. "Het is de bedoeling dat ze deze samen doen en zich zo minder eenzaam voelen", legt May uit, dat er op deze manier broodnodige nieuwe sociale contacten ontstaan. "Naast hun bestaande sociale netwerk, krjigen ze er op deze manier een nieuw sociaal netwerk bij."

Lees ook

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.