gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Devin Haen puntert FC Dordrecht in Amsterdam naar derde seizoenszege

2208d80552e10b56dc2cfe79d50e8e78

FC Dordrecht heeft maandagavond voor de derde keer dit seizoen een zege geboekt in de Keuken Kampioen Divisie. Bij een regenachtig Jong Ajax was de ploeg, door een rake punter van Devin Haen, met 0-1 te sterk.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Al de hele dag was duidelijk dat de zomer voorbij is, óók in de hoofdstad. Maar waar de spelers hun warming-up in zeiknatte omstandigheden deden, hadden de uitsupporters iets meer geluk. In plaats van een plekje in het troosteloze, kale uitvak mochten zij op de droge hoofdtribune plaatsnemen.

Dordtse kansjes
De thuisploeg begon iets dreigender aan het duel, al waren de eerste serieuze mogelijkheden voor FC Dordrecht. Devin Haen kopte over het doel van goalie Diant Ramaj, die in de eerste helft van dit kalenderjaar nog vaste waarde in Ajax 1 was.

Nu was de Duitser echter veroordeeld tot een regenachtige maandagavondwedstrijd op Sportcomplex de Toekomst, waar hij na ruim een kwartier redding bracht op een knal van Jaden Slory. Collega-doelman Liam Bossin werd even later getest door vleugelverdediger Precious Ugwu, die geen succes had in de korte hoek.

Puntertje Haen
Richting het rustsignaal klopte FC Dordrecht harder op de deur. Zo mikte Korede Osundina net over en schoot Daniël van Vianen vanaf de rand van het strafschopgebied recht op Ramaj. De volgende mogelijkheid kende een doeltreffendere afloop: Jong Ajax-verdediger Dies Janse ging pijnlijk de mist in, waarna Haen onderschepte en sneller bij de bal was dan Ramaj, alvorens hij met een punter de score opende: 0-1.

De Achterhoekse Feyenoord-huurling, die afgelopen zomer de overstap maakte van De Graafschap en meteen aan FC Dordrecht werd verhuurd, kroonde zich met zijn derde seizoenstreffer tot (voorlopig) clubtopscorer. Ook tegen Jong AZ en SC Cambuur wist Haen het net te vinden.

Bijna de gelijkmaker
Het tweede bedrijf begon met een spannend momentje in de Dordtse defensie. Yannis M'Bemba mikte een Amsterdamse voorzet op de 'eigen' paal en de inzet van Jong Ajax-invaller Sean Steur werd in de rebound knap gepareerd door Bossin.

Daarna werd de thuisploeg uitstekend afgestopt door de de groengekleurde Dordtenaren, die nog enkele broekjes tekortkomen om het uittenue compleet te maken. De ploeg van trainer Melvin Boel trad daarom ook op De Toekomst nog in het thuistricot aan.

Wie scoort de volgende?
Vanaf de zijkant zag Boel een gelijkopgaand vervolg. Daarin maakte FC Dordrecht wat meer aanspraak op de volgende treffer, al kreeg Jong Ajax tien minuten voor tijd nog een megakans. Kayden Wolff werd alleen richting Bossin gestuurd, maar zijn stiftje over de Ierse Belg kwam niet eens in de buurt van het doel. Aan de overkant ramde invaller Dean Zandbergen huizenhoog over waar hij de wedstrijd in het slot had moeten gooien.

In de laatste minuten was Jan Faberski, die met een bekeken schot de paal raakte, nog dichtbij de 1-1. De gelijkmaker kwam er, tot tevredenheid van de enkele tientallen meegereisde supporters, echter niet. Zo noteerde FC Dordrecht de derde seizoensoverwinning en werkt het met een goed gevoel toe naar het volgende competitieduel, komende vrijdag aan de Krommedijk tegen Jong PSV.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux, Valk, Van der Avert, Hilton; Shein, Van Vianen, Scholte (Codutti/77); Osundina (Zandbergen/63), Haen (Van der Avert/89), Slory

Lees meer over:

Lees ook

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.