gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht zoekt nieuwe burgemeester: volg het proces in onze nieuwe serie ‘Jasmijn wil burgemeester worden’

8ccf885b904f4441b5ee57d693ae0f67

Wie wordt de nieuwe burgemeester van Dordrecht? Na het vertrek van Wouter Kolff is de post vrij en kan er vanaf deze vrijdag gesolliciteerd worden. Maar hoe doe je dat en wie maakt er kans om burgemeester van de oudste stad van Holland te worden? In onze serie ‘Jasmijn wil burgemeester worden’ gaat journalist Jasmijn Thomassen de uitdaging aan: wordt zij de eerste vrouw die dit ambt in Dordt mag bekleden?

Pascal Lenstra | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Wie wil solliciteren naar de burgemeesterpost doet er goed aan de profielschets die de gemeenteraad heeft opgesteld te lezen. Daarin staat bijvoorbeeld dat ze iemand zoeken met bestuurlijke ervaring, maar dat hoeft niet per se politieke ervaring te zijn. Ook moet de geschikte kandidaat een herkenbaar gezicht kunnen zijn voor de Dordtenaar en een ‘authentieke en kleurrijke persoonlijkheid’ hebben.

Verder moet de toekomstige burgemeester ook communicatief sterk zijn, goed kunnen netwerken, met onder andere de omliggende steden en dorpen, en zich bekommeren om de openbare veiligheid.

Het proces
Het kiezen van een burgemeester is een lang proces, waar veel verschillende mensen aan te pas komen. Wie wil solliciteren heeft drie weken de tijd vanaf deze vrijdag. Daarna zal de commissaris van de Koning Wouter Kolff de ingezonden sollicitaties bekijken en vaststellen wie er werkelijk voldoet aan alle eisen.

Daarna wordt de kandidatenlijst besproken met een vertrouwenscommissie, bestaande uit mensen uit de gemeenteraad van Dordrecht. Gesprekken met kandidaten voor de functie zijn strikt geheim, om de privacy en reputatie van de sollicitanten te beschermen. Na verschillende aanbevelingsgesprekken met de commissaris en een besloten vergadering wordt de kandidaat die uiteindelijk bovenaan eindigt de nieuwe burgemeester van Dordrecht.

Burgermoeder?
Tot dusver heeft Dordrecht altijd voor de hand liggende keuzes gemaakt wat betreft burgemeesters: enkel mannen en vooral mannen met politieke ervaring werden burgemeester van de stad. Nu roepen verschillende Dordtenaren, van columnisten tot aan raadsleden, op om vooral te kiezen voor een vrouwelijke kandidaat. Een échte burgermoeder dus.

De profielschets biedt daar in ieder geval de ruimte voor: alle reden voor Jasmijn om een gooi te doen naar het burgemeesterschap. Volg haar sollicitatie de komende weken, van vacature, via sollicitatiegesprekken tot misschien wel burgermoeder, hier bij RTV Dordrecht.

‘Jasmijn wil burgemeester worden’ , elke vrijdag bij RTV Dordrecht. #burgemeesterJasmijn

Lees ook

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.