Dordrecht, Netherlands

En zo staat FC Dordrecht ineens voorlaatste: 'Het is een herhaling van zetten'

FC Dordrecht in duel met NAC Breda Shane Winsser / Winsser Visuals
Waar FC Dordrecht in de afgelopen weken de sprong richting de middenmoot hoopte te maken, gebeurde het tegenovergestelde. Door de nederlaag bij NAC Breda vrijdagavond (3-2) en zeges van concurrenten daalt de ploeg naar de negentiende en voorlaatste plek. "We moeten zeer kritisch zijn", ziet middenvelder Tim Receveur.
Corrado Francke | 25 februari 2023 11:48 | Aangepast op 25 februari 2023 11:48
De middenvelder, die in Brabant zijn vierde duel voor FC Dordrecht speelde, noemt het "een beetje een herhaling van zetten" in de afgelopen drie wedstrijden, waarin de club telkens met minimaal verschil onderuit ging.

Discipline
"Een beetje discipline is dat, in de afspraken nakomen. Als je dat net te weinig doet, valt dat net niet goed. De stappen moeten wij wel maken om mee te gaan doen richting het linkerrijtje."

Receveur vindt dat Dordt ook doordeweeks, tijdens de trainingen, een stapje extra moet zetten. "Als wij als club verder willen, moeten we elke dag het niveau omhoog krijgen. We hebben een hartstikke goede groep, dus het is vooral positief bedoeld."
Trainer Michele Santoni zag hoe de Dordtenaren na rust knap terugkwamen van een 2-0 achterstand, maar vlak na de gelijkmaker viel het winnende Bredase doelpunt. "Het is niet dat je voor rust slecht speelt, maar je creëert te weinig. In de tweede helft lieten we zien wat we altijd willen laten zien qua energie. Als we dat voortzetten, komen de drie punten weer ", zegt Santoni na afloop.

Touré en Mannes lichtpuntjes
Doelpuntenmaker Tidjany Touré en de van een blessure teruggekeerde Ruggero Mannes, die al snel na rust een assist gaf, vielen in positieve zin op bij FC Dordrecht. "Als er iemand energie en kracht brengt, is het Mannes", blikt Santoni terug op de rentree van de rechtsback, die als rechtsbuiten werd ingezet.

"Tidjany komt van ver en moet ook wennen aan mannenvoetbal", gaat hij in op de vraag waarom Touré, die op fenomenale wijze voor de gelijkmaker zorgde, niet in de basiself te vinden was. "Ik begrijp wel dat iedereen het raar vindt dat ik hem niet opstelde, maar ik heb ben hem op mijn manier aan het helpen. Maar als hij dit laat zien, is de keuze makkelijk."

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Dordtse periodetitel in aantocht? De Plucheplakkers blikken vooruit

Nog twee keer winnen en FC Dordrecht heeft in de Keuken Kampioen Divisie zo goed als zeker de derde ...

Na lange blessure is Van Vianen terug bij FC Dordrecht: ‘Hartstikke blij mee’

Daniël van Vianen (22) heeft 272 dagen nadat hij een zware knieblessure opliep zijn rentree gemaakt ...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...