gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sportclubs Dordt goed voorbereid op misbruik

Uit een rapport dat de Commissie De Vries dinsdag presenteerde blijkt dat een op de acht sporters als kind te maken heeft gehad met seksueel grensoverschrijdend gedrag. De commissie pleitte voor maatregelen, maar veel Dordtse clubs hebben hun zaakjes al voor elkaar.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Bij Dordt Sport zijn ze geschrokken van de cijfers en – hoewel er zeker de laatste 10 jaar geen concrete gevallen bekend zijn – wordt onderzocht hoe dit probleem aangepakt kan worden. Mogelijk komen er nieuwe protocollen.

Veel Dordtse sportclubs hebben wat dat betreft de zaken al goed geregeld. Veelal zijn er onafhankelijke vertrouwenspersonen aangesteld en moeten alle mensen die met kinderen omgaan een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) van de gemeente kunnen overleggen voordat ze aan de slag gaan.

Ook bij gymnastiekvereniging DVO (1000 leden) wordt op deze manier gewerkt en omnisportvereniging Fortius (2000 leden) zegt dit al jaren geleden te hebben geregeld.

Lees ook

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.