gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Staatsbosbeheer laat hondenuitlaatdiensten betalen

Hondenuitlaatdiensten moeten gaan betalen als ze rondlopen in de Louisa- en Cannemanspolder. Ook wordt er mogelijk een maximum gesteld aan het aantal. Het naastgelegen bosgebied De Elzen mogen ze niet meer in.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Staatsbosbeheer wil meer inzicht hebben in commerciële activiteiten in de gebieden die zij beheert. "Ze mogen best geld verdienen aan onze grond en nu pikken we een graantje mee", zegt boswachter Jacques van der Neut. 800 euro gaat het de uitlaatdiensten kosten.

De Elzen mogen de uitlaatdiensten niet meer in. "Daar lopen reeën en zitten broedvogels", zegt Van der Neut, "Dat gaat niet samen met die grote groepen honden." De naastgelegen Louisa- en Cannemanspolder is speciaal aangemerkt als hondenlosloopgebied. De polder heeft veel open plekken.

Particulieren hoeven niet te gaan betalen. "Dat zijn geen economische gebruikers", zegt Van der Neut. Zij mogen De Elzen wel in met hun hond, zolang ze die maar aan de lijn hebben.

Lees ook

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.