gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deelscooters over een maand verleden tijd in Dordrecht: ‘Erg jammer'

6289b71fc41ccc81e3a8fad6314991eb

Deelvervoerder GO-Sharing stopt ermee in Dordrecht. Tot en met eind augustus kun je de groene scooters nog gebruiken, maar daarna zullen ze één voor één worden weggehaald.

Redactie Streekomroep | Pim Takkenkamp |  | Aangepast op
“Deelvervoer is een belangrijk onderdeel van de bereikbaarheid in Dordrecht. Hierdoor worden mensen gestimuleerd om de auto te laten staan en zich te verplaatsen op een duurzame manier”, volgens gemeentewoordvoerder Frank Meijer.

Sinds de helmplicht voor snorfietsen van januari 2023 hebben de aanbieders van deelscooters de voertuigen aangepast met een helmkoffer. Meijer denkt dat de helmplicht invloed heeft gehad op het gebruik van de elektrische scooters. “GO-Sharing gaf aan uit Dordrecht te vertrekken vanwege te weinig gebruik. Ik denk dat die helmplicht daaraan heeft bijgedragen."

In maart 2024 waren er 140 deelscooters en 24 deelfietsen van het bedrijf te vinden in de stad. Als die straks allemaal uit het straatbeeld verdwenen zijn blijven er nog 114 deelfietsen over van het bedrijf Donkey Republic. “We gaan nog onderzoeken hoe we dit gat op gaan vullen”, geeft Meijer aan.

Lees ook

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.