Dordrecht, Netherlands

Sportdag op maat voor kinderen met autisme

Contact maken en samen sporten, twee dingen die voor veel mensen heel normaal zijn. Maar voor kinderen met autisme is dat sporten met andere kinderen vaak een grote uitdaging. Dat weet ook de 21-jarige autistische Sjaak Schippers.
Jordy Nijenhuis | 27 juni 2021 11:25 | Aangepast op 27 juni 2021 11:25
Sjaak organiseerde zaterdag een sportdag op maar voor autistische kinderen tot 18 jaar. Een sportdag die hij erg belangrijk vind. “Samen zijn terwijl je autisme hebt kan heel moeilijk zijn. Communicatie is vaak niet het sterkste punt, en plotse veranderingen en prikkels zijn vaak ook moeilijk te verwerken. Om de kinderen een handje te helpen bedacht ik deze sportdag.”

Zaterdagmiddag deden zo’n vijftien kinderen mee aan de sportdag. Als het aan Sjaak ligt volgen er nog meer. Via zijn sportopleiding hoopt hij nog meer verschillende sporten uit te kunnen lichten.

Lees ook

Sliedrechts college mag aanblijven ondanks kritiek na rapport over raadhuis

Het rapport over het oude raadhuis in Sliedrecht kost niet het hele college de kop. Het gemeentebest...

WK darts in aantocht: Wesley en Jamai willen knallen in Londen

Met twee darters is onze regio goed vertegenwoordigd op het WK, dat donderdag van start gaat in Lond...

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...