gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Acteur Huub Stapel bezoekt Dordrecht en treedt in voetsporen gebroeders De Witt

f69dc414f04bfb4150bfea7242ce44c5

Vanaf zondagavond 20.20 uur is acteur Huub Stapel te zien op NPO2, in een zesdelige documentaireserie over de Dordtse broers Johannes en Cornelis de Witt. In ‘De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt’ reist Stapel vanuit Dordrecht door Frankrijk en Engeland, een reis die de gebroeders enkele eeuwen geleden ook maakten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Johannes en Cornelis de Witt reisden in de zeventiende eeuw twee jaar lang kriskras door Frankrijk en Engeland. Hun ervaringen in het buitenland vormden de basis voor hoe zij later de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden zouden leiden. Dag- en kasboeken van de broers zijn bewaard gebleven. Met bewaarde stukken maakt Huub Stapel 352 jaar na de beruchte moord op de broers dezelfde ronde.

Te beginnen in Dordrecht, de geboorteplaats van de beroemde broers en tevens grotendeels het decor van de eerste aflevering. Stapel is in ieder geval enthousiast over Dordrecht en vertelt wat Dordtenaren zondag te zien krijgen: “Zij zien de Waterweg en het Patriciërshuis, wat buitengewoon fraai en prachtig is en waar we veel opnames hebben gemaakt. En dan ziet hij dat Dordrecht een hele mooie stad is en dat hij blij mag zijn dat hij er woont.”

De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt is vanaf zondag 8 september wekelijks om 20.20 uur te zien bij MAX op NPO 2.

RTV Dordrecht sprak met Huub Stapel over de documentairereeks. Bekijk de beelden hieronder.

Lees ook

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.