gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drukste dag van het jaar in bomvol Wantijbad: 'Iedereen heeft het naar zijn zin'

58a663311d6acb46b75cc7e9b34a635a

Op zoek naar verkoeling kwamen honderden liefhebbers maandag in het Wantijbad in Dordrecht terecht. "Om tien uur stond er al een rij van een stuk of vijftig, zestig man", zegt manager Joost Driessen, die spreekt van 'de drukste dag van het jaar' tot nu toe.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In het water is het bijna zigzaggen geblazen. Vooral de duikplank is erg populair, terwijl pp het naastgelegen grasveld overal handdoeken en parasollen te zien zijn. Ook buiten de hekken is het druk: voor de ingang staan tientallen mensen te wachten in een lange rij. Volgens Driessen moeten de bezoekers een kwartiertje wachten.

Auto's rijden af en aan, op zoek naar een parkeerplek. Die is in de wijk nog maar moeilijk te vinden, want de Badweg, Baden-Powelllaan, Wantijplantsoen en Vijverweg staan bomvol. Toch kunnen er halverwege de middag nog steeds mensen bij, bevestigt Driessen.

In coronatijd gingen de hekken van het bad bij drukte soms helemaal dicht. Dit jaar is het nog niet zó druk geweest om geen bezoekers meer toe te laten. "Maar als dat nodig blijkt te zijn, doen we dat."

Bekijk via ons YouTube-kanaal naar een korte sfeerimpressie:

Lees ook

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.