gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Staatsecretaris op bezoek bij Ames

Staatsecretaris Tamara van Ark nam maandagmiddag een kijkje bij het autobedrijf Ames. Vandaag is namelijk de campagne campagne Veilig Werken met Gevaarlijke Stoffen van start gegaan.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wil hiermee het aantal slachtoffers dat jaarlijks valt bij ongelukken met gevaarlijke stoffen op het werk aanzienlijk verlagen.

In het verlagen van die risico's voor werknemers vervult het Dordtse bedrijf een voorbeeldfunctie. Zo werken ze onder meer met afzuigsystemen voor de uitlaatgassen en dragen medewerkers altijd handschoenen. "Het is mooi om te zien hoe ze hier te werk gaan", zegt Van Ark. "En dat werknemers dat echt doen met hun hart en elkaar er op aan durven te spreken. Dat is ook het doel van de campagne".

Jaarlijks worden ruim 3000 mensen het slachtoffer van werken met gevaarlijke stoffen. Een aantal stoffen is bekend, zoals asbest. Maar ook uitlaatgassen kunnen op lange termijn voor klachten zorgen. "Gevaarlijke stoffen zijn sluipmoordenaars. Alleen samen kunnen we ervoor zorgen dat het aantal slachtoffers als gevolg van werken met gevaarlijke stoffen afneemt. Dit is een te voorkomen probleem, dus we moeten aan de slag", aldus Van Ark.

Lees ook

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".