Dordrecht, Netherlands

Ben Scholte en Joseph Amuzu nieuwste versterkingen FC Dordrecht

Scholte en Amuzu werden donderdag en vrijdag gepresenteerd Nick Koole
Middenvelder Ben Scholte en aanvaller Joseph Amuzu zijn de twee nieuwste versterkingen van FC Dordrecht. Het tweetal komt over van respectievelijk FC Emmen en KV Mechelen. Amuzu werd afgelopen jaar door de Belgische club gehuurd aan Helmond Sport.
Corrado Francke | 21 juni 2024 09:03 | Aangepast op 21 juni 2024 09:03
Scholte, die tekent voor twee jaar met een optie tot nog een jaar, is misschien wel de opvallendste nieuwkomer bij FC Dordrecht tot nu toe. De 22-jarige aanvallende middenvelder begon bij FC Emmen uitstekend aan afgelopen seizoen, met vier treffers en een assists in de eerste vijf competitieduels. De Groninger trok dat echter niet door en moest het daarna vooral met invalbeurten doen.

Nacompetitie
Saillant detail: FC Emmen zorgde afgelopen mei voor de uitschakeling van FC Dordrecht in de eerste ronde van de play-offs. Scholte zelf kwam niet in actie in de twee duels, die in een 2-2 gelijkspel en een 0-1 zege voor de Drenthe eindigden. FC Dordrecht krijgt al in de eerste speelronde kans op revanche, want op vrijdag 9 augustus begint de ploeg op bezoek bij FC Emmen aan het nieuwe seizoen.

Scholte, die uit het Groningse Ter Apel komt, speelde sinds 2012 in verschillende jeugdteams van FC Emmen. Sinds de zomer van 2021 kwam hij uit voor de hoofdmacht van de ploeg. In 69 officiële wedstsrijden scoorde hij 7 keer. Ook gaf hij 6 assists.

Ervaring
"Met Ben trekt Dordrecht een speler aan die, ondanks zijn 22 jaar, reeds veel ervaring heeft", zegt Mark Ruijl, verantwoordelijk voor de Dordtse aankopen, in een persbericht.

Met de komst van Scholte speelt de ploeg in op het vertrek van Mathis Suray, die komend seizoen voor eredivisionist Go Ahead Eagles uitkomt. "Met zijn voetballende kwaliteiten en de arbeid die hij levert, past hij goed in het gezochte profiel. We zijn dan ook zeer verheugd dat Ben, ondanks andere interesse, bewust de keuze voor FC Dordrecht heeft gemaakt."

Amuzu nieuwe buitenspeler
Met Joseph Amuzu heeft FC Dordrecht ook een nieuwe buitenspeler binnen. De 19-jarige Belg met Ghanese roots, tevens broer van Anderlecht-speler Francis Amuzu, scoorde afgelopen seizoen 3 keer in 35 duels voor Helmond Sport.

“Wij zien zeer veel potentie in Joseph", aldus Ruijl. "Met zijn snelheid en creativiteit trekt Dordrecht een buitenspeler aan die goed bij de gewenste speelstijl past en zich daardoor goed kan doorontwikkelen.”

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...

Kuijt hoefde Plug niet over te halen voor FC Dordrecht: ‘Zelf de keuze gemaakt’

Van allerlei kanten was er interesse voor Jan Plug, maar de Feyenoorder koos uiteindelijk voor een t...

FC Dordrecht verslaat Helmond Sport en blijft ongeslagen in 2026

FC Dordrecht heeft in eigen huis de ongeslagen reeks naar vier duels verlengd. Op een druiligere din...

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Voor een recordbedrag heeft FC Dordrecht clubtopscorer Yannick Eduardo verkocht aan de huidige numme...