gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouwplaats De Merwelanden 'was veilg', toch viel Leendert erin

65d3a48cc54e228f21f7c3e334518374

Het ging afgelopen zaterdag nét niet mis in wooncomplex De Maerwe Hoove. Leendert Bozuwa (92) kieperde namelijk bijna een gapend gat van een te verbouwen liftschacht in. De situatie was volgens hem grotendeels te wijten aan de veiligheidsmaatregelen bij de schacht. Volgens een woordvoerder van De Merwelanden – waar Bozuwa een woonplek huurt – was het echter wel veilig.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“We willen er allereerst op wijzen dat het tijdelijke hekwerk, dat voor de liftschacht was geplaatst, goedgekeurd is tijdens de recente audit van de veiligheidsinspectie op 14 en 15 oktober”, aldus de woordvoerder. Na het ongeval zijn wel direct extra maatregelen getroffen. “De liftschacht is nu met hout afgezet en er staan stevige metalen palen (stempels) omheen, zodat de veiligheid van onze bewoners gewaarborgd is.”

De directeur van woon- en zorgcentrum De Merwelanden en de projectleider van de verbouwing zijn bij het slachtoffer en zijn buurvrouw (die de hulpdiensten belde) langs geweest. “We hebben niet alleen onze steun aangeboden, maar ook laten weten dat we alles in het werk stellen om te zorgen dat het slachtoffer en de buurvrouw de door hen gewenste ondersteuning krijgen", aldus de woordvoerder.

Ook aannemer Van Baaren Aannemers is geschrokken van de situatie en leeft mee met de bewoner. De scootmobiel van Bozuwa raakte bij het ongeval beschadigd. De aannemer heeft toegezegd deze te vergoeden.

Lees ook

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.