gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Speelotheek huist voortaan in Crabbehof

6efff7775585263b8065a4f4640db88e

Na vijf jaar in Stadspolders te hebben gestaan, verhuist de speelotheek naar Crabbehof. De winkel heet Tante Pip en woensdag was de feestelijke opening samen met wethouder Peter Heijkoop. "Ik ben heel blij met deze locatie."

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
De speelotheek is een winkel met tweedehands speelgoed. Hier kun je dus goedkoper speelgoed kopen of knuffels en poppen lenen. "Het is begonnen als een bewonersinitiatief en is uitgegroeid tot een volwaardige organisatie," vertelt Bianca Pipping. "In Stadspolders was de winkel niet zichtbaar voor een breed publiek, dus daarom zijn wij op zoek gegaan naar een andere ruimte."

Wethouder Peter Heijkoop was bij de opening van de nieuwe speelotheek. Hij vertelde dat de gemeente de komende jaren wil investeren in de wijk Crabbehof. De speelotheek is wat hem betreft een goede toevoeging: "Deze wijk heeft wat extra aandacht nodig en jullie kunnen daar een bijdrage aanleveren."

Lees ook

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”