gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Speciale oplaadstations om bussen Qbuzz overdag op te laden

4d42da8dae694ff31beaad3cf8c3a62a

Om de elektrische bussen van Qbuzz de hele dag te kunnen laten rijden komen er speciale oplaadplekken in de stad. Op het Dudokplein in Stadspolders komen twee oplaadpalen. Op het Lunenburgplein in Sterrenburg en op Businesspark Amstelwijck komt één oplaadpaal.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De elektrische bussen worden elke nacht opgeladen in de stalling. Omdat ze daar geen hele dag op kunnen rijden, moet elke bus overdag een aantal keer worden bijgeladen. Dit duurt een paar minuten.

Op 9 december neemt vervoerder Qbuzz het openbaar vervoer in stad en regio over van Arriva. Zij wonnen de concessie van de huidige vervoerder, Arriva. Door de verandering moet Rotterdam vanuit de Drechtsteden sneller bereikbaar worden en komen er ook deelfietsen en zelfs deelauto’s.

De bussen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht gaan daarnaast volledig elektrisch rijden. Naast het busvervoer vallen de treinen op de Merwedelingelijn, tussen Dordrecht en Geldermalsen, voortaan ook onder Qbuzz.

De treinen rijden in de dienstregeling van Qbuzz voortaan tot 20:00 uur in een kwartiersdienst, nu is dat nog tot 19:00 uur. Ook worden de huidige treinen omgebouwd naar R-net stijl. Zo krijgen ze comfortabelere stoelen, USB-aansluitingen en wordt de wifi sneller.

Qbuzz gaat het vervoer regelen voor een periode van 8 jaar, met twee keer een mogelijkheid tot verlenging.

Lees ook

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.