gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Staatsecretaris op bezoek bij Ames

Staatsecretaris Tamara van Ark nam maandagmiddag een kijkje bij het autobedrijf Ames. Vandaag is namelijk de campagne campagne Veilig Werken met Gevaarlijke Stoffen van start gegaan.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wil hiermee het aantal slachtoffers dat jaarlijks valt bij ongelukken met gevaarlijke stoffen op het werk aanzienlijk verlagen.

In het verlagen van die risico's voor werknemers vervult het Dordtse bedrijf een voorbeeldfunctie. Zo werken ze onder meer met afzuigsystemen voor de uitlaatgassen en dragen medewerkers altijd handschoenen. "Het is mooi om te zien hoe ze hier te werk gaan", zegt Van Ark. "En dat werknemers dat echt doen met hun hart en elkaar er op aan durven te spreken. Dat is ook het doel van de campagne".

Jaarlijks worden ruim 3000 mensen het slachtoffer van werken met gevaarlijke stoffen. Een aantal stoffen is bekend, zoals asbest. Maar ook uitlaatgassen kunnen op lange termijn voor klachten zorgen. "Gevaarlijke stoffen zijn sluipmoordenaars. Alleen samen kunnen we ervoor zorgen dat het aantal slachtoffers als gevolg van werken met gevaarlijke stoffen afneemt. Dit is een te voorkomen probleem, dus we moeten aan de slag", aldus Van Ark.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

Biesbosch MuseumEiland (1)

Biesbosch MuseumEiland maakt kans op Museumprijs

Het Biesbosch MuseumEiland staat in de finale van de VriendenLoterij Museumprijs. Dit jaar maakt het museum kans op de titel ‘Het groene museum’. Tijdens de landelijke publieke stemronde hoopt het museum de hoofdprijs van 100.000 euro te winnen. Het museum neemt het op tegen twee andere musea: Forteiland Pampus bij Muiden en Museum De Bastei in Nijmegen.

nk2026102893A09284

Ongeloof bij FC Dordrecht na nieuwe afgang: ‘De gifbeker moet helemaal leeg‘

Inspiratieloos, kwalitatief onvoldoende en nul stootkracht. Volledig terecht kegelden de amateurs van SC Genemuiden het armoedige FC Dordrecht woensdagavond uit de KNVB Beker. “Deze doet extra pijn”, merkt een gefrustreerde hoofdtrainer Paul Nuijten.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: vooruitblik op DrechtStadLoop met oudgediende en jong talent

Zo’n 2800 elitelopers, liefhebbers en recreanten verzamelen zich zondag op het Statenplein in Dordrecht voor de DrechtStadLoop. Ook Papendrechter Roy Hoornweg (40), die aan het einde van zijn atletenloopbaan zit, loopt zondag mee. Presentator Ben Corino gaat zaterdag in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met hem.