Dordrecht, Netherlands

Samenwerking FC Dordrecht en Feyenoord officieel: 'De handtekeningen zijn gezet'

Innovatiemanager Leon Vlemmings (links) en algemeen directeur Hans de Zeeuw (rechts) vertellen over de samenwerking RTV Dordrecht
De handtekeningen zijn gezet: de samenwerking van FC Dordrecht en Feyenoord is officieel. Dat laat directeur Hans de Zeeuw vrijdag weten. Komend seizoen spelen er vier Feyenoord-spelers op huurbasis aan de Krommedijk, terwijl Feyenoord-hoofdscout Mark Ruijl een belangrijk aandeel krijgt in de samenstelling van de Dordtse selectie.
Corrado Francke | 26 mei 2023 15:20 | Aangepast op 26 mei 2023 15:20
Ruijl wordt verantwoordelijk voor de scouting en techniek bij FC Dordrecht. Nu ligt dat nog op het bord van Leon Vlemmings, die zich ook met innovatie bezighoudt. "Op technisch gebied zijn we onderbezet, dat doen we er eigenlijk bij", benadrukt Vlemmings.

Identiteit
De club hoopte twee jaar geleden dat de samenwerking met Fortuna Sittard dat gat in kon vullen, maar dat idee liep op een teleurstelling uit. "Om de onderbezetting tegen te gaan kun je iemand aannemen, maar het kan ook door samenwerking", licht Vlemmings toe. "Mits je daarmee je identiteit behoudt."

De Zeeuw vertelt dat Ruijl "een grote vinger in de pap krijgt in de samenstelling van de selectie van komend seizoen". De algemeen directeur wil niet dat FC Dordrecht vanaf komende zomer volledig op Feyenoord leunt, maar zou het "heel dom" vinden om niet van het scoutingapparaat van de Rotterdammers gebruik te maken.

Vier of vijf extra spelers
"Maar met vier spelers zijn we er nog niet, er zullen misschien nog vier of vijf spelers bijkomen, maar die komen bij FC Dordrecht onder contract", benadrukt De Zeeuw.
Vlemmings hoopt dat de samenwerking ook voor een groter scoutingnetwerk zorgt. "Feyenoord heeft de afgelopen twee jaar bewezen dat ze met hun scouting behoorlijk wat stappen hebben gemaakt. Ze hebben op basis van een bepaalde filosofie een nieuwe, professionele wind laten waaien. Als je daar gebruik van kunt maken, kan het een heel mooi verhaal worden."

Geen huurlingen naar tegenstanders
De samenwerking houdt ook in dat Feyenoord volgend seizoen waarschijnlijk geen spelers gaat verhuren aan andere clubs uit de Keuken Kampioen Divisie. Dit seizoen was dat met Naoufal Bannis (FC Eindhoven), Lennard Hartjes (Roda JC), Thijs Jansen (TOP Oss) en Denzel Hall (ADO Den Haag) nog wel het geval.

"In principe is dat niet mogelijk", aldus De Zeeuw. Toch houdt hij de deur op een kier: "Wij zijn wel de eerste keus, maar als onze selectie af is, zou het ook onzin zijn dat er niemand van Feyenoord ergens anders kan spelen."

Begin volgende week bekijkt u op onze website een uitgebreide terug- en vooruitblik met algemeen directeur Hans de Zeeuw en innovatiemanager Leon Vlemmings.

Lees meer over:

FC Dordrecht|Feyenoord|

Lees ook

FC Dordrecht is zichzelf niet meer na openingsgoal: 'Niet het vermogen om door te zetten'

FC Dordrecht leek vrijdagavond in Eindhoven onderweg naar de derde uitzege op rij, maar door een dom...

FC Dordrecht geeft voor de derde keer dit seizoen in de slotfase een zege uit handen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond op frustrerende wijze een zege uit handen gegeven bij FC Eindhoven. ...

Ode aan Duitse doelman in nieuwe 'Plucheplakkers'-aflevering

Journalisten Arco Bomgaars, Corrado Francke en Sjoerd de Vos blikten in de achtste aflevering van De...

FC Dordrecht is beter dan in vorige seizoenen, 'maar mentaal nog een stap maken'

Kwaliteit genoeg, maar 'de echte wil om te winnen' ontbreekt af en toe nog bij FC Dordrecht. Dat con...

FC Dordrecht moet tegen Jong AZ genoegen nemen met vierde thuisremise op rij

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een punt overgehouden aan het thuisduel met Jong AZ. Aan de Krommedi...

Zege van FC Dordrecht in Oss niet groots, wel efficiënt: 'Soms moet je ook zo winnen'

Met een nipte zege in Oss speelde FC Dordrecht zich maandagavond het linkerrijtje van de Keuken Kamp...