Dordrecht, Netherlands

112-nieuws: bestelbus rijdt gevel van pand aan diggelen en voertuigbrand Krispijn

Een bestelbus is dinsdagochtend door de gevel van een bedrijfspand aan de Dordtse Toermalijnring gereden. Het pand raakte flink beschadigd, maar de bestuurder van het busje bleef ongedeerd.
Corrado Francke | Rijnmond | 4 februari 2025 11:11 | Aangepast op 4 februari 2025 11:11
Volgens een politiewoordvoerder is de inzittende aanspreekbaar en kon hij op eigen kracht uit het voertuig komen. Naast ambulancepersoneel en de politie werd ook de brandweer opgeroepen om te controleren of het pand nog veilig genoeg is. Dat is het geval, laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid weten.

Hoe het ongeluk kon gebeuren, is onbekend.

Brand in bestelbus
Een andere bestelbus is maandagnacht verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd op de Jacob van Lennepstraat in de Dordtse wijk Krispijn.

De brandweer werd rond twee uur ’s nachts gealarmeerd en kreeg het vuur snel onder controle. Toch is een groot deel van de bus beschadigd. Ook een auto die voor het busje stond geparkeerd raakte beschadigd.

De politie zoekt uit of er sprake is van brandstichting, zoals bij veel van zulke voertuigbranden het geval is.
Plezierjacht dwars op de weg
Een plezierjacht is maandagavond rond 20:15 uur van een trailer afgevallen op de Edisonweg in
Alblasserdam. Het jacht van ongeveer 12 meter, zakte door de trailer heen en kiepte om op straat. Het schip blokkeert de hele weg in beide rijrichtingen.

Er raakte niemand gewond. De politie en brandweer waren toevallig in de buurt tijdens een wekelijkse oefenavond, en kwamen ter plaatse voor hulp. De boot zal met een kraan van de weg moeten worden gehaald. Naar verwachting is de weg vanavond weer open. Tot die tijd kan men omrijden via het industrieterrein.

Politie schrijft 110 bekeuringen uit voor negeren rood kruis
110 automobilisten hebben maandag een rood kruis genegeerd op de A15 bij Ridderkerk. Een automobilist stond daar met pech en voor de veiligheid was de linkerrijstrook afgesloten door middel van een rood kruis.

"Het slachtoffer van het pechgeval was erg bang en durfde niet uit te stappen. Met gevaar voor eigen leven gingen wij naar het slachtoffer toe", schrijft de politie. "Tot onze grote verbazing negeerden veel voertuigen het rode kruis."

Deze informatie verscheen eerder op de website van onze mediapartner Rijnmond

Lees ook

Kersttraditie keert terug: schaatsen in de binnenstad

In december kan er eindelijk weer geschaatst worden in de Dordtse binnenstad. De kerstijsbaan komt n...

Buurtbewoners die hielpen na explosie in het zonnetje gezet

De buren die twee weken geleden te hulp schoten na een grote explosie bij een Papendrechts huis, zij...

Lot uit de loterij: 189 starters zoeken woongeluk in eigen dorp

Hoe kom je als starter in Hardinxveld-Giessendam aan een betaalbare koopwoning? Het korte antwoord i...

Meerdere huiszoekingen na steekpartij musical, familie slachtoffer wil ‘rust’

De politie heeft donderdag twee huiszoekingen gedaan naar aanleiding van de steekpartij tijdens een ...

Ests international tekent voor drie jaar bij FC Dordrecht

Middenvelder Martin Vetkal uit Estland sluit per direct aan bij de selectie van FC Dordrecht. De 21-...

Motorrijder gewond na aanrijding met camper

Een motorrijder en camper zijn vrijdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Dordrecht. Dat gebeur...