gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Staatsecretaris op bezoek bij Ames

Staatsecretaris Tamara van Ark nam maandagmiddag een kijkje bij het autobedrijf Ames. Vandaag is namelijk de campagne campagne Veilig Werken met Gevaarlijke Stoffen van start gegaan.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wil hiermee het aantal slachtoffers dat jaarlijks valt bij ongelukken met gevaarlijke stoffen op het werk aanzienlijk verlagen.

In het verlagen van die risico's voor werknemers vervult het Dordtse bedrijf een voorbeeldfunctie. Zo werken ze onder meer met afzuigsystemen voor de uitlaatgassen en dragen medewerkers altijd handschoenen. "Het is mooi om te zien hoe ze hier te werk gaan", zegt Van Ark. "En dat werknemers dat echt doen met hun hart en elkaar er op aan durven te spreken. Dat is ook het doel van de campagne".

Jaarlijks worden ruim 3000 mensen het slachtoffer van werken met gevaarlijke stoffen. Een aantal stoffen is bekend, zoals asbest. Maar ook uitlaatgassen kunnen op lange termijn voor klachten zorgen. "Gevaarlijke stoffen zijn sluipmoordenaars. Alleen samen kunnen we ervoor zorgen dat het aantal slachtoffers als gevolg van werken met gevaarlijke stoffen afneemt. Dit is een te voorkomen probleem, dus we moeten aan de slag", aldus Van Ark.

Lees ook

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_05_19_03.Still001

Lucinda Brand kondigt afscheid als wielrenner aan, al verlaat ze de sport niet

Lucinda Brand gaat in 2028 met wielerpensioen. Dat maakte de 37-jarige Dordtse dinsdag bekend. Het Duitse Canyon-Sram wordt haar laatste wegteam, waar ze daarna onderdeel van de technische staf wordt.

55610958826_5b593fc37e_k

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

Noordtunnel foto

Vanaf deze datum gaat de Noordtunnel (A15) voor ruim zes weken in beide richtingen dicht

De Noordtunnel (A15) gaat komend jaar voor ruim zes weken in beide richtingen dicht vanwege renovatiewerkzaamheden. Eerst is de buis richting Hendrik-Ido-Ambacht aan de beurt, daarna volgt de weg richting Papendrecht.