Dordrecht, Netherlands

Echt Dordts: een biertje drinken voor het goede doel

In Dordtse cafés wordt vanaf deze zaterdag het biertje ‘Hophelden’ geschonken. De volledige opbrengst van deze Lager gaat naar Stichting Ambulance Wens. Rien en Eline van brouwerij Ebontree maakten vorig jaar zelf mee wat de stichting kan betekenen voor mensen, toen deze nog een laatste wens vervulde voor Riens zieke vader. “Met dit bier willen we iets terugdoen en anderen helpen die zich in dezelfde situatie bevinden", aldus het echtpaar.
Roxane Kroon | 19 april 2025 08:00 | Aangepast op 19 april 2025 08:00
Het biertje is te herkennen aan zijn opvallende logo: een knuffelbeertje dat een ambulancevestje draagt. Het is speciaal ontworpen voor de actie: “Dit is het knuffeltje dat mensen meekrijgen als ze via de stichting met de ambulance zijn meegereden”, vertelt Rien. 

Een laatste wens 
Stichting Ambulance Wens vervult de laatste wens van mensen die erg ziek zijn en niet meer mobiel zijn. Met een ambulance worden zij vervoerd naar een zelfgekozen bestemming. Daar worden ze begeleid door een arts. Dit kan gaan om een bezoekje aan de dierentuin met een kleinkind, langsgaan bij familie die ver weg woont, of nog een keer aan het strand zitten. 

De vader van Rien is met zijn Ambulance Wens zijn familie in Dordrecht komen bezoeken, nadat hij al even in een hospice buiten de stad woonde. “De hulp van de stichting haalde veel stress bij ons weg. Dit bezoek heeft veel voor ons betekend”, vertelt Rien. 

Iets terugdoen 
Rien en Eline wilden graag iets terugdoen voor de stichting. “Met de verkoop van 'Hophelden' hopen we niet alleen geld op te halen, maar ook bewustzijn te creëren voor het waardevolle werk van Stichting Ambulance Wens”, aldus Rien.

Het initiatief is op meerdere plekken al enthousiast ontvangen. Stichting Ambulance Wens gaf meteen toestemming voor het logo. En verschillende leveranciers, waaronder de gist-leverancier voor het brouwen, hebben deze materialen gedoneerd. Daarnaast worden de kosten voor het maken van het biertje niet van de opbrengsten gehaald. "Echt het gehele bedrag van de verkoop doneren we aan de stichting”, vertelt Rien. 

Geen tijdelijke actie
Onder andere cafés Merz, De Tijd en het Magazijn hebben al ‘Hophelden’ besteld. En het biertje is geen tijdelijke actie, vertelt Rien: "Voor nu hebben we een voorraad van duizend liter gebrouwen. Maar mocht het nodig zijn, hebben we het recept startklaar liggen. Dat zou helemáál geweldig zijn”.

Deze zaterdag om 13:00 lanceren bierbrouwerij Ebontree en Stichting Ambulance Wens samen de ‘Hophelden’. Tot 20:00 uur kan men het biertje komen proberen en meer leren over de stichting. 

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...