gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bekeravontuur FC Dordrecht meteen voorbij: beschamend optreden in Noordwijk

e5fa16354b1dc268b866c30bbbccd5af

Het bekeravontuur zit er al na één duel op voor FC Dordrecht. De ploeg van trainer Melvin Boel kwam bij VV Noordwijk nog wel op voorsprong, maar zag de provinciegenoot alsnog stunten door twee goals in de slotfase: 2-1.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Waar de thuisclub met enkele verrassingen aantrad, stonden er bij de Dordtenaren juist veel vertrouwde namen in de basiself. Daarin waren slechts twee wijzigingen te bespeuren in vergelijking met het competitieduel met Jong FC Utrecht (3-1) afgelopen vrijdag: Joep van der Sluijs kreeg op het middenveld de voorkeur boven Jari Schuurman en Lorenzo Codutti mocht starten als linksback in plaats van John Hilton.

Onwennig begin
Na een Zuid-Hollands vuurwerkshowtje begonnen de ploegen wat onwennig aan het duel. VV Noordwijk werd als eerste gevaarlijk via Arantis Roep, wiens lastige schot werd gekeerd door doelman Celton Biai. Daarna waren de bezoekers aan zet: eerst strandde een poging van Léo Seydoux op goalie Bas Schol, even later kon Korede Osundina zijn voet nét niet voldoende tegen een voorzet uit een cornervariant krijgen.

Toch lukte het de elf van Melvin Boel maar niet om het heft in handen te nemen. Achterin oogde het wankel, het middenveld kende te veel slordigheden en voorin vielen vooral de voorzetten op die zelden een medespeler bereikten. Zodoende bleef er hoop op een stunt bij de hardwerkende tweededivisionist en werd Biai nog tot een redding gedwongen op een nieuwe poging van Roep.

Kansen voor Noordwijk
Vlak na rust zorgde Emiel Wendt voor een nog groter schrikmomentje aan Dordtse zijde. De lange VV Noordwijk-spits kopte een afgemeten voorzet uitstekend richting de verre hoek, maar zag zijn poging ternauwernood door Biai gekeerd worden. Aan de overkant reageerde uitblinker Schol attent op Van der Sluijs, die eigenlijk voor een pass naar de vrijstaande Slory had moeten kiezen.

De openingstreffer liet echter tergend lang op zich wachten, al was VV Noordwijk via middenvelder Bram Franken (ex-Jong AZ) opnieuw dichtbij. Toch haalde FC Dordrecht als eerste succesvol de trekker over en Jari Schuurman werd de gevierde man. Op rechts had Van der Sluijs vrij baan, waarna een knappe voorzet volgde en door de net ingevallen Schuurman tot 0-1 werd gepromoveerd.

In de laatste minuten was Slory met een bekeken schot nog dichtbij meer Dordts succes, maar zorgde VV Noordwijk tóch nog voor een wonder. Na de gelijkmaker van Nick van Staveren maakte Virgil Tjin Asjoe met een fraaie actie en succesvolle afronding het feest compleet: 2-1.

FC Dordrecht had geen antwoord meer in huis en zag het bekeravontuur door een beschamend optreden al na één wedstrijd stranden.

Opstelling FC Dordrecht: Biai; Seydoux, Valk, M'Bemba, Codutti (Hilton/46); Shein (Van der Avert/86), Van Vianen, Van der Sluijs; Osundina (Daniel da Silva/75), Zandbergen (Schuurman/75), Slory

Lees ook

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

politie 01

Man trekt gouden ketting van nek 84-jarige vrouw

Een 84-jarige vrouw uit Zwijndrecht is eerder deze maand op brute wijze beroofd van haar ketting. De vrouw liep van de Lindeweg over de brug naar de Beethovenlaan, toen een onbekende man haar gouden ketting van haar nek af trok. Hij is opgepakt.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.