gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sportclubs vragen nieuw overleg met gemeente over parkeerchaos

9b25f80660e515b1898e15775a618be1

De sportverenigingen in Stadspolders willen opnieuw met de gemeente in gesprek. Ze zijn ontevreden over het besluit van de gemeenteraad om niet te investeren in extra parkeerplaatsen en een omleidingsroute bij de sportvelden.

Robert van Loon |  | Aangepast op
"De parkeerdrukte is enorm, dat speelt al zo'n vijf à zes jaar en daar moet nu eindelijk een oplossing voor komen", aldus voorzitter Ronald Groesbeek van voetbalvereniging Oranje-Wit.
Samen met zijn collega van de naastgelegen korfbalvereniging Oranje-Wit doet hij deze zaterdagmorgen zijn beklag. "Niets doen is geen oplossing. Stel je voor dat er iemand gewond raakt, dan kunnen de hulpdiensten niet ter plaatse komen."


Te duur

De verenigingen hebben een plan gemaakt waarbij het parkeerterrein met 34 plaatsen wordt vergroot en nieuwe fietspaden het auto- en fietsverkeer van elkaar moeten scheiden. Dinsdag bleek dat de raad dit plan te duur vindt. De kosten zouden zo'n vier ton zijn.


Groesbeek: "Het grootste probleem is de doorstroming: het moet breder gemaakt worden. Wat is de gemeente nou meer waard: Een mensenleven of vier ton?"

Deze zaterdagmorgen heeft een touringcar duidelijk moeite om een draai te maken op het parkeerterrein. Auto's staan in de berm geparkeerd. De doorgang is op sommige plekken te smal om twee auto's te laten passeren. Het leidt tot gescheld en frustratie onder bezoekers.



Stukje lopen

"Mijn auto staat hier verderop, dus ik heb een stukje moeten lopen", zegt een bezoekster. "Het is nu lekker weer, maar ik kan me voorstellen dat als het regent je dat minder leuk vindt."


"Ik snap dat het een lastig probleem is voor de verenigingen, ik weet ook niet zo goed wat de oplossing moet zijn. Maar we zouden wel vaker met meerdere mensen in één auto naar de club kunnen komen. Je ziet nu nog veel mensen alleen in de auto zitten."

Een andere bezoeker erkent dat de fiets een beter alternatief is."Maar we zitten hier met vier verenigingen en je kunt niet verwachten dat de leden en bezoekers allemaal met de fiets komen. Wij verzamelen nu al ergens anders in de stad als we moeten uitspelen, maar dat is niet echt het clubgevoel wat je wilt."

Lees ook

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Kitty Kruger

In het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend in gesprek met voormalig gemeenteraadslid Kitty Kruger.

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.