gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste gezondheidscentrum Dordrecht viert vijfentwintig-jarig bestaan

5f5806f38960a162de89f5b51d6c7cfc.jpg

Het eerste gezondheidscentrum van Dordrecht bestaat vijfentwintig jaar. En dat vieren ze vrijdagavond met een reünie voor oud-werknemers op het Halmaheiraplein. “Nu komen de gezondheidscentra als paddenstoelen uit de grond.”

Redactie Streekomroep | Pim Takkenkamp |  | Aangepast op
Het is bijna niet voor te stellen, maar vijfentwintig jaar geleden was een gezondheidscentrum voor meerdere mankementen minder gewoon dan nu. Voor psycho- en fysiotherapeuten en vier huisartsen in Gezondheidscentrum Op 1 Lijn is het inmiddels meer dan gewoon om samen te werken.

Terwijl een van zijn collega’s met de laatste voorbereidingen bezig is, blikt fysiotherapeut en oprichter Frans Zinniqc Bergmann terug. “Minder mooi is dat mensen om je heen overlijden tijdens het werk. Maar de betere momenten zijn toch dat je iemand beter maakt en dat jij dat hebt gedaan”, vertelt hij.

En vanavond dus een reünie. De huisartsen die er vanaf het begin bij waren zijn ondertussen allemaal met pensioen. Zinniqc Bergmann is de laatste van ‘de oude garde’ die nog werkzaam is in het gezondheidscentrum. “Ik begon vijfentwintig jaar geleden toen ik jong was. En dat ben ik nu nog steeds”, grapt hij, terwijl hij de pensioengerechtigde leeftijd bijna heeft bereikt.

Lees ook

Leidingsportalen.png

Waarom er negen dagen geen treinen rijden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Gedurende 9 dagen is er geen treinverkeer mogelijk tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Pech voor reizigers, maar een noodzakelijke maatregel volgens spoorwegbeheerder ProRail. De reden: de bovenleidingportalen op dit traject zijn grondig toe aan vervanging. Ze stammen uit de tijd na de Tweede Wereldoorlog, waardoor de levensduur voorbij is.

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam.png

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

kat vermist.png

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

luchtalarm 02.png

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576.jpeg

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

kat dierenarts Pexels.jpg

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.