gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Spoorovergang Mijlweg moet terug

Arjan de Looze van ChristenUnie/SGP heeft het college gevraagd hoe het mogelijk is dat de fietsdoorsteek naar de Meubelboulevard op de Mijlweg plots is verdwenen. Prorail heeft onderhoud uitgevoerd aan het spoorlijntje en zonder aankondiging meteen de overgang verwijderd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Looze begrijpt er helemaal niets van: "Vroeger kon je vanuit Wielwijk zo naar de Gamma rijden, maar nu moet je bijna een kilometer omfietsen. Dat kan niet en hoeft ook helemaal niet". Met veiligheid heeft het weghalen van de overgang niets te maken, meent De Looze. Ook via de officiële ingang van de Meubelboulevard moet je de spoorrail over. Bovendien zou er maar één keer par dag een goederentreintje overheen rijden en dan rijdt hij ook nog eens stapvoets.Arjan de Looze wil van het college weten hoe dit zomaar heeft kunnen gebeuren en dat de overgang wordt hersteld. Hij heeft inmiddels al te horen gekregen dat de zaak wordt uitgezocht. Het college was nog niet op de hoogte van de actie van Prorail.

Lees ook

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.

fotowoonwagenbewoners.png

Woonwagenbewoners die weg moeten voor nieuwbouwwijk kennen nieuwe plek

De woonwagenbewoners die moeten wijken voor de Dordtse nieuwbouwwijk Maasterras, verhuizen naar Wielwijk. Daar komen ze terecht aan de Reeweg Zuid, op de plek waar eerder De Vrije Tuinder zat. Die volkstuinvereniging is in 2023 verhuisd naar een terrein aan de Schenkeldijk.

fotopersburobusinkhagi.jpg

Heg en tuinhuis in brand, veel rook en vlammen te zien

Een tuinhuis en heg in Hardinxveld-Giessendam hebben donderdagavond in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij.