gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Spinningmarathon voor kinderen met energiestofwisselingsziekte

bad777677fa07159567e82d12c2ac1be

Het regionaal politieteam Ven2Cops stapt zondag op de fiets voor een spinningmarathon. Daarmee willen ze geld ophalen voor kinderen met een energiestofwisselingsziekte.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Iedereen kan tussen 09:00 en 15:00 uur een uurtje meekomen fietsen voor 10 euro per uur.


Kinderen met een energiestofwisselingsziekte sterven doorgaans op jonge leeftijd. Daardoor is de groep patiëntjes relatief klein en, volgens Ven2Cops, dus niet zo interessant voor de farmaceutische industrie. Het geld dat wordt opgehaald gaat naar onderzoek naar de ziekte.


De spinningmarathon is onderdeel van meer acties van het politieteam. Zo organiseren ze in juni onder andere een toertocht over 100 kilometer en verkopen ze rode en witte wijn. Als klap op de vuurpijl gaat het Ven2Cops-team in september als fietser, hardloper, motorbegeleiding of vrijwilliger weer naar de Pyreneeën waar drie dagen achterelkaar bekende bergen uit de Tour de France bedwongen gaan worden. Ze nemen daar deel aan de Ride4Kids Pyreneeën Challenge.

Het is de 11e keer dat het regionale politieteam zich inzet voor een goed doel.


Foto: Ven2Cops

Lees ook

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.