gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht zoekt nieuwe burgemeester: volg het proces in onze nieuwe serie ‘Jasmijn wil burgemeester worden’

8ccf885b904f4441b5ee57d693ae0f67.jpg

Wie wordt de nieuwe burgemeester van Dordrecht? Na het vertrek van Wouter Kolff is de post vrij en kan er vanaf deze vrijdag gesolliciteerd worden. Maar hoe doe je dat en wie maakt er kans om burgemeester van de oudste stad van Holland te worden? In onze serie ‘Jasmijn wil burgemeester worden’ gaat journalist Jasmijn Thomassen de uitdaging aan: wordt zij de eerste vrouw die dit ambt in Dordt mag bekleden?

Pascal Lenstra | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Wie wil solliciteren naar de burgemeesterpost doet er goed aan de profielschets die de gemeenteraad heeft opgesteld te lezen. Daarin staat bijvoorbeeld dat ze iemand zoeken met bestuurlijke ervaring, maar dat hoeft niet per se politieke ervaring te zijn. Ook moet de geschikte kandidaat een herkenbaar gezicht kunnen zijn voor de Dordtenaar en een ‘authentieke en kleurrijke persoonlijkheid’ hebben.

Verder moet de toekomstige burgemeester ook communicatief sterk zijn, goed kunnen netwerken, met onder andere de omliggende steden en dorpen, en zich bekommeren om de openbare veiligheid.

Het proces
Het kiezen van een burgemeester is een lang proces, waar veel verschillende mensen aan te pas komen. Wie wil solliciteren heeft drie weken de tijd vanaf deze vrijdag. Daarna zal de commissaris van de Koning Wouter Kolff de ingezonden sollicitaties bekijken en vaststellen wie er werkelijk voldoet aan alle eisen.

Daarna wordt de kandidatenlijst besproken met een vertrouwenscommissie, bestaande uit mensen uit de gemeenteraad van Dordrecht. Gesprekken met kandidaten voor de functie zijn strikt geheim, om de privacy en reputatie van de sollicitanten te beschermen. Na verschillende aanbevelingsgesprekken met de commissaris en een besloten vergadering wordt de kandidaat die uiteindelijk bovenaan eindigt de nieuwe burgemeester van Dordrecht.

Burgermoeder?
Tot dusver heeft Dordrecht altijd voor de hand liggende keuzes gemaakt wat betreft burgemeesters: enkel mannen en vooral mannen met politieke ervaring werden burgemeester van de stad. Nu roepen verschillende Dordtenaren, van columnisten tot aan raadsleden, op om vooral te kiezen voor een vrouwelijke kandidaat. Een échte burgermoeder dus.

De profielschets biedt daar in ieder geval de ruimte voor: alle reden voor Jasmijn om een gooi te doen naar het burgemeesterschap. Volg haar sollicitatie de komende weken, van vacature, via sollicitatiegesprekken tot misschien wel burgermoeder, hier bij RTV Dordrecht.

‘Jasmijn wil burgemeester worden’ , elke vrijdag bij RTV Dordrecht. #burgemeesterJasmijn

Lees ook

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?

IMG_5958.jpeg

Deze rotonde is aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.

StreetviewParallelweg.png

Parallelweg in Sliedrecht op de schop, werkzaamheden starten op 13 april

De Sliedrechtse Parallelweg gaat op de schop. De rijbaan voldoet niet meer aan de huidige normen en is toe aan groot onderhoud. Het asfalt wordt vervangen en een deel van de fundering wordt opnieuw opgebouwd. De werkzaamheden beginnen op 13 april en zullen naar verwachting zo’n twaalf weken in beslag nemen.

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.

VKSportphoto

FC Dordrecht en Feyenoord verlengen samenwerking

De samenwerking tussen FC Dordrecht en Feyenoord is met drie jaar verlengd. Dit houdt in dat onder meer spelers en stafleden ook de komende jaren kunnen worden uitgewisseld, en dat de Rotterdammers de Dordtse club blijven helpen op het gebied van talentontwikkeling, scouting en innovatie.

politiehondbodie.png

Politiehond Bodie vat man in de kraag na achtervolging

De achtervolging van een man die mogelijk een auto had gestolen, is geëindigd in een tuin in Papendrecht. Met dank aan politiehond Bodie kon de 20-jarige man uit Rhoon worden aangehouden.