gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sportclubs Dordt goed voorbereid op misbruik

Uit een rapport dat de Commissie De Vries dinsdag presenteerde blijkt dat een op de acht sporters als kind te maken heeft gehad met seksueel grensoverschrijdend gedrag. De commissie pleitte voor maatregelen, maar veel Dordtse clubs hebben hun zaakjes al voor elkaar.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Bij Dordt Sport zijn ze geschrokken van de cijfers en – hoewel er zeker de laatste 10 jaar geen concrete gevallen bekend zijn – wordt onderzocht hoe dit probleem aangepakt kan worden. Mogelijk komen er nieuwe protocollen.

Veel Dordtse sportclubs hebben wat dat betreft de zaken al goed geregeld. Veelal zijn er onafhankelijke vertrouwenspersonen aangesteld en moeten alle mensen die met kinderen omgaan een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) van de gemeente kunnen overleggen voordat ze aan de slag gaan.

Ook bij gymnastiekvereniging DVO (1000 leden) wordt op deze manier gewerkt en omnisportvereniging Fortius (2000 leden) zegt dit al jaren geleden te hebben geregeld.

Lees ook

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.