gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht gekroond tot Sportgemeente van het jaar

cff5e914469275b87b247ae84ca7e943

Dordrecht mag zich ‘Sportgemeente van het jaar 2023-2024’ noemen, dat maakte Vereniging Sport en Gemeente (VSG) donderdagavond bekend. Dordrecht nam het op tegen Haarlem, Venray en Vught in de race voor deze eervolle titel.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De titel ‘Sportgemeente van het jaar’ werd uitgereikt in Werkwarenhuis ’s Hertogenbosch en deze mocht Dordrecht dus mee naar huis nemen. De titel gaat naar de gemeente die uitzonderlijke stappen heeft gezet voor een gezond sportklimaat binnen de gemeente.

De winnaar wordt gekozen door een jury met inhoudelijk experts van het Mulier Instituut, VNG/VSG, NOC*NSF, Platform Ondernemende Sportaanbieders en van het kenniscentrum Sport en Bewegen. De juryleden vinden dat Dordrecht een stevig, compleet en breed sportbeleid heeft dat voor iedereen toegankelijk is.

“Ik ben hier ongelofelijk trots op”, reageert sportwethouder Marc Merx enthousiast. “Dit is een enorme opsteker. Niet alleen voor ons als gemeente, maar ook voor de verenigingen, sportaanbieders en alle partners die hier zo hard aan werken. Het motiveert ons extra om met sport zo veel mogelijk Dordtenaren weer gelukkiger te maken, uit de eenzaamheid te halen, perspectief te geven en natuurlijk ook gezonder te maken.”

Sportbeleid ‘Niemand buitenspel’
Het sportbeleid in Dordrecht heeft als uitgangspunt ‘Niemand buitenspel’. Zo organiseert Dordrecht verschillende projecten om kwetsbare groepen en gezinnen met weinig te besteden te helpen met sporten en bewegen. Doelgroepen met een verhoogd risico op gezondheidsachterstanden en een beperking kunnen bijvoorbeeld begeleiding krijgen voor een passend sportaanbod.

Bovengemiddeld Dordrecht
Gemeente Dordrecht heeft hoge sportambities, zo is het doel om 80 procent van de Dordtenaren te laten sporten of sportief te laten te bewegen. Wethouder Merx: “Dordrecht heeft wat dat betreft nu een mooie stijgende lijn te pakken en zit boven het landelijk gemiddelde. We zijn er nog niet, maar we zijn zeker op de goede weg.”

Lees ook

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.