Woensdag is het nieuwe Aquarama op het terrein van Duurzaamheidscentrum Weizigt met een feestelijk programma geopend.
Corrado Francke | 23 september 2026 17:00
Corrado Francke | 19 september 2026 11:20
Redactie Streekomroep | Rijnmond | 21 september 2026 15:00
Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.
Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.
Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad.
Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.
Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.
De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.