Dordrecht, Netherlands

CrownPoint mogelijk langer open: Dordrecht wacht op flexwoningen voor Oekraïners

Oekraïense vluchtelingen in Dordrecht lijken nog langer dan verwacht te gaan verblijven in de opvanglocatie CrownPoint. Het bouwbedrijf dat de flexwoningen zou realiseren waar een deel van de vluchtelingen naartoe zou gaan, is vorige week failliet gegaan. Daarom wordt nu overlegd om de beschikbaarheid van CrownPoint met een half jaar te verlengen, tot 31 augustus.
Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 1 december 2025 08:30 | Aangepast op 1 december 2025 08:13
In het CrownPoint-gebouw aan de Spuiboulevard worden sinds 2022 Oekraïense vluchtelingen opgevangen. Het pand moet echter gesloopt worden om plaats te maken voor nieuwe huizen en dus moet de vluchtelingen naar een andere plek. Zij worden verspreid over zes locaties in de stad, waaronder het gebouw van het voormalige Schippersinternaat. Ook is het de bedoeling dat er op vijf plekken in de stad in totaal 150 flexwoningen worden neergezet.

Het faillissement van een bouwbedrijf uit Emmeloord gooit nu roet in het eten. Dit bedrijf zou namelijk verantwoordelijk zijn voor 58 flexwoningen aan de Vlijkade, de Cornelis Trompweg en de Cornelis Evertsenstraat. Het bedrijf had al het materiaal klaarliggen om te gaan bouwen, maar dat loopt dus nu vertraging op. Daarnaast kan het leiden tot financiële schade van het proces, al verkent de gemeente mogelijkheden voor een doorstart van de BV of alternatieve bouwpartners.

De gemeente en ontwikkelaar Vorm zijn in gesprek om de beschikbaarheid van het huidige CrownPoint met een half jaar te verlengen tot 1 augustus 2026. Het ministerie heeft al aangegeven positief te staan tegenover een eenmalige verlenging van de bijbehorende WBI-subsidie, een uitkering van de gemeente om een betaalbare woning te realiseren voor mensen met een laag inkomen. Met deze subsidie is een bedrag van 3,5 miljoen euro gemoeid.

Daarnaast werkt de gemeente gestaag door aan de afbouw van de huidige opvanglocaties. CrownPoint, waar vorig jaar nog ruim 760 Oekraïners woonden, telt nu nog 368 bewoners. Daarmee loopt de uitstroom volgens planning, aldus het college.

Ondanks de tegenvaller verwacht Dordrecht dat alle flexwoningen vóór 1 juli klaar zullen zijn. Op twee locaties – Laan van Riga en de Vlijkade – is de bouw al in voorbereiding. De eerste huizen worden mogelijk in mei opgeleverd, al moet de rechtbank nog uitspraak doen over een bezwaarprocedure rond een omgevingsvergunning. Deze bezwaarprocedure is namelijk door omwonenden van tijdelijke opvanglocaties gestart.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Anouk (21) maakt met buurtbewoners metersgrote muurschildering in eigen wijk

De 21-jarige kunstenaar Anouk Brand heeft met buurtbewoners een kale, saaie muur aan de Pijnenburg i...

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...

Megaklus van 20 miljoen euro in Crabbehof: 238 huurwoningen worden verduurzaamd

Ruim 230 sociale huurwoningen in de Dordtse wijk Crabbehof ondergaan een ingrijpende metamorfose. He...

Met dit kookboek voor een minimaal bedrag koken: ‘Mensen onder de armoedegrens moet je helpen’

Lekker koken voor weinig geld: hoe doe je dat? Maatschappelijke organisatie Quiet Drechtsteden heef...

Winnares Groot Dordts Dictee maakte maar één spelfout: ‘Spelling is niet mijn favoriete onderdeel'

Wie kan het beste spellen? De gemeente Dordrecht en Scholengroep Driestar-Wartburg organiseerde dond...

Dit zijn de winnaars van de Dordtse Puienprijs 2025

Het bioscooppand van filmtheater De Witt is een van de winnaars van de Dordtse Puienprijs 2025. Die ...