Dordrecht, Netherlands

Dordtse Pasar Malam: ‘Als je één keer bent geweest, kom je zeker terug'’

De Dordtse binnenstad staat deze week in het teken van de Indonesische cultuur, muziek en etenswaren. De Pasar Malam, Indonesisch voor avondmarkt, is afgelopen zondag goed begonnen. Het is de elfde editie en zoals gebruikelijk trok de eerste dag een groot aantal mensen.
Trevyn van Houwelingen | Joram Niese | Redactie Streek 56 | 5 augustus 2024 18:00 | Aangepast op 5 augustus 2024 16:47
De drukte was zodanig dat sommige bezoekers wellicht iets langer op hun eten hebben moeten wachten dan hen lief was. Toch mag dat de drukte de pret niet deren, met in totaal tweeënveertig optredens, verspreid over twee podia en vier dagen, valt er genoeg te beleven.

Veel bezoekers van de Pasar hebben een Indische achtergrond, maar ook veel ‘Belanda’s’ (Hollanders) wisten de weg naar de Sarisgang en het Statenplein te vinden. En dan begint de keuzestress: Saté babi, saté kambing, saté ayam, gado gado. Iedere Indische specialiteit is op de “avondmarkt” te vinden. "Ik voel de cultuur, de gastvrijheid en het gemoeddelijke. Iedereen nodigt elkaar uit om te eten", zegt oprichter Vera Andreas.

Traditionele kleding
Voor wie naast muziek, dans en eten nog iets anders zoekt zijn er kramen met traditionele keding en kunstvoorwerpen die te koop worden aangeboden. Speciale aandacht gaat ook uit naar Wieteke van Dort, die bij velen onder meer bekend is met haar creatie ‘Tante Lien’. De in Surabaya geboren actrice en zangeres overleed enkele weken geleden en heeft een eigen herdenkingsstand gekregen bij deze elfde editie van de Dordtse Pasar.

De Pasar Malam is tot en met woensdag te vinden op het Statenplein en de Sarisgang. En voor wie er nog heen gaat: ‘Selamat makan!’

Bekijk hieronder de reportage die wij over dit onderwerp maakten.

Lees ook

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...