Dordrecht, Netherlands

Speciale rondleidingen voor dementerenden

In het Dordrechts Museum worden er vanaf november rondleidingen georganiseerd voor mensen met dementie. Maandelijks is er een speciale rondleiding rondom een thema, zoals liefde, kleding en meer.
Maud Kannekens | 22 november 2018 17:56 | Aangepast op 22 november 2018 17:56
Het is de bedoeling dat de mensen met begeleiding, een familielid of verzorger, langskomen om samen de kunst te beleven. "We weten uit onderzoek dat bezig zijn met kunst kan bijdragen aan de gezondheid van ouderen in het algemeen en mensen met dementie in het bijzonder," vertelt Marianne Verhoork van Dordrechts Museum.

"Het prikkelt de hersenen, het stimuleert de hersenen en het daagt ze uit." Tijdens de rondleidingen wordt er tijd genomen om de bezoekers te leren kennen. Er worden vragen gesteld en ze mogen hun eigen verhalen ook vertellen.&t=73s&frags=pl%2Cwn

Lees ook

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...