Dordrecht, Netherlands

Speciale rondleidingen voor dementerenden

In het Dordrechts Museum worden er vanaf november rondleidingen georganiseerd voor mensen met dementie. Maandelijks is er een speciale rondleiding rondom een thema, zoals liefde, kleding en meer.
Maud Kannekens | 22 november 2018 17:56 | Aangepast op 22 november 2018 17:56
Het is de bedoeling dat de mensen met begeleiding, een familielid of verzorger, langskomen om samen de kunst te beleven. "We weten uit onderzoek dat bezig zijn met kunst kan bijdragen aan de gezondheid van ouderen in het algemeen en mensen met dementie in het bijzonder," vertelt Marianne Verhoork van Dordrechts Museum.

"Het prikkelt de hersenen, het stimuleert de hersenen en het daagt ze uit." Tijdens de rondleidingen wordt er tijd genomen om de bezoekers te leren kennen. Er worden vragen gesteld en ze mogen hun eigen verhalen ook vertellen.&t=73s&frags=pl%2Cwn

Lees ook

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...

Honderden kookboeken voor minima razendsnel 'uitverkocht'

De eerste druk van het kookboek van Quiet Drechtsteden, waarmee mensen met een laag inkomen goedkoop...

Taakstraf voor Dordtenaar die voetballer Noa Lang met de dood bedreigde

Dordtenaar Shayan D. (19) heeft een taakstraf van twintig uur gekregen voor de doodsbedreigingen die...

Dikke onvoldoendes voor openbare toiletten in onze regio, Sliedrecht scoort het laagst

Het is niet best gesteld met de toiletvriendelijkheid in Nederland en dat blijkt ook in onze streek ...