gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Staatsecretaris op bezoek bij Ames

Staatsecretaris Tamara van Ark nam maandagmiddag een kijkje bij het autobedrijf Ames. Vandaag is namelijk de campagne campagne Veilig Werken met Gevaarlijke Stoffen van start gegaan.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wil hiermee het aantal slachtoffers dat jaarlijks valt bij ongelukken met gevaarlijke stoffen op het werk aanzienlijk verlagen.

In het verlagen van die risico's voor werknemers vervult het Dordtse bedrijf een voorbeeldfunctie. Zo werken ze onder meer met afzuigsystemen voor de uitlaatgassen en dragen medewerkers altijd handschoenen. "Het is mooi om te zien hoe ze hier te werk gaan", zegt Van Ark. "En dat werknemers dat echt doen met hun hart en elkaar er op aan durven te spreken. Dat is ook het doel van de campagne".

Jaarlijks worden ruim 3000 mensen het slachtoffer van werken met gevaarlijke stoffen. Een aantal stoffen is bekend, zoals asbest. Maar ook uitlaatgassen kunnen op lange termijn voor klachten zorgen. "Gevaarlijke stoffen zijn sluipmoordenaars. Alleen samen kunnen we ervoor zorgen dat het aantal slachtoffers als gevolg van werken met gevaarlijke stoffen afneemt. Dit is een te voorkomen probleem, dus we moeten aan de slag", aldus Van Ark.

Lees ook

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

De Plucheplakkers

FC Dordrecht vliegt meteen uit de beker, De Plucheplakkers zijn kritisch

FC Dordrecht-fans opgelet: De Plucheplakkers sparen de Schapenkoppen niet in de nieuwste podcast-aflevering. De ploeg zette zichzelf namelijk voor schut bij SC Genemuiden, dat ten koste van de Dordtenaren verder bekerde (3-2). Is het dieptepunt nu bereikt?

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.