gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drukste dag van het jaar in bomvol Wantijbad: 'Iedereen heeft het naar zijn zin'

58a663311d6acb46b75cc7e9b34a635a

Op zoek naar verkoeling kwamen honderden liefhebbers maandag in het Wantijbad in Dordrecht terecht. "Om tien uur stond er al een rij van een stuk of vijftig, zestig man", zegt manager Joost Driessen, die spreekt van 'de drukste dag van het jaar' tot nu toe.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In het water is het bijna zigzaggen geblazen. Vooral de duikplank is erg populair, terwijl pp het naastgelegen grasveld overal handdoeken en parasollen te zien zijn. Ook buiten de hekken is het druk: voor de ingang staan tientallen mensen te wachten in een lange rij. Volgens Driessen moeten de bezoekers een kwartiertje wachten.

Auto's rijden af en aan, op zoek naar een parkeerplek. Die is in de wijk nog maar moeilijk te vinden, want de Badweg, Baden-Powelllaan, Wantijplantsoen en Vijverweg staan bomvol. Toch kunnen er halverwege de middag nog steeds mensen bij, bevestigt Driessen.

In coronatijd gingen de hekken van het bad bij drukte soms helemaal dicht. Dit jaar is het nog niet zó druk geweest om geen bezoekers meer toe te laten. "Maar als dat nodig blijkt te zijn, doen we dat."

Bekijk via ons YouTube-kanaal naar een korte sfeerimpressie:

Lees ook

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.