gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Devin Haen puntert FC Dordrecht in Amsterdam naar derde seizoenszege

2208d80552e10b56dc2cfe79d50e8e78

FC Dordrecht heeft maandagavond voor de derde keer dit seizoen een zege geboekt in de Keuken Kampioen Divisie. Bij een regenachtig Jong Ajax was de ploeg, door een rake punter van Devin Haen, met 0-1 te sterk.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Al de hele dag was duidelijk dat de zomer voorbij is, óók in de hoofdstad. Maar waar de spelers hun warming-up in zeiknatte omstandigheden deden, hadden de uitsupporters iets meer geluk. In plaats van een plekje in het troosteloze, kale uitvak mochten zij op de droge hoofdtribune plaatsnemen.

Dordtse kansjes
De thuisploeg begon iets dreigender aan het duel, al waren de eerste serieuze mogelijkheden voor FC Dordrecht. Devin Haen kopte over het doel van goalie Diant Ramaj, die in de eerste helft van dit kalenderjaar nog vaste waarde in Ajax 1 was.

Nu was de Duitser echter veroordeeld tot een regenachtige maandagavondwedstrijd op Sportcomplex de Toekomst, waar hij na ruim een kwartier redding bracht op een knal van Jaden Slory. Collega-doelman Liam Bossin werd even later getest door vleugelverdediger Precious Ugwu, die geen succes had in de korte hoek.

Puntertje Haen
Richting het rustsignaal klopte FC Dordrecht harder op de deur. Zo mikte Korede Osundina net over en schoot Daniël van Vianen vanaf de rand van het strafschopgebied recht op Ramaj. De volgende mogelijkheid kende een doeltreffendere afloop: Jong Ajax-verdediger Dies Janse ging pijnlijk de mist in, waarna Haen onderschepte en sneller bij de bal was dan Ramaj, alvorens hij met een punter de score opende: 0-1.

De Achterhoekse Feyenoord-huurling, die afgelopen zomer de overstap maakte van De Graafschap en meteen aan FC Dordrecht werd verhuurd, kroonde zich met zijn derde seizoenstreffer tot (voorlopig) clubtopscorer. Ook tegen Jong AZ en SC Cambuur wist Haen het net te vinden.

Bijna de gelijkmaker
Het tweede bedrijf begon met een spannend momentje in de Dordtse defensie. Yannis M'Bemba mikte een Amsterdamse voorzet op de 'eigen' paal en de inzet van Jong Ajax-invaller Sean Steur werd in de rebound knap gepareerd door Bossin.

Daarna werd de thuisploeg uitstekend afgestopt door de de groengekleurde Dordtenaren, die nog enkele broekjes tekortkomen om het uittenue compleet te maken. De ploeg van trainer Melvin Boel trad daarom ook op De Toekomst nog in het thuistricot aan.

Wie scoort de volgende?
Vanaf de zijkant zag Boel een gelijkopgaand vervolg. Daarin maakte FC Dordrecht wat meer aanspraak op de volgende treffer, al kreeg Jong Ajax tien minuten voor tijd nog een megakans. Kayden Wolff werd alleen richting Bossin gestuurd, maar zijn stiftje over de Ierse Belg kwam niet eens in de buurt van het doel. Aan de overkant ramde invaller Dean Zandbergen huizenhoog over waar hij de wedstrijd in het slot had moeten gooien.

In de laatste minuten was Jan Faberski, die met een bekeken schot de paal raakte, nog dichtbij de 1-1. De gelijkmaker kwam er, tot tevredenheid van de enkele tientallen meegereisde supporters, echter niet. Zo noteerde FC Dordrecht de derde seizoensoverwinning en werkt het met een goed gevoel toe naar het volgende competitieduel, komende vrijdag aan de Krommedijk tegen Jong PSV.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux, Valk, Van der Avert, Hilton; Shein, Van Vianen, Scholte (Codutti/77); Osundina (Zandbergen/63), Haen (Van der Avert/89), Slory

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.