gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Staatsbosbeheer laat hondenuitlaatdiensten betalen

Hondenuitlaatdiensten moeten gaan betalen als ze rondlopen in de Louisa- en Cannemanspolder. Ook wordt er mogelijk een maximum gesteld aan het aantal. Het naastgelegen bosgebied De Elzen mogen ze niet meer in.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Staatsbosbeheer wil meer inzicht hebben in commerciële activiteiten in de gebieden die zij beheert. "Ze mogen best geld verdienen aan onze grond en nu pikken we een graantje mee", zegt boswachter Jacques van der Neut. 800 euro gaat het de uitlaatdiensten kosten.

De Elzen mogen de uitlaatdiensten niet meer in. "Daar lopen reeën en zitten broedvogels", zegt Van der Neut, "Dat gaat niet samen met die grote groepen honden." De naastgelegen Louisa- en Cannemanspolder is speciaal aangemerkt als hondenlosloopgebied. De polder heeft veel open plekken.

Particulieren hoeven niet te gaan betalen. "Dat zijn geen economische gebruikers", zegt Van der Neut. Zij mogen De Elzen wel in met hun hond, zolang ze die maar aan de lijn hebben.

Lees ook

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.