Dordrecht, Netherlands

Spinningmarathon voor kinderen met energiestofwisselingsziekte

Het regionaal politieteam Ven2Cops stapt zondag op de fiets voor een spinningmarathon. Daarmee willen ze geld ophalen voor kinderen met een energiestofwisselingsziekte.
Petra Scheurwater | 19 maart 2019 09:07 | Aangepast op 19 maart 2019 09:07
Iedereen kan tussen 09:00 en 15:00 uur een uurtje meekomen fietsen voor 10 euro per uur.


Kinderen met een energiestofwisselingsziekte sterven doorgaans op jonge leeftijd. Daardoor is de groep patiëntjes relatief klein en, volgens Ven2Cops, dus niet zo interessant voor de farmaceutische industrie. Het geld dat wordt opgehaald gaat naar onderzoek naar de ziekte.


De spinningmarathon is onderdeel van meer acties van het politieteam. Zo organiseren ze in juni onder andere een toertocht over 100 kilometer en verkopen ze rode en witte wijn. Als klap op de vuurpijl gaat het Ven2Cops-team in september als fietser, hardloper, motorbegeleiding of vrijwilliger weer naar de Pyreneeën waar drie dagen achterelkaar bekende bergen uit de Tour de France bedwongen gaan worden. Ze nemen daar deel aan de Ride4Kids Pyreneeën Challenge.

Het is de 11e keer dat het regionale politieteam zich inzet voor een goed doel.


Foto: Ven2Cops

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Een stroomstoring in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond meer dan 4500 huishoudens en bedrijven g...

28 bomen maken zich klaar voor verhuizing: 'Ze worden vaak gekapt als het niet past'

In het centrum van Dordrecht vindt deze week 's nachts een monsteroperatie plaats. In totaal 28 lind...

Man wil met 5 kilo xtc-pillen naar Frankrijk, maar wordt betrapt op de A16

Voor zijn garagebedrijf koopt Karim S. (39) een auto in Nederland. Op de terugweg naar Frankrijk nee...

Opvangen asielzoekers in hartje Papendrecht mag: bezwaar bewoners afgewezen

De voorzieningsrechter heeft beslist dat de opvanglocatie voor 80 vluchtelingen in het centrum van P...

Gas- en waterleiding geraakt bij werkzaamheden in Dordrecht, Stedin en Evides opgeroepen

In de Einsteinstraat in Dordrecht is dinsdagochtend een gaslekkage geweest. Tijdens graafwerkzaamhed...