gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Staatsecretaris op bezoek bij Ames

Staatsecretaris Tamara van Ark nam maandagmiddag een kijkje bij het autobedrijf Ames. Vandaag is namelijk de campagne campagne Veilig Werken met Gevaarlijke Stoffen van start gegaan.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wil hiermee het aantal slachtoffers dat jaarlijks valt bij ongelukken met gevaarlijke stoffen op het werk aanzienlijk verlagen.

In het verlagen van die risico's voor werknemers vervult het Dordtse bedrijf een voorbeeldfunctie. Zo werken ze onder meer met afzuigsystemen voor de uitlaatgassen en dragen medewerkers altijd handschoenen. "Het is mooi om te zien hoe ze hier te werk gaan", zegt Van Ark. "En dat werknemers dat echt doen met hun hart en elkaar er op aan durven te spreken. Dat is ook het doel van de campagne".

Jaarlijks worden ruim 3000 mensen het slachtoffer van werken met gevaarlijke stoffen. Een aantal stoffen is bekend, zoals asbest. Maar ook uitlaatgassen kunnen op lange termijn voor klachten zorgen. "Gevaarlijke stoffen zijn sluipmoordenaars. Alleen samen kunnen we ervoor zorgen dat het aantal slachtoffers als gevolg van werken met gevaarlijke stoffen afneemt. Dit is een te voorkomen probleem, dus we moeten aan de slag", aldus Van Ark.

Lees ook

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.