Dordrecht, Netherlands

Specialist adviseert huisarts

Medisch specialisten adviseren huisartsen voortaan bij de behandeling van een patiënt. Het is een proef van een half jaar. 22 huisartsen uit de Drechtsteden en Alblasserwaard doen mee.
Peter Tromp | 7 oktober 2016 13:28 | Aangepast op 7 oktober 2016 13:28
Tijdens de ‘Huisarts+poli'-proef besluit de huisarts of een specialist de patiënt moet bekijken voor advies zonder dat er sprake is van een officiële doorverwijzing.

Door deze werkwijze wordt voorkomen dat een huisarts, soms mede op aandringen van de patiënt, doorverwijst 'ter geruststelling' of 'voor de zekerheid'. Ziekenhuiszorg is duurder dan huisartsenzorg en kost de patiënt bovendien eigen risico. Het consult met de specialist vindt daarom ook plaats in de regionale huisartsenpost en niet in het ziekenhuis.

Behalve huisartsen doen ook dermatologen, reumatologen, internisten, othopeden en gyneacologen mee.

Na een half jaar wordt bekeken of deze manier van werken helpt om de zorg structureel efficiënter en goedkoper te maken en nauwer samen te werken.


Foto: Reumatoloog Ilja Tchetverikov in gesprek met een patiënt op de Huisarts+poli. (Foto: Hans ten Voorde)

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Meerdere woningen ontruimd na brand in kelderbox

In een kelderbox van een flat in Papendrecht heeft zondagochtend brand gewoed. Vanwege de rook die d...

Liefde en geluk boven alles: zo zag de Dordtse carnavalsoptocht eruit

“In Ooi- en Ramsgat draait het om liefde en geluk”, zo luidt het motto van de carnavalsoptocht in Do...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...