gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sportscholen blij om bijna weer te openen, maandenlange sluiting volgens sportarts ‘stille ramp’

c82b5e416d954eb30c81cb9e2f7fa76b.jpg

Alleen een ‘pauzeknop’ staat de opening van sportscholen op woensdag 19 mei nog in de weg. Max Derks, sportinstructeur van beroep, kijkt al heel lang uit naar het weer binnen mogen sporten. “Het nieuws was heel positief, het geeft ons weer wat meer mogelijkheden omdat we meer mensen kunnen helpen.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
De afgelopen maanden waren, ondanks dat een aantal attributen naar buiten werden verplaatst, “best rot” voor hem. “Want je kon een hele hoop mensen niet helpen. Dadelijk kan het wel weer, daar zijn we heel blij mee.”


'Bewegen onwijs belangrijk'

In plaats van fitness binnen heeft Derks personal training aangeboden. “Daar hebben we toch een heleboel mensen mee kunnen laten bewegen en dat is onwijs belangrijk.”

Dat laatste punt vindt ook sportarts Frank Loeffen van het Albert Schweitzer ziekenhuis. “Bewegen kan er letterlijk voor zorgen dat je bloeddruk en bloedsuiker lager wordt. En het zorgt voor meer vrolijkheid.”


Thuiszitten is volgens hem daarom niet de oplossing om corona te bestrijden. “Ik vind dat er altijd te weinig aandacht is voor bewegen. Maar wat je nu ziet, is dat alle aandacht uitgaat naar het bestrijden van corona”, vertelt Loeffen.


'Weinig aandacht voor bewegen is stille ramp'

“En terecht, dat is goed”, gaat hij verder. “Maar wat ik mis, en ook wel een ‘stille ramp’ noem, is het gebrek aan aandacht voor beweging. Bewegen is voor iedereen goed, maar je ziet dat het daar heel weinig over gaat. Sportscholen blijven dicht en mensen werken thuis, dan zie je dat het aantal mensen dat beweegt echt flink gedaald is.”


Loeffen verwacht ook een blessuregolf. Met longartsen heeft hij de post-COVID poli opgezet voor mensen met langdurige coronaklachten. “Mijn advies is altijd: sporten mag, maar bewegen moet. Dus als het niet lukt om te sporten, ga dan wel dat rondje lopen of fietsen.”

Lees ook

PHOTO-2026-03-20-13-08-30.jpg

Hongerige Lady Lions op zoek naar 5e landstitel in 7 jaar

De Dordtse Lady Lions zijn hot in ijshockeyland. De ploeg van coach Rick van Haren pakte al vier keer de landstitel en is daarmee zeer dominant in het ijshockey. Nu maakt de ploeg zich op voor de strijd om de vijfde landstitel. Het succes is niet onopgemerkt gebleven. Begin dit jaar ontving het team al de prijs voor Dordtse Sportploeg van 2025. Maar wat is het geheim achter hun succes én hoe blijf je aan de top na zoveel prijzen?

zoekhetuitmanrechtbank.jpg

Als de zanger van de punkband het uitmaakt met Nina (25) verandert zijn leven in een nachtmerrie

Nina kan er niet tegen dat Jullian geen relatie meer met haar wil. Ze belt hem honderden keren en begint een lastercampagne op sociale media. Na een jaar zien de twee elkaar weer terug. In de rechtszaal.

controle sliedrecht baanhoek.png

Politie gaat machinisten controleren: 'Snelheidsovertredingen geconstateerd'

De politie gaat de snelheid van treinen van Qbuzz controleren. Uit onderzoek van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) blijkt dat machinisten zich niet houden aan de snelheidsbeperking die geldt bij station Baanhoek in Sliedrecht. Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Foto 2.jpg

FC Dordrecht moet nog vol aan de bak voor ticket play-offs: ‘Terug naar de basis’

FC Dordrecht heeft vrijdagavond dure punten gemorst op bezoek bij Jong FC Utrecht. Op een koud Sportcomplex Zoudenbalch was het beloftenelftal uit de Domstad met 3-1 te sterk voor de formatie van Dirk Kuyt. Toch was er ook goed nieuws, want middenvelder Robin van Asten mag zichzelf melden bij Oranje Onder 18.

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.