De waterspeelplaats in het Biggetjespark was volgens de gemeente jarenlang een geliefde plek voor kinderen. Maar het water bleek, ondanks eerdere maatregelen, te vervuild om veilig in te spelen. Daarom mocht er sinds april niet meer gezwommen of gespeeld worden in dit water.
Sloot graven en loopbrug verplaatsen
Hoewel het eerst de bedoeling was om de speelvijver te dempen, is het plan nu om deze verder uitgegraven tot een sloot. “Dit doen we omdat het altijd al een natte plek was en omdat we dan geen water hoeven te compenseren in andere delen van het park. Dit voorkomt onnodig veel graafwerk en tast ook de contouren van het park niet aan”, laat de gemeente weten.
Ook moet er nieuwe beschoeiing komen en moet de houten loopbrug worden verplaatst, zodat je niet meer vanaf de brug het water in kunt springen. Het wandelpad rond de sloot wordt uitgebreid, zodat bezoekers een rondje kunnen lopen of op een bankje kunnen zitten.
Daarnaast komt er een nieuwe speelzone met een toestel waarmee kinderen zelf grondwater kunnen oppompen en kunnen spelen met water en zand. Ook wordt een grotere heuvel met glijbaan aangelegd naast de kabelbaan, gemaakt van grond die vrijkomt bij het uitgraven van de sloot.
Verder is het plan om de hondenspeelplaats naast het speelgebied te verbeteren. “Om het gebied nog aantrekkelijker te maken, verwijderen we een strook riet langs het water. Zo kunnen honden makkelijker en veiliger de sloot in en ontstaat er meer openheid”, aldus de gemeente.
MeedenkenBewoners, kinderen en hondenbezitters kunnen ook nog meedenken over de nieuwe inrichting van het Biggetjespark. "We willen graag samen met bewoners, kinderen en hondenbaasjes kijken of de nieuwe inrichting voldoet aan de verwachtingen en of er nog meer manieren te bedenken zijn waarmee we de speelplek nog leuker en interessanter kunnen maken", aldus de gemeente.
Op woensdag 17 december organiseert de gemeente een inloopbijeenkomst in het Tuinhuis. De werkzaamheden zullen in januari starten. Als alles volgens planning verloopt, is het Biggetjespark in het voorjaar van 2026 helemaal klaar.