gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Spoorovergang Mijlweg moet terug

Arjan de Looze van ChristenUnie/SGP heeft het college gevraagd hoe het mogelijk is dat de fietsdoorsteek naar de Meubelboulevard op de Mijlweg plots is verdwenen. Prorail heeft onderhoud uitgevoerd aan het spoorlijntje en zonder aankondiging meteen de overgang verwijderd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Looze begrijpt er helemaal niets van: "Vroeger kon je vanuit Wielwijk zo naar de Gamma rijden, maar nu moet je bijna een kilometer omfietsen. Dat kan niet en hoeft ook helemaal niet". Met veiligheid heeft het weghalen van de overgang niets te maken, meent De Looze. Ook via de officiële ingang van de Meubelboulevard moet je de spoorrail over. Bovendien zou er maar één keer par dag een goederentreintje overheen rijden en dan rijdt hij ook nog eens stapvoets.Arjan de Looze wil van het college weten hoe dit zomaar heeft kunnen gebeuren en dat de overgang wordt hersteld. Hij heeft inmiddels al te horen gekregen dat de zaak wordt uitgezocht. Het college was nog niet op de hoogte van de actie van Prorail.

Lees ook

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.