Dordrecht, Netherlands

'Beheersbare jaarwisseling' in de regio, brandweer op vijf plekken bekogeld

De brandweer rukte veelal uit voor kleine brandjes, zoals hier in Ridderkerk Dennis van Wingerden
De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid spreekt van een 'beheersbare jaarwisseling' in onze streek. Wel rukte de brandweer 121 uit en werden zij bij vijf van die incidenten geconfronteerd met het gooien van zwaar vuurwerk door omstanders. "Het aantal incidenten tegen de brandweer lijkt helaas toe te nemen."
Corrado Francke | 1 januari 2025 13:53 | Aangepast op 1 januari 2025 13:53
Ondanks die cijfers spreekt de Veiligheidsregio van een 'overwegend rustige nacht', al waren er tientallen meldingen van kleine brandjes, zoals in vuilniscontainers. Het aantal meldingen ligt iets lager dan vorig jaar, toen 117 keer de hulp van de brandweer werd ingeroepen.

Opnieuw incident in de Maasstraat
In vier gemeenten werd de brandweer bekogeld met vuurwerk: Dordrecht, Sliedrecht, Zwijndrecht en Alblasserdam. In laatstgenoemde gemeente gebeurde dat op de Haven, in Dordrecht in de Maasstraat. Daar was het vorige jaarwisseling ook al raak, toen een brandweerauto werd bekogeld met vuurwerk en eieren.

"Ik ben blij met de goede samenwerking tussen de brandweer en politie. De jaarwisseling is altijd een bijzondere nacht voor alle hulpverleners. Ik ben trots dat we, samen met de politie, de incidenten zo goed en veilig mogelijk hebben weten af te handelen", zegt Ilka Schot, tijdens de jaarwisseling Hoofd Officier van Dienst bij de brandweer, op de website van de Veiligheidsregio.

'Relatief rustig' in Ridderkerk
Ridderkerk, dat als enige gemeente in onze streek niet tot de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid behoort, had volgens de brandweerpost een 'relatief rustige jaarwisseling', zo meldt RTV Ridderkerk. De brandweer moest vooral in actie komen voor kleine brandjes, zoals hoopjes vuil en coniferen.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

FC Dordrecht neemt het in de laatste thuiswedstrijd op tegen het belofte elftal van Ajax. Hiermee ko...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...