Dordrecht, Netherlands

Sportboulevard bestaat tien jaar: reden voor een feestje of te veel problemen?

Het is tien jaar geleden dat de Sportboulevard werd geopend. In die tijd kwamen er mooie evenementen naar Dordrecht zoals de World Cup Shorttrack, het WK Hiphop en de Jeugd Europese Zwemkampioenschappen. Maar sinds de bouw was er ook veel gedoe met het pand.
Nynke Cuperus | 18 september 2020 14:26 | Aangepast op 18 september 2020 14:26
Zo ontstond er bij de bouw van de Sportboulevard al problemen. Daardoor kon het pand pas later open dan gepland. Ook kwam er in 2013 een lamp naar beneden boven het wedstrijdbad. De oorzaak zou een financiële kwestie zijn. Om die zelfde reden zouden de schaatsbaan en het wedstrijdbad net iets te kort zijn.

Icoon met problemen

“Ik vind het wel reden voor een feestje omdat het toch een prachtig icoon is geworden voor de sportwereld in Dordrecht”, zegt gemeenteraadslid Cor van Verk. “Dus in die zin kunnen we trots zijn op gebouw en alles wat daarin zit. Maar we kunnen niet ontkennen dat er veel beheersproblemen zijn in het pand.”

Ook locatiemanager Dennis van Rijswijk geeft de problemen toe: “Maar ik denk dat we er de afgelopen 10 jaar aardig in geslaagd zijn om de vele problemen die er waren op te lossen”.



Prima zwembad en ijsbaan

Toch is de locatiemanager het er niet mee eens dat het bad te kort is. “Daarin zijn destijds keuzes gemaakt. Het zwembad is feitelijk qua lengte prima.”

Ook met de ijsbaan is niets mis volgens van Rijswijk. “Wij hebben ons gefocust op het shorttrackgebeuren, kunstrijden en het ijshockey en in iets mindere mate op de lange baan. Hier kunnen ze ten alle tijden prima in een geconditioneerde hal met topsportkwaliteiten terecht. Op zich is dat geen enkel probleem. Ook met het wedstrijdzwemmen zien we dat wij jeugd Europese wedstrijden kunnen huisvesten.”

Juiste keuze

Wil Dordrecht grotere evenementen naar de stad halen, dan zullen er wel dingen aan het pand moeten veranderen en en dat is volgens Van Rijswijk niet de moeite waard. “We hebben hier een gebouw staan van 54 miljoen. Voor een of twee grote topsportevenementen moet je fors meer investeren. Dat geeft ook weer druk op het verhuurprogramma. Dus ik denk dat we met Dordrecht de juiste keuze hebben gemaakt en dat we dat de afgelopen tien jaar hebben laten zien.”

Meest gelezen

Gewonde bij schietpartij Dordrecht, 19-jarige vast

Pascalle van Werkhoven | 27 apr 2025 09:21

Dordrecht geniet van Koningsdagoptreden van Nielson en Douwe Bob

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 26 apr 2025 16:51

Motorrijder knalt achterop auto en raakt zwaargewond

Corrado Francke | 1 mei 2025 10:17

Lees ook

Geen terrasje in de zon, maar zweven over de ijsbaan: 'Het is heel sierlijk'

In de Dordtse Sportboulevard verkiezen enthousiaste kunstschaatsers deze week de ijshal boven een ij...

Donderdag op TV Dordrecht: Via Cultura over vrijheid en verzet

In de nieuwste aflevering van Via Cultura staat donderdag oorlog, herinnering en veerkracht centraal...

Petitie voor veiligere rotonde: 'Hoeveel ongelukken of doden moeten er nog komen?'

Inwoners van Hendrik-Ido-Ambacht maken zich grote zorgen over de veiligheid bij de rotonde bij de La...

Enthousiaste zwemmers wagen zich dag te vroeg aan water de Merwelanden

Vanaf 1 mei is recreatieplas de Merwelanden weer toegankelijk voor zwemmers. Dit heuglijke nieuws zo...

Het is de zonnigste lente ooit, geniet van de zon (want nu kan het nog)

Het is genieten deze week, nu de zon zoveel schijnt. Deze donderdag wordt het meer dan 25 graden, en...

Studio de Witt voortaan een uur later

Het bekende radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM zal vanaf deze zaterdag een uur later beg...