gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sportclubs vragen nieuw overleg met gemeente over parkeerchaos

9b25f80660e515b1898e15775a618be1

De sportverenigingen in Stadspolders willen opnieuw met de gemeente in gesprek. Ze zijn ontevreden over het besluit van de gemeenteraad om niet te investeren in extra parkeerplaatsen en een omleidingsroute bij de sportvelden.

Robert van Loon |  | Aangepast op
"De parkeerdrukte is enorm, dat speelt al zo'n vijf à zes jaar en daar moet nu eindelijk een oplossing voor komen", aldus voorzitter Ronald Groesbeek van voetbalvereniging Oranje-Wit.
Samen met zijn collega van de naastgelegen korfbalvereniging Oranje-Wit doet hij deze zaterdagmorgen zijn beklag. "Niets doen is geen oplossing. Stel je voor dat er iemand gewond raakt, dan kunnen de hulpdiensten niet ter plaatse komen."


Te duur

De verenigingen hebben een plan gemaakt waarbij het parkeerterrein met 34 plaatsen wordt vergroot en nieuwe fietspaden het auto- en fietsverkeer van elkaar moeten scheiden. Dinsdag bleek dat de raad dit plan te duur vindt. De kosten zouden zo'n vier ton zijn.


Groesbeek: "Het grootste probleem is de doorstroming: het moet breder gemaakt worden. Wat is de gemeente nou meer waard: Een mensenleven of vier ton?"

Deze zaterdagmorgen heeft een touringcar duidelijk moeite om een draai te maken op het parkeerterrein. Auto's staan in de berm geparkeerd. De doorgang is op sommige plekken te smal om twee auto's te laten passeren. Het leidt tot gescheld en frustratie onder bezoekers.



Stukje lopen

"Mijn auto staat hier verderop, dus ik heb een stukje moeten lopen", zegt een bezoekster. "Het is nu lekker weer, maar ik kan me voorstellen dat als het regent je dat minder leuk vindt."


"Ik snap dat het een lastig probleem is voor de verenigingen, ik weet ook niet zo goed wat de oplossing moet zijn. Maar we zouden wel vaker met meerdere mensen in één auto naar de club kunnen komen. Je ziet nu nog veel mensen alleen in de auto zitten."

Een andere bezoeker erkent dat de fiets een beter alternatief is."Maar we zitten hier met vier verenigingen en je kunt niet verwachten dat de leden en bezoekers allemaal met de fiets komen. Wij verzamelen nu al ergens anders in de stad als we moeten uitspelen, maar dat is niet echt het clubgevoel wat je wilt."

Lees ook

moestuininbraak

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

luchtalarm 02

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.