Dordrecht, Netherlands

Mathis Suray, de 'électron' van FC Dordrecht, wil bij Helmond Sport tweede zege op rij

Mathis Suray (links) gaf tegen FC Den Bosch twee assists René Kamps
FC Dordrecht wil vrijdagavond bij Helmond Sport de winstpartij van afgelopen week een goed vervolg geven. "Het belangrijkste is om nu gewoon te winnen", blikt de aanvallende middenvelder Mathis Suray vooruit op de confrontatie in Brabant. "Want we moeten niet telkens verliezen, winnen, verliezen en winnen."
Corrado Francke | 15 september 2022 15:37 | Aangepast op 15 september 2022 15:37
Op het middenveld, rechts- of linksbuiten of rondom spits Samuele Longo: Suray is dit seizoen al op allerlei plekken ingezet. Hij vat zijn positie samen met een Franse term: de 'électron libre' van FC Dordrecht. Oftewel: een spits die geen vaste positie heeft.

Afgelopen duels
"We speelden drie prima wedstrijden", blikt Suray, die is begonnen aan zijn derde seizoen aan de Krommedijk, terug op de afgelopen drie duels. "We verdienden om te winnen bij De Graafschap en bij Jong AZ was de tweede helft niet goed."

In Helmond wil ook trainer Michele Santoni de drie punten pakken. "We focussen op ons eigen spel", benadrukt de Italiaanse oefenmeester, die ziet dat Helmond Sport nog zoekt naar de juiste opstelling. "Laten we hopen dat ze nog een paar weken nodig hebben om dat te vinden", grapt hij.
Tegen FC Den Bosch (2-1 overwinning) zag hij zijn team 'weer een stapje vooruit zetten', maar wil in Brabant zuiniger omspringen met de kansen. "Maar over de stabiliteit, de manier van druk zetten en de compactheid was ik heel tevreden."

Elso Brito viel tegen de Bosschenaren geblesseerd uit en is nog niet fit genoeg. Mauro Savastano, die zich als invaller meteen liet gelden met een doelpunt, is zijn vervanger in de basiself. "We zijn nu een jaar bezig om onze selectie zo sterk te maken dat we blessures als deze kunnen opvangen", vervolgt Santoni. "Dat geldt voor meerdere posities, want we hebben meerdere jongens achter de hand die aandringen voor een basisplek. Maar de basisspelers doen het goed, dus moeten ze even wachten."

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Lees ook

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Dordtse periodetitel in aantocht? De Plucheplakkers blikken vooruit

Nog twee keer winnen en FC Dordrecht heeft in de Keuken Kampioen Divisie zo goed als zeker de derde ...

Na lange blessure is Van Vianen terug bij FC Dordrecht: ‘Hartstikke blij mee’

Daniël van Vianen (22) heeft 272 dagen nadat hij een zware knieblessure opliep zijn rentree gemaakt ...