gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste gezondheidscentrum Dordrecht viert vijfentwintig-jarig bestaan

5f5806f38960a162de89f5b51d6c7cfc

Het eerste gezondheidscentrum van Dordrecht bestaat vijfentwintig jaar. En dat vieren ze vrijdagavond met een reünie voor oud-werknemers op het Halmaheiraplein. “Nu komen de gezondheidscentra als paddenstoelen uit de grond.”

Redactie Streekomroep | Pim Takkenkamp |  | Aangepast op
Het is bijna niet voor te stellen, maar vijfentwintig jaar geleden was een gezondheidscentrum voor meerdere mankementen minder gewoon dan nu. Voor psycho- en fysiotherapeuten en vier huisartsen in Gezondheidscentrum Op 1 Lijn is het inmiddels meer dan gewoon om samen te werken.

Terwijl een van zijn collega’s met de laatste voorbereidingen bezig is, blikt fysiotherapeut en oprichter Frans Zinniqc Bergmann terug. “Minder mooi is dat mensen om je heen overlijden tijdens het werk. Maar de betere momenten zijn toch dat je iemand beter maakt en dat jij dat hebt gedaan”, vertelt hij.

En vanavond dus een reünie. De huisartsen die er vanaf het begin bij waren zijn ondertussen allemaal met pensioen. Zinniqc Bergmann is de laatste van ‘de oude garde’ die nog werkzaam is in het gezondheidscentrum. “Ik begon vijfentwintig jaar geleden toen ik jong was. En dat ben ik nu nog steeds”, grapt hij, terwijl hij de pensioengerechtigde leeftijd bijna heeft bereikt.

Lees ook

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.