gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Acteur Huub Stapel bezoekt Dordrecht en treedt in voetsporen gebroeders De Witt

f69dc414f04bfb4150bfea7242ce44c5

Vanaf zondagavond 20.20 uur is acteur Huub Stapel te zien op NPO2, in een zesdelige documentaireserie over de Dordtse broers Johannes en Cornelis de Witt. In ‘De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt’ reist Stapel vanuit Dordrecht door Frankrijk en Engeland, een reis die de gebroeders enkele eeuwen geleden ook maakten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Johannes en Cornelis de Witt reisden in de zeventiende eeuw twee jaar lang kriskras door Frankrijk en Engeland. Hun ervaringen in het buitenland vormden de basis voor hoe zij later de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden zouden leiden. Dag- en kasboeken van de broers zijn bewaard gebleven. Met bewaarde stukken maakt Huub Stapel 352 jaar na de beruchte moord op de broers dezelfde ronde.

Te beginnen in Dordrecht, de geboorteplaats van de beroemde broers en tevens grotendeels het decor van de eerste aflevering. Stapel is in ieder geval enthousiast over Dordrecht en vertelt wat Dordtenaren zondag te zien krijgen: “Zij zien de Waterweg en het Patriciërshuis, wat buitengewoon fraai en prachtig is en waar we veel opnames hebben gemaakt. En dan ziet hij dat Dordrecht een hele mooie stad is en dat hij blij mag zijn dat hij er woont.”

De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt is vanaf zondag 8 september wekelijks om 20.20 uur te zien bij MAX op NPO 2.

RTV Dordrecht sprak met Huub Stapel over de documentairereeks. Bekijk de beelden hieronder.

Lees ook

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.