Dordrecht, Netherlands

Speciale rondleidingen voor dementerenden

In het Dordrechts Museum worden er vanaf november rondleidingen georganiseerd voor mensen met dementie. Maandelijks is er een speciale rondleiding rondom een thema, zoals liefde, kleding en meer.
Maud Kannekens | 22 november 2018 17:56 | Aangepast op 22 november 2018 17:56
Het is de bedoeling dat de mensen met begeleiding, een familielid of verzorger, langskomen om samen de kunst te beleven. "We weten uit onderzoek dat bezig zijn met kunst kan bijdragen aan de gezondheid van ouderen in het algemeen en mensen met dementie in het bijzonder," vertelt Marianne Verhoork van Dordrechts Museum.

"Het prikkelt de hersenen, het stimuleert de hersenen en het daagt ze uit." Tijdens de rondleidingen wordt er tijd genomen om de bezoekers te leren kennen. Er worden vragen gesteld en ze mogen hun eigen verhalen ook vertellen.&t=73s&frags=pl%2Cwn

Lees ook

Deze nieuwe slogan moet Dordrecht beter op de kaart zetten

'Het begint in Dordrecht' is de nieuwe slogan van de stad. De leus is bedoeld om de stad sterker in ...

Toeristen cruisen massaal naar Dordrecht deze maand en dit is waarom

Het worden drukke Dordtse Decemberdagen: er meren in een maand liefst 66 cruiseschepen aan, met in t...

Let op: Papendrechtsebrug (N3) nacht dicht

Weggebruikers die maandagavond en -nacht van Papendrecht naar Dordrecht moeten of andersom, moeten r...

Marco Stam kritisch over opgravingen Essenhof: 'Werknemers getraumatiseerd'

“En dan zijn we verbaasd dat mensen het vertrouwen verliezen in de politiek”. Gemeenteraadslid Marco...

PVV gaat voor het eerst meedoen aan verkiezingen in Papendrecht, mikt op negen zetels

De PVV gaat voor het eerst meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Papendrecht. Lijsttrekker Nik...

Man (24) meldt zich na doorrijden na ernstig ongeluk met brommerrijder (17)

De politie heeft dit weekend een 24-jarige man aangehouden die betrokken was bij een zwaar verkeerso...