gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Spuihavengarage tot begin mei dicht

e0437326e0914f76ac5d82742edb2006

Parkeergarage Spuihaven in Dordrecht blijft vooralsnog dicht tot begin mei. Het streven is wel om de garage, na aanvullende verstevigende maatregelen, op termijn weer te kunnen openen. Dat laat de gemeente Dordrecht donderdagmiddag weten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De Spuihavengarage werd dinsdag halsoverkop gesloten, nadat er scheuren in het beton geconstateerd werden. Dit was eerder ook al het geval bij de parkeergarage Drievriendenhof, verderop in de stad. Uit een vervolginspectie is gebleken dat er geen acuut instortingsgevaar is, maar dat er wel verstevigende maatregelen nodig zijn.

De werkzaamheden daarvoor zijn donderdagochtend gestart. Ingenieurs onderzoeken de schade en zorgen voor versteviging van het gebouw.

Verkeersregelaars en informatieborden
Voor nu is de garage in ieder geval gesloten. Daardoor zijn de parkeermogelijkheden in het centrum van Dordrecht beperkt. De gemeente zet tijdens het komende paasweekend verkeersregelaars in om de doorstroming van het verkeer te bevorderen en om bezoekers te leiden naar andere parkeerplekken, zoals de Weeskinderendijk of parkeergarage Energiehuis. Ook worden tekstkarren met extra informatie geplaatst op de Oranjelaan en de Johan de Wittstraat.

Het maximale dagtarief voor de parkeergarage Energiehuis is komende zaterdag en maandag 3 euro. Daarnaast rijden er die dagen ook pendelbussen vanaf de garage richting de Museumstraat. Tussen 10.00 en 18.00 uur vertrekt er elk kwartier een bus. Mensen die vanaf Weeskinderendijk richting het centrum willen, kunnen daar de reguliere lijnbus pakken.
De gemeente Dordrecht kijkt later welke aanvullende maatregelen genomen kunnen worden voor het weekend na Pasen. Dan is het Koningsdag.

Lees ook

politie 01

Ridderkerker vast na vondst drugs in verborgen ruimte

Een 34-jarige man uit Ridderkerk is opgepakt in een huis in Maassluis. In de woning werd begin deze week een grote hoeveelheid harddrugs gevonden.

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

politiestock

Man onder bedreiging van vuurwapen beroofd tijdens verkoopafspraak

Een man is woensdagavond beroofd in Ridderkerk onder bedreiging van een vuurwapen. Ook is het slachtoffer geslagen met een hamer, meldt de politie.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.