Dordrecht, Netherlands

Specialist adviseert huisarts

Medisch specialisten adviseren huisartsen voortaan bij de behandeling van een patiënt. Het is een proef van een half jaar. 22 huisartsen uit de Drechtsteden en Alblasserwaard doen mee.
Peter Tromp | 7 oktober 2016 13:28 | Aangepast op 7 oktober 2016 13:28
Tijdens de ‘Huisarts+poli'-proef besluit de huisarts of een specialist de patiënt moet bekijken voor advies zonder dat er sprake is van een officiële doorverwijzing.

Door deze werkwijze wordt voorkomen dat een huisarts, soms mede op aandringen van de patiënt, doorverwijst 'ter geruststelling' of 'voor de zekerheid'. Ziekenhuiszorg is duurder dan huisartsenzorg en kost de patiënt bovendien eigen risico. Het consult met de specialist vindt daarom ook plaats in de regionale huisartsenpost en niet in het ziekenhuis.

Behalve huisartsen doen ook dermatologen, reumatologen, internisten, othopeden en gyneacologen mee.

Na een half jaar wordt bekeken of deze manier van werken helpt om de zorg structureel efficiënter en goedkoper te maken en nauwer samen te werken.


Foto: Reumatoloog Ilja Tchetverikov in gesprek met een patiënt op de Huisarts+poli. (Foto: Hans ten Voorde)

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

Nieuwe ontmoetingen met lijsttrekkers in Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart heeft Ad van den Herik deze week ontmoetin...

Overvallers jagen pensionado stuipen op het lijf, OM eist tot 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist tot drie jaar cel tegen verschillende verdachten van een woningove...

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...