gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht gekroond tot Sportgemeente van het jaar

cff5e914469275b87b247ae84ca7e943

Dordrecht mag zich ‘Sportgemeente van het jaar 2023-2024’ noemen, dat maakte Vereniging Sport en Gemeente (VSG) donderdagavond bekend. Dordrecht nam het op tegen Haarlem, Venray en Vught in de race voor deze eervolle titel.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De titel ‘Sportgemeente van het jaar’ werd uitgereikt in Werkwarenhuis ’s Hertogenbosch en deze mocht Dordrecht dus mee naar huis nemen. De titel gaat naar de gemeente die uitzonderlijke stappen heeft gezet voor een gezond sportklimaat binnen de gemeente.

De winnaar wordt gekozen door een jury met inhoudelijk experts van het Mulier Instituut, VNG/VSG, NOC*NSF, Platform Ondernemende Sportaanbieders en van het kenniscentrum Sport en Bewegen. De juryleden vinden dat Dordrecht een stevig, compleet en breed sportbeleid heeft dat voor iedereen toegankelijk is.

“Ik ben hier ongelofelijk trots op”, reageert sportwethouder Marc Merx enthousiast. “Dit is een enorme opsteker. Niet alleen voor ons als gemeente, maar ook voor de verenigingen, sportaanbieders en alle partners die hier zo hard aan werken. Het motiveert ons extra om met sport zo veel mogelijk Dordtenaren weer gelukkiger te maken, uit de eenzaamheid te halen, perspectief te geven en natuurlijk ook gezonder te maken.”

Sportbeleid ‘Niemand buitenspel’
Het sportbeleid in Dordrecht heeft als uitgangspunt ‘Niemand buitenspel’. Zo organiseert Dordrecht verschillende projecten om kwetsbare groepen en gezinnen met weinig te besteden te helpen met sporten en bewegen. Doelgroepen met een verhoogd risico op gezondheidsachterstanden en een beperking kunnen bijvoorbeeld begeleiding krijgen voor een passend sportaanbod.

Bovengemiddeld Dordrecht
Gemeente Dordrecht heeft hoge sportambities, zo is het doel om 80 procent van de Dordtenaren te laten sporten of sportief te laten te bewegen. Wethouder Merx: “Dordrecht heeft wat dat betreft nu een mooie stijgende lijn te pakken en zit boven het landelijk gemiddelde. We zijn er nog niet, maar we zijn zeker op de goede weg.”

Lees ook

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.