gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Staatssecretaris wil lijst met GenX-bedrijven van Chemours

De Inspectie Leefomgeving en Transport heeft in december aan chemiebedrijf Chemours om een lijst van afnemers gevraagd. De inspectie kreeg die lijst niet. "Schandalig", laat staatssecretaris Van Veldhoven van Infrastructuur en Waterstaat aan RTV Rijnmond weten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Chemours maakt met GenX stoffen die worden gebruikt voor teflon. GenX is mogelijk kankerverwekkend, maar is illegaal in het oppervlaktewater geloosd. Veel omwonenden rond de fabriek zijn ongerust.

Van Veldhoven vraagt nog een keer om de lijst. Als die dan weer niet komt, gaat ze de lijst vorderen. "Maar we willen het liefst niet in juridische procedures verzanden", zegt ze. Het bedrijf krijgt een maand de tijd om met de gegevens op de proppen te komen.

Volgens Chemours krijgt in ons land alleen het bedrijf Custom Powders in Helmond GenX-stoffen. Daarna gaat de hele productie naar Chemours in Zwitserland.

Volgens de staatssecretaris zou het kunnen dat er vanuit Zwitserland weer aan Nederlandse bedrijven wordt geleverd. Ze wil de lijst zodat onder meer gekeken kan worden of er niet meer vervuiling is.

Lees ook

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.