gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Staatssecretaris wil lijst met GenX-bedrijven van Chemours

De Inspectie Leefomgeving en Transport heeft in december aan chemiebedrijf Chemours om een lijst van afnemers gevraagd. De inspectie kreeg die lijst niet. "Schandalig", laat staatssecretaris Van Veldhoven van Infrastructuur en Waterstaat aan RTV Rijnmond weten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Chemours maakt met GenX stoffen die worden gebruikt voor teflon. GenX is mogelijk kankerverwekkend, maar is illegaal in het oppervlaktewater geloosd. Veel omwonenden rond de fabriek zijn ongerust.

Van Veldhoven vraagt nog een keer om de lijst. Als die dan weer niet komt, gaat ze de lijst vorderen. "Maar we willen het liefst niet in juridische procedures verzanden", zegt ze. Het bedrijf krijgt een maand de tijd om met de gegevens op de proppen te komen.

Volgens Chemours krijgt in ons land alleen het bedrijf Custom Powders in Helmond GenX-stoffen. Daarna gaat de hele productie naar Chemours in Zwitserland.

Volgens de staatssecretaris zou het kunnen dat er vanuit Zwitserland weer aan Nederlandse bedrijven wordt geleverd. Ze wil de lijst zodat onder meer gekeken kan worden of er niet meer vervuiling is.

Lees ook

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?