Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht treurt niet na bekeruitschakeling: ‘Wedstrijd was voor ons een bonus’

Jari Schuurman aan de bal namens FC Dordrecht René Kamps
FC Dordrecht kon woensdagavond niet voor een bekerstunt zorgen tegen eredivisionist FC Groningen: 0-3. Trainer Michele Santoni treurt echter niet, ondanks dat spelers en fans misschien wel op een verrassing hadden gehoopt. “Ineens verwachten dat we de wedstrijd zouden domineren, slaat nergens op.”
Corrado Francke | 20 oktober 2022 11:52 | Aangepast op 20 oktober 2022 11:52
Santoni spreekt van een “bonuswedstrijd” om eens te meten met een eredivisieclub. Dat ging FC Dordrecht voor lange tijd niet eens zo slecht af, want na tachtig minuten stond het nog altijd maar 0-1 voor de Groningers.

Doelman Doornbusch belangrijk
Bedankjes voor Dordt-doelman Trevor Doornbusch, die in de beker Liam Bossin verving, waren hierbij wel op zijn plaats. “Het is altijd leuk als je het team kan helpen, maar jammer dat het niet genoeg was”, vertelt de 23-jarige goalie na afloop. “Ik heb de kans gekregen om er te staan en dan laat ik mezelf zien.”

Doornbusch kan leven met het feit dat hij in de competitie Bossin voor zich moet dulden. “Ik weet welke rol ik heb gekregen en het gaat zoals het gaat. Ik vind het leuk dat hij het zo goed doet, we hebben een goede band en op het moment dat ik de kans krijg, zorg ik ervoor dat ik er sta”, zegt hij nuchter.
Dat nuchtere kenmerkt ook de stemming bij Santoni na het duel. “Je bent teleurgesteld want je wilt altijd winnen, ook al hadden we tegen Real Madrid gespeeld”, vertelt de Italiaanse oefenmeester. “Maar je moet realistisch blijven, we hebben goede en minder goede dingen laten zien. We gaan niet in een week van het beste elftal van de week naar het slechtste team van allemaal.”

Big smile
Santoni merkte het verschil in kwaliteit tussen de ploegen in techniek, handelingssnelheid en druk zetten. “En misschien voelden een aantal spelers de druk van de wedstrijd om graag te laten zien dat ze meekonden. Want ze maken wat onnodige fouten die ze normaal niet maken. Maar nogmaals: deze wedstrijd is voor ons een ‘bonus’. We weten waar we naartoe moeten en als we het zo interpreteren, kunnen we donderdag weer met een big smile het veld op en zo goed mogelijk de wedstrijd van zaterdag voorbereiden.”

De ploeg wil dan tegen NAC Breda de ongeslagen reeks van drie proberen te verlengen. De aftrap aan de Krommedijk is om 20:00 uur.
FC Groningen ging er met een 0-3 overwinning vandoor René Kamps

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Kuijt van start als trainer FC Dordrecht: 'Overtuigd door rust, stabiliteit en vertrouwen'

Dirk Kuijt is op een snikhete maandag begonnen als trainer van FC Dordrecht. Op zijn eerste werkdag ...

Bekijk hier een samenvatting van ASWH - FC Dordrecht (1-1)

FC Dordrecht is de voorbereiding op het nieuwe seizoen gestart met een 1-1 gelijkspel tegen derdediv...

Jeugdig FC Dordrecht start oefencampagne met remise bij ASWH

FC Dordrecht en ASWH hebben zaterdagmiddag de oefencampagne afgetrapt met een 1-1 gelijkspel. De Amb...

'Kattukker' Kuijt wordt een Schapekop: hoe Katwijk reageert op de overstap

Dirk Kuijt wordt de nieuwe hoofdtrainer van FC Dordrecht. Om erachter te komen wie we precies binnen...

Oud-international Dirk Kuijt wordt hoofdtrainer van FC Dordrecht

Kort na zijn vertrek bij het Belgische Beerschot heeft Dirk Kuijt een nieuwe werkgever gevonden. De ...

FC Dordrecht terug op het veld: dertig spelers, nog geen nieuwe trainer

FC Dordrecht is maandag begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen....