Dordrecht, Netherlands

Speciale rondleidingen voor dementerenden

In het Dordrechts Museum worden er vanaf november rondleidingen georganiseerd voor mensen met dementie. Maandelijks is er een speciale rondleiding rondom een thema, zoals liefde, kleding en meer.
Maud Kannekens | 22 november 2018 17:56 | Aangepast op 22 november 2018 17:56
Het is de bedoeling dat de mensen met begeleiding, een familielid of verzorger, langskomen om samen de kunst te beleven. "We weten uit onderzoek dat bezig zijn met kunst kan bijdragen aan de gezondheid van ouderen in het algemeen en mensen met dementie in het bijzonder," vertelt Marianne Verhoork van Dordrechts Museum.

"Het prikkelt de hersenen, het stimuleert de hersenen en het daagt ze uit." Tijdens de rondleidingen wordt er tijd genomen om de bezoekers te leren kennen. Er worden vragen gesteld en ze mogen hun eigen verhalen ook vertellen.&t=73s&frags=pl%2Cwn

Meest gelezen

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Brand evenaart record met 51ste podiumplaats op rij

Lucinda Brand heeft in het koude maar zonnige Tsjechische Tábor de eerste veldrit van de wereldbeker...

Straten zaten weken in het donker, en dit is waarom

Bewoners van de buurt rond de Markstraat en Dintelstraat in Ridderkerk-Bolnes hebben het drie weken ...

Rechtszaak tegen Damen Shipyards start vandaag: wat staat er op het spel?

Na jarenlang juridisch getouwtrek begint deze maandag de rechtszaak tegen Damen Shipyards uit Gorin...

Uur vertraging door ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Bij Hardinxveld-Giessendam is maandagochtend een ongeluk met een vrachtwagen gebeurd op de A15 richt...

Vogelgriep in onze streek: 16.000 kippen worden gedood

Op een biologisch leghennenbedrijf in Streefkerk is vogelgriep vastgesteld. Dat meldt het ministerie...

Bart (79) begint eerste lichtjestocht voor scootmobielen

Een optocht met verlichte en versierde vrachtwagens wordt in wel meer gemeenten georganiseerd, maar ...