gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Belangrijke zege FC Dordrecht bij Jong Ajax: 'Ze hebben knetterhard gewerkt'

ba763df02b07fb94dc81778989b30aba

In meerdere opzichten was de 0-1 zege van FC Dordrecht bij Jong Ajax maandagavond belangrijk. Niet alleen om na een pittig drieluik weer eens te winnen, ook omdat het een week van 'aanhaken óf afhaken' is in de Keuken Kampioen Divisie. "Nu kunnen we mee blijven kijken naar boven, anders was het even pas op de plaats."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Trainer Melvin Boel, die als jeugdtrainer van Feyenoord al regelmatig uitstapjes naar Sportcomplex De Toekomst maakte, genoot in het kletsnatte duel vooral van de mentaliteit van zijn ploeg. "De spelers hebben met elkaar knetterhard gewerkt om hier een resultaat te halen. Ik denk dat we niet veel uitgespeelde kansen hebben weggegeven, dat is een compliment aan de groep", zegt Boel over de krappe, maar knappe zege.

Defensieve muur
Ook de manier waarop FC Dordrecht knap standhield na rust, was een compliment waard. "Je wilt dat jongens hun leven geven voor bepaalde ballen en continue bezig zijn het doel schoon te houden. Je wilt aanvallers zien terugsprinten en verdedigers die ervoor zorgen dat een schot niet op doel kan gaan. Ik denk dat we dat uitstekend gedaan hebben vandaag en op het einde moet je de 0-2 maken."

Boel haalt daarmee het grote verbeterpunt aan: de wedstrijd eerder in het slot gooien. Want ook al hadden de bezoekers wat geluk met twee ballen op de eigen paal, kansen om de voorsprong te verdubbelen waren er ook. "In de eindfase mochten we twee, drie keer vaker afdrukken. Dan willen we soms blijven voetballen, voetballen en voetballen. We hebben het er veel over, we trainen er veel op, maar uiteindelijk zijn het de jongens die dat in het veld ook moeten doen", beseft hij.

Rake punter
Matchwinner werd Devin Haen, die daarmee zijn derde seizoenstreffer noteerde. De spits, die deze zomer de overstap maakte van De Graafschap naar Feyenoord en meteen op huurbasis naar FC Dordrecht ging, reageerde attent op een pijnlijke misser van Jong Ajax-verdediger Dies Janse en punterde de bal vlak daarna langs doelman Diant Ramaj.

"Ik zag 'm komen en zag dat hij de bal niet heel lekker meenam, toen kon ik mijn voet ertussen krijgen. Daarna moest ik snel handelen en gelukkig ging 'ie erin", analyseert de nuchtere Achterhoeker het enige doelpunt van de avond.

Benieuwd naar de volledige reactie van trainer Melvin Boel en matchwinner Devin Haen? Bekijk dan een reportage over Jong Ajax - FC Dordrecht via ons YouTube-kanaal. En uiteraard: de wedstrijd is niet op vrijdagavond (zoals gezegd wordt), maar maandagavond gespeeld.

Lees meer over:

Lees ook

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.