gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Belangrijke zege FC Dordrecht bij Jong Ajax: 'Ze hebben knetterhard gewerkt'

ba763df02b07fb94dc81778989b30aba

In meerdere opzichten was de 0-1 zege van FC Dordrecht bij Jong Ajax maandagavond belangrijk. Niet alleen om na een pittig drieluik weer eens te winnen, ook omdat het een week van 'aanhaken óf afhaken' is in de Keuken Kampioen Divisie. "Nu kunnen we mee blijven kijken naar boven, anders was het even pas op de plaats."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Trainer Melvin Boel, die als jeugdtrainer van Feyenoord al regelmatig uitstapjes naar Sportcomplex De Toekomst maakte, genoot in het kletsnatte duel vooral van de mentaliteit van zijn ploeg. "De spelers hebben met elkaar knetterhard gewerkt om hier een resultaat te halen. Ik denk dat we niet veel uitgespeelde kansen hebben weggegeven, dat is een compliment aan de groep", zegt Boel over de krappe, maar knappe zege.

Defensieve muur
Ook de manier waarop FC Dordrecht knap standhield na rust, was een compliment waard. "Je wilt dat jongens hun leven geven voor bepaalde ballen en continue bezig zijn het doel schoon te houden. Je wilt aanvallers zien terugsprinten en verdedigers die ervoor zorgen dat een schot niet op doel kan gaan. Ik denk dat we dat uitstekend gedaan hebben vandaag en op het einde moet je de 0-2 maken."

Boel haalt daarmee het grote verbeterpunt aan: de wedstrijd eerder in het slot gooien. Want ook al hadden de bezoekers wat geluk met twee ballen op de eigen paal, kansen om de voorsprong te verdubbelen waren er ook. "In de eindfase mochten we twee, drie keer vaker afdrukken. Dan willen we soms blijven voetballen, voetballen en voetballen. We hebben het er veel over, we trainen er veel op, maar uiteindelijk zijn het de jongens die dat in het veld ook moeten doen", beseft hij.

Rake punter
Matchwinner werd Devin Haen, die daarmee zijn derde seizoenstreffer noteerde. De spits, die deze zomer de overstap maakte van De Graafschap naar Feyenoord en meteen op huurbasis naar FC Dordrecht ging, reageerde attent op een pijnlijke misser van Jong Ajax-verdediger Dies Janse en punterde de bal vlak daarna langs doelman Diant Ramaj.

"Ik zag 'm komen en zag dat hij de bal niet heel lekker meenam, toen kon ik mijn voet ertussen krijgen. Daarna moest ik snel handelen en gelukkig ging 'ie erin", analyseert de nuchtere Achterhoeker het enige doelpunt van de avond.

Benieuwd naar de volledige reactie van trainer Melvin Boel en matchwinner Devin Haen? Bekijk dan een reportage over Jong Ajax - FC Dordrecht via ons YouTube-kanaal. En uiteraard: de wedstrijd is niet op vrijdagavond (zoals gezegd wordt), maar maandagavond gespeeld.

Lees meer over:

Lees ook

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.