gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouwplaats De Merwelanden 'was veilg', toch viel Leendert erin

65d3a48cc54e228f21f7c3e334518374

Het ging afgelopen zaterdag nét niet mis in wooncomplex De Maerwe Hoove. Leendert Bozuwa (92) kieperde namelijk bijna een gapend gat van een te verbouwen liftschacht in. De situatie was volgens hem grotendeels te wijten aan de veiligheidsmaatregelen bij de schacht. Volgens een woordvoerder van De Merwelanden – waar Bozuwa een woonplek huurt – was het echter wel veilig.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“We willen er allereerst op wijzen dat het tijdelijke hekwerk, dat voor de liftschacht was geplaatst, goedgekeurd is tijdens de recente audit van de veiligheidsinspectie op 14 en 15 oktober”, aldus de woordvoerder. Na het ongeval zijn wel direct extra maatregelen getroffen. “De liftschacht is nu met hout afgezet en er staan stevige metalen palen (stempels) omheen, zodat de veiligheid van onze bewoners gewaarborgd is.”

De directeur van woon- en zorgcentrum De Merwelanden en de projectleider van de verbouwing zijn bij het slachtoffer en zijn buurvrouw (die de hulpdiensten belde) langs geweest. “We hebben niet alleen onze steun aangeboden, maar ook laten weten dat we alles in het werk stellen om te zorgen dat het slachtoffer en de buurvrouw de door hen gewenste ondersteuning krijgen", aldus de woordvoerder.

Ook aannemer Van Baaren Aannemers is geschrokken van de situatie en leeft mee met de bewoner. De scootmobiel van Bozuwa raakte bij het ongeval beschadigd. De aannemer heeft toegezegd deze te vergoeden.

Lees ook

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.