gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht gekroond tot Sportgemeente van het jaar

cff5e914469275b87b247ae84ca7e943

Dordrecht mag zich ‘Sportgemeente van het jaar 2023-2024’ noemen, dat maakte Vereniging Sport en Gemeente (VSG) donderdagavond bekend. Dordrecht nam het op tegen Haarlem, Venray en Vught in de race voor deze eervolle titel.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De titel ‘Sportgemeente van het jaar’ werd uitgereikt in Werkwarenhuis ’s Hertogenbosch en deze mocht Dordrecht dus mee naar huis nemen. De titel gaat naar de gemeente die uitzonderlijke stappen heeft gezet voor een gezond sportklimaat binnen de gemeente.

De winnaar wordt gekozen door een jury met inhoudelijk experts van het Mulier Instituut, VNG/VSG, NOC*NSF, Platform Ondernemende Sportaanbieders en van het kenniscentrum Sport en Bewegen. De juryleden vinden dat Dordrecht een stevig, compleet en breed sportbeleid heeft dat voor iedereen toegankelijk is.

“Ik ben hier ongelofelijk trots op”, reageert sportwethouder Marc Merx enthousiast. “Dit is een enorme opsteker. Niet alleen voor ons als gemeente, maar ook voor de verenigingen, sportaanbieders en alle partners die hier zo hard aan werken. Het motiveert ons extra om met sport zo veel mogelijk Dordtenaren weer gelukkiger te maken, uit de eenzaamheid te halen, perspectief te geven en natuurlijk ook gezonder te maken.”

Sportbeleid ‘Niemand buitenspel’
Het sportbeleid in Dordrecht heeft als uitgangspunt ‘Niemand buitenspel’. Zo organiseert Dordrecht verschillende projecten om kwetsbare groepen en gezinnen met weinig te besteden te helpen met sporten en bewegen. Doelgroepen met een verhoogd risico op gezondheidsachterstanden en een beperking kunnen bijvoorbeeld begeleiding krijgen voor een passend sportaanbod.

Bovengemiddeld Dordrecht
Gemeente Dordrecht heeft hoge sportambities, zo is het doel om 80 procent van de Dordtenaren te laten sporten of sportief te laten te bewegen. Wethouder Merx: “Dordrecht heeft wat dat betreft nu een mooie stijgende lijn te pakken en zit boven het landelijk gemiddelde. We zijn er nog niet, maar we zijn zeker op de goede weg.”

Lees ook

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.