Dordrecht, Netherlands

Sportscholen blij om bijna weer te openen, maandenlange sluiting volgens sportarts ‘stille ramp’

Alleen een ‘pauzeknop’ staat de opening van sportscholen op woensdag 19 mei nog in de weg. Max Derks, sportinstructeur van beroep, kijkt al heel lang uit naar het weer binnen mogen sporten. “Het nieuws was heel positief, het geeft ons weer wat meer mogelijkheden omdat we meer mensen kunnen helpen.”
Corrado Francke | 12 mei 2021 16:05 | Aangepast op 12 mei 2021 16:05
De afgelopen maanden waren, ondanks dat een aantal attributen naar buiten werden verplaatst, “best rot” voor hem. “Want je kon een hele hoop mensen niet helpen. Dadelijk kan het wel weer, daar zijn we heel blij mee.”


'Bewegen onwijs belangrijk'

In plaats van fitness binnen heeft Derks personal training aangeboden. “Daar hebben we toch een heleboel mensen mee kunnen laten bewegen en dat is onwijs belangrijk.”

Dat laatste punt vindt ook sportarts Frank Loeffen van het Albert Schweitzer ziekenhuis. “Bewegen kan er letterlijk voor zorgen dat je bloeddruk en bloedsuiker lager wordt. En het zorgt voor meer vrolijkheid.”


Thuiszitten is volgens hem daarom niet de oplossing om corona te bestrijden. “Ik vind dat er altijd te weinig aandacht is voor bewegen. Maar wat je nu ziet, is dat alle aandacht uitgaat naar het bestrijden van corona”, vertelt Loeffen.


'Weinig aandacht voor bewegen is stille ramp'

“En terecht, dat is goed”, gaat hij verder. “Maar wat ik mis, en ook wel een ‘stille ramp’ noem, is het gebrek aan aandacht voor beweging. Bewegen is voor iedereen goed, maar je ziet dat het daar heel weinig over gaat. Sportscholen blijven dicht en mensen werken thuis, dan zie je dat het aantal mensen dat beweegt echt flink gedaald is.”


Loeffen verwacht ook een blessuregolf. Met longartsen heeft hij de post-COVID poli opgezet voor mensen met langdurige coronaklachten. “Mijn advies is altijd: sporten mag, maar bewegen moet. Dus als het niet lukt om te sporten, ga dan wel dat rondje lopen of fietsen.”

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...