gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht gekroond tot Sportgemeente van het jaar

cff5e914469275b87b247ae84ca7e943

Dordrecht mag zich ‘Sportgemeente van het jaar 2023-2024’ noemen, dat maakte Vereniging Sport en Gemeente (VSG) donderdagavond bekend. Dordrecht nam het op tegen Haarlem, Venray en Vught in de race voor deze eervolle titel.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De titel ‘Sportgemeente van het jaar’ werd uitgereikt in Werkwarenhuis ’s Hertogenbosch en deze mocht Dordrecht dus mee naar huis nemen. De titel gaat naar de gemeente die uitzonderlijke stappen heeft gezet voor een gezond sportklimaat binnen de gemeente.

De winnaar wordt gekozen door een jury met inhoudelijk experts van het Mulier Instituut, VNG/VSG, NOC*NSF, Platform Ondernemende Sportaanbieders en van het kenniscentrum Sport en Bewegen. De juryleden vinden dat Dordrecht een stevig, compleet en breed sportbeleid heeft dat voor iedereen toegankelijk is.

“Ik ben hier ongelofelijk trots op”, reageert sportwethouder Marc Merx enthousiast. “Dit is een enorme opsteker. Niet alleen voor ons als gemeente, maar ook voor de verenigingen, sportaanbieders en alle partners die hier zo hard aan werken. Het motiveert ons extra om met sport zo veel mogelijk Dordtenaren weer gelukkiger te maken, uit de eenzaamheid te halen, perspectief te geven en natuurlijk ook gezonder te maken.”

Sportbeleid ‘Niemand buitenspel’
Het sportbeleid in Dordrecht heeft als uitgangspunt ‘Niemand buitenspel’. Zo organiseert Dordrecht verschillende projecten om kwetsbare groepen en gezinnen met weinig te besteden te helpen met sporten en bewegen. Doelgroepen met een verhoogd risico op gezondheidsachterstanden en een beperking kunnen bijvoorbeeld begeleiding krijgen voor een passend sportaanbod.

Bovengemiddeld Dordrecht
Gemeente Dordrecht heeft hoge sportambities, zo is het doel om 80 procent van de Dordtenaren te laten sporten of sportief te laten te bewegen. Wethouder Merx: “Dordrecht heeft wat dat betreft nu een mooie stijgende lijn te pakken en zit boven het landelijk gemiddelde. We zijn er nog niet, maar we zijn zeker op de goede weg.”

Lees ook

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.