gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bekeravontuur FC Dordrecht meteen voorbij: beschamend optreden in Noordwijk

e5fa16354b1dc268b866c30bbbccd5af.jpg

Het bekeravontuur zit er al na één duel op voor FC Dordrecht. De ploeg van trainer Melvin Boel kwam bij VV Noordwijk nog wel op voorsprong, maar zag de provinciegenoot alsnog stunten door twee goals in de slotfase: 2-1.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Waar de thuisclub met enkele verrassingen aantrad, stonden er bij de Dordtenaren juist veel vertrouwde namen in de basiself. Daarin waren slechts twee wijzigingen te bespeuren in vergelijking met het competitieduel met Jong FC Utrecht (3-1) afgelopen vrijdag: Joep van der Sluijs kreeg op het middenveld de voorkeur boven Jari Schuurman en Lorenzo Codutti mocht starten als linksback in plaats van John Hilton.

Onwennig begin
Na een Zuid-Hollands vuurwerkshowtje begonnen de ploegen wat onwennig aan het duel. VV Noordwijk werd als eerste gevaarlijk via Arantis Roep, wiens lastige schot werd gekeerd door doelman Celton Biai. Daarna waren de bezoekers aan zet: eerst strandde een poging van Léo Seydoux op goalie Bas Schol, even later kon Korede Osundina zijn voet nét niet voldoende tegen een voorzet uit een cornervariant krijgen.

Toch lukte het de elf van Melvin Boel maar niet om het heft in handen te nemen. Achterin oogde het wankel, het middenveld kende te veel slordigheden en voorin vielen vooral de voorzetten op die zelden een medespeler bereikten. Zodoende bleef er hoop op een stunt bij de hardwerkende tweededivisionist en werd Biai nog tot een redding gedwongen op een nieuwe poging van Roep.

Kansen voor Noordwijk
Vlak na rust zorgde Emiel Wendt voor een nog groter schrikmomentje aan Dordtse zijde. De lange VV Noordwijk-spits kopte een afgemeten voorzet uitstekend richting de verre hoek, maar zag zijn poging ternauwernood door Biai gekeerd worden. Aan de overkant reageerde uitblinker Schol attent op Van der Sluijs, die eigenlijk voor een pass naar de vrijstaande Slory had moeten kiezen.

De openingstreffer liet echter tergend lang op zich wachten, al was VV Noordwijk via middenvelder Bram Franken (ex-Jong AZ) opnieuw dichtbij. Toch haalde FC Dordrecht als eerste succesvol de trekker over en Jari Schuurman werd de gevierde man. Op rechts had Van der Sluijs vrij baan, waarna een knappe voorzet volgde en door de net ingevallen Schuurman tot 0-1 werd gepromoveerd.

In de laatste minuten was Slory met een bekeken schot nog dichtbij meer Dordts succes, maar zorgde VV Noordwijk tóch nog voor een wonder. Na de gelijkmaker van Nick van Staveren maakte Virgil Tjin Asjoe met een fraaie actie en succesvolle afronding het feest compleet: 2-1.

FC Dordrecht had geen antwoord meer in huis en zag het bekeravontuur door een beschamend optreden al na één wedstrijd stranden.

Opstelling FC Dordrecht: Biai; Seydoux, Valk, M'Bemba, Codutti (Hilton/46); Shein (Van der Avert/86), Van Vianen, Van der Sluijs; Osundina (Daniel da Silva/75), Zandbergen (Schuurman/75), Slory

Lees ook

fotobrandje.png

Bestelbusje in vlammen op in Stadspolders

In de Dordtse wijk Stadspolders is in de nacht van donderdag op vrijdag een bestelbusje verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd op het Bakema-erf.

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij ziekenhuis-hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.