gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bekeravontuur FC Dordrecht meteen voorbij: beschamend optreden in Noordwijk

e5fa16354b1dc268b866c30bbbccd5af.jpg

Het bekeravontuur zit er al na één duel op voor FC Dordrecht. De ploeg van trainer Melvin Boel kwam bij VV Noordwijk nog wel op voorsprong, maar zag de provinciegenoot alsnog stunten door twee goals in de slotfase: 2-1.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Waar de thuisclub met enkele verrassingen aantrad, stonden er bij de Dordtenaren juist veel vertrouwde namen in de basiself. Daarin waren slechts twee wijzigingen te bespeuren in vergelijking met het competitieduel met Jong FC Utrecht (3-1) afgelopen vrijdag: Joep van der Sluijs kreeg op het middenveld de voorkeur boven Jari Schuurman en Lorenzo Codutti mocht starten als linksback in plaats van John Hilton.

Onwennig begin
Na een Zuid-Hollands vuurwerkshowtje begonnen de ploegen wat onwennig aan het duel. VV Noordwijk werd als eerste gevaarlijk via Arantis Roep, wiens lastige schot werd gekeerd door doelman Celton Biai. Daarna waren de bezoekers aan zet: eerst strandde een poging van Léo Seydoux op goalie Bas Schol, even later kon Korede Osundina zijn voet nét niet voldoende tegen een voorzet uit een cornervariant krijgen.

Toch lukte het de elf van Melvin Boel maar niet om het heft in handen te nemen. Achterin oogde het wankel, het middenveld kende te veel slordigheden en voorin vielen vooral de voorzetten op die zelden een medespeler bereikten. Zodoende bleef er hoop op een stunt bij de hardwerkende tweededivisionist en werd Biai nog tot een redding gedwongen op een nieuwe poging van Roep.

Kansen voor Noordwijk
Vlak na rust zorgde Emiel Wendt voor een nog groter schrikmomentje aan Dordtse zijde. De lange VV Noordwijk-spits kopte een afgemeten voorzet uitstekend richting de verre hoek, maar zag zijn poging ternauwernood door Biai gekeerd worden. Aan de overkant reageerde uitblinker Schol attent op Van der Sluijs, die eigenlijk voor een pass naar de vrijstaande Slory had moeten kiezen.

De openingstreffer liet echter tergend lang op zich wachten, al was VV Noordwijk via middenvelder Bram Franken (ex-Jong AZ) opnieuw dichtbij. Toch haalde FC Dordrecht als eerste succesvol de trekker over en Jari Schuurman werd de gevierde man. Op rechts had Van der Sluijs vrij baan, waarna een knappe voorzet volgde en door de net ingevallen Schuurman tot 0-1 werd gepromoveerd.

In de laatste minuten was Slory met een bekeken schot nog dichtbij meer Dordts succes, maar zorgde VV Noordwijk tóch nog voor een wonder. Na de gelijkmaker van Nick van Staveren maakte Virgil Tjin Asjoe met een fraaie actie en succesvolle afronding het feest compleet: 2-1.

FC Dordrecht had geen antwoord meer in huis en zag het bekeravontuur door een beschamend optreden al na één wedstrijd stranden.

Opstelling FC Dordrecht: Biai; Seydoux, Valk, M'Bemba, Codutti (Hilton/46); Shein (Van der Avert/86), Van Vianen, Van der Sluijs; Osundina (Daniel da Silva/75), Zandbergen (Schuurman/75), Slory

Lees ook

joost hut.jpg

Vogelkijkhut in Dordtse Biesbosch gepimpt: ‘Het nodigt je uit’

De vogelkijkhut in de Nieuwe Dordtse Biesbosch bij de tongplaat heeft een make-over gekregen. In opdracht van Staatsbosbeheer mocht kunstenaar Joost Zwanenburg zich uitleven: en nu zie je de dieren daar niet langer alleen door een verrekijker.

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

moestuininbraak.png

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

IanSWFxx7qWTPoa7Jz5YHXH5olJhsH99bMRZtLg3.jpg

Geen vrachtauto's, touringcars en landbouwverkeer meer over de Zwijndrechtsebrug

Vrachtwagens, touringcars en landbouwvoertuigen mogen vanaf begin volgende maand niet meer over de Zwijndrechtsebrug rijden. De brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht is op sommige plekken dusdanig versleten, dat de maatregel nodig is om de brug tot aan de renovatie vanaf 2030 veilig te kunnen gebruiken.

50jaarduwvaart.png

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

nijverheidstraat.jpg

Motorrijder naar ziekenhuis na aanrijding

Een motorrijder is donderdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Dordrecht. Hij kwam op de kruising van de Nijverheidstraat en de Mijlweg in botsing met een auto.