gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Acteur Huub Stapel bezoekt Dordrecht en treedt in voetsporen gebroeders De Witt

f69dc414f04bfb4150bfea7242ce44c5

Vanaf zondagavond 20.20 uur is acteur Huub Stapel te zien op NPO2, in een zesdelige documentaireserie over de Dordtse broers Johannes en Cornelis de Witt. In ‘De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt’ reist Stapel vanuit Dordrecht door Frankrijk en Engeland, een reis die de gebroeders enkele eeuwen geleden ook maakten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Johannes en Cornelis de Witt reisden in de zeventiende eeuw twee jaar lang kriskras door Frankrijk en Engeland. Hun ervaringen in het buitenland vormden de basis voor hoe zij later de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden zouden leiden. Dag- en kasboeken van de broers zijn bewaard gebleven. Met bewaarde stukken maakt Huub Stapel 352 jaar na de beruchte moord op de broers dezelfde ronde.

Te beginnen in Dordrecht, de geboorteplaats van de beroemde broers en tevens grotendeels het decor van de eerste aflevering. Stapel is in ieder geval enthousiast over Dordrecht en vertelt wat Dordtenaren zondag te zien krijgen: “Zij zien de Waterweg en het Patriciërshuis, wat buitengewoon fraai en prachtig is en waar we veel opnames hebben gemaakt. En dan ziet hij dat Dordrecht een hele mooie stad is en dat hij blij mag zijn dat hij er woont.”

De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt is vanaf zondag 8 september wekelijks om 20.20 uur te zien bij MAX op NPO 2.

RTV Dordrecht sprak met Huub Stapel over de documentairereeks. Bekijk de beelden hieronder.

Lees ook

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.