Dordrecht, Netherlands

Acteur Huub Stapel bezoekt Dordrecht en treedt in voetsporen gebroeders De Witt

Acteur Huub Stapel bezoekt Dordrecht en treedt in voetsporen gebroeders De Witt Omroep MAX
Vanaf zondagavond 20.20 uur is acteur Huub Stapel te zien op NPO2, in een zesdelige documentaireserie over de Dordtse broers Johannes en Cornelis de Witt. In ‘De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt’ reist Stapel vanuit Dordrecht door Frankrijk en Engeland, een reis die de gebroeders enkele eeuwen geleden ook maakten.
Redactie Streek 56 | 6 september 2024 08:30 | Aangepast op 5 september 2024 15:23
Johannes en Cornelis de Witt reisden in de zeventiende eeuw twee jaar lang kriskras door Frankrijk en Engeland. Hun ervaringen in het buitenland vormden de basis voor hoe zij later de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden zouden leiden. Dag- en kasboeken van de broers zijn bewaard gebleven. Met bewaarde stukken maakt Huub Stapel 352 jaar na de beruchte moord op de broers dezelfde ronde.

Te beginnen in Dordrecht, de geboorteplaats van de beroemde broers en tevens grotendeels het decor van de eerste aflevering. Stapel is in ieder geval enthousiast over Dordrecht en vertelt wat Dordtenaren zondag te zien krijgen: “Zij zien de Waterweg en het Patriciërshuis, wat buitengewoon fraai en prachtig is en waar we veel opnames hebben gemaakt. En dan ziet hij dat Dordrecht een hele mooie stad is en dat hij blij mag zijn dat hij er woont.”

De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt is vanaf zondag 8 september wekelijks om 20.20 uur te zien bij MAX op NPO 2.

RTV Dordrecht sprak met Huub Stapel over de documentairereeks. Bekijk de beelden hieronder.

Lees ook

Dordtse schaatsbaan wordt afgebroken, maar 'absoluut voor herhaling vatbaar'

Het Dordtse schaatsseizoen is ten einde. Donderdagmiddag werd de Dordtse ijsbaan op de Spuiboulevard...

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: terugkerende pareltjes van vorig jaar

In januari worden op TV Dordrecht zeven van de leukste en interessantste afleveringen uit het najaar...

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Het is deze week, nog meer dan anders, een komen en gaan van fanatieke skiërs en snowboarders bij sk...

Brug over de Noord (N915) blijft dit weekend toch open

De Brug over de Noord (N915) tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht blijft tussen 9 en 12 januar...

Vrijspraak voor rellende mannen tijdens jaarwisseling: onvoldoende bewijs

De rechtbank heeft woensdag zeven verdachten van rellen met oud en nieuw in 's-Gravendeel vrijgespro...

Lees terug: meer dan 700 kerstbomen ingeleverd en ook vrijdag winterdienstregeling NS

Heb je vrijdag de trein nodig? Die van de NS rijden dan wederom een winterdienstregeling. En in Slie...