gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht gekroond tot Sportgemeente van het jaar

cff5e914469275b87b247ae84ca7e943

Dordrecht mag zich ‘Sportgemeente van het jaar 2023-2024’ noemen, dat maakte Vereniging Sport en Gemeente (VSG) donderdagavond bekend. Dordrecht nam het op tegen Haarlem, Venray en Vught in de race voor deze eervolle titel.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De titel ‘Sportgemeente van het jaar’ werd uitgereikt in Werkwarenhuis ’s Hertogenbosch en deze mocht Dordrecht dus mee naar huis nemen. De titel gaat naar de gemeente die uitzonderlijke stappen heeft gezet voor een gezond sportklimaat binnen de gemeente.

De winnaar wordt gekozen door een jury met inhoudelijk experts van het Mulier Instituut, VNG/VSG, NOC*NSF, Platform Ondernemende Sportaanbieders en van het kenniscentrum Sport en Bewegen. De juryleden vinden dat Dordrecht een stevig, compleet en breed sportbeleid heeft dat voor iedereen toegankelijk is.

“Ik ben hier ongelofelijk trots op”, reageert sportwethouder Marc Merx enthousiast. “Dit is een enorme opsteker. Niet alleen voor ons als gemeente, maar ook voor de verenigingen, sportaanbieders en alle partners die hier zo hard aan werken. Het motiveert ons extra om met sport zo veel mogelijk Dordtenaren weer gelukkiger te maken, uit de eenzaamheid te halen, perspectief te geven en natuurlijk ook gezonder te maken.”

Sportbeleid ‘Niemand buitenspel’
Het sportbeleid in Dordrecht heeft als uitgangspunt ‘Niemand buitenspel’. Zo organiseert Dordrecht verschillende projecten om kwetsbare groepen en gezinnen met weinig te besteden te helpen met sporten en bewegen. Doelgroepen met een verhoogd risico op gezondheidsachterstanden en een beperking kunnen bijvoorbeeld begeleiding krijgen voor een passend sportaanbod.

Bovengemiddeld Dordrecht
Gemeente Dordrecht heeft hoge sportambities, zo is het doel om 80 procent van de Dordtenaren te laten sporten of sportief te laten te bewegen. Wethouder Merx: “Dordrecht heeft wat dat betreft nu een mooie stijgende lijn te pakken en zit boven het landelijk gemiddelde. We zijn er nog niet, maar we zijn zeker op de goede weg.”

Lees ook

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.