Dordrecht, Netherlands

Speciale oplaadstations om bussen Qbuzz overdag op te laden

Om de elektrische bussen van Qbuzz de hele dag te kunnen laten rijden komen er speciale oplaadplekken in de stad. Op het Dudokplein in Stadspolders komen twee oplaadpalen. Op het Lunenburgplein in Sterrenburg en op Businesspark Amstelwijck komt één oplaadpaal.
Petra Scheurwater | 28 september 2018 10:01 | Aangepast op 28 september 2018 10:01
De elektrische bussen worden elke nacht opgeladen in de stalling. Omdat ze daar geen hele dag op kunnen rijden, moet elke bus overdag een aantal keer worden bijgeladen. Dit duurt een paar minuten.

Op 9 december neemt vervoerder Qbuzz het openbaar vervoer in stad en regio over van Arriva. Zij wonnen de concessie van de huidige vervoerder, Arriva. Door de verandering moet Rotterdam vanuit de Drechtsteden sneller bereikbaar worden en komen er ook deelfietsen en zelfs deelauto’s.

De bussen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht gaan daarnaast volledig elektrisch rijden. Naast het busvervoer vallen de treinen op de Merwedelingelijn, tussen Dordrecht en Geldermalsen, voortaan ook onder Qbuzz.

De treinen rijden in de dienstregeling van Qbuzz voortaan tot 20:00 uur in een kwartiersdienst, nu is dat nog tot 19:00 uur. Ook worden de huidige treinen omgebouwd naar R-net stijl. Zo krijgen ze comfortabelere stoelen, USB-aansluitingen en wordt de wifi sneller.

Qbuzz gaat het vervoer regelen voor een periode van 8 jaar, met twee keer een mogelijkheid tot verlenging.

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

FC Dordrecht terug op het veld: dertig spelers, nog geen nieuwe trainer

FC Dordrecht is maandag begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen....

Zien! Het oude postkantoor is terug in het centrum en zo ziet dat eruit

Uit het oog, maar niet uit het hart: én nu weer te zien. Het digitale 3D model van het oude postkant...

Veteranen in de zomerzon gezet: 'Iedereen heeft zijn eigen drijfveer'

De traditionele veteranendag in Ridderkerk is ondanks de hitte van dit weekend goed verlopen. Wel wa...

Nieuw plan gemeente voor toerisme: wat mis jij aan recreatie in de Dordtse natuur?

Dordrecht werkt aan een nieuw plan voor recreatie en toerisme in de buitengebieden. Inwoners kunnen...

Marcel en zijn oude Franse dame trekken veel bekijks: ‘Ze is de enige in Nederland’

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...