gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste gezondheidscentrum Dordrecht viert vijfentwintig-jarig bestaan

5f5806f38960a162de89f5b51d6c7cfc

Het eerste gezondheidscentrum van Dordrecht bestaat vijfentwintig jaar. En dat vieren ze vrijdagavond met een reünie voor oud-werknemers op het Halmaheiraplein. “Nu komen de gezondheidscentra als paddenstoelen uit de grond.”

Redactie Streekomroep | Pim Takkenkamp |  | Aangepast op
Het is bijna niet voor te stellen, maar vijfentwintig jaar geleden was een gezondheidscentrum voor meerdere mankementen minder gewoon dan nu. Voor psycho- en fysiotherapeuten en vier huisartsen in Gezondheidscentrum Op 1 Lijn is het inmiddels meer dan gewoon om samen te werken.

Terwijl een van zijn collega’s met de laatste voorbereidingen bezig is, blikt fysiotherapeut en oprichter Frans Zinniqc Bergmann terug. “Minder mooi is dat mensen om je heen overlijden tijdens het werk. Maar de betere momenten zijn toch dat je iemand beter maakt en dat jij dat hebt gedaan”, vertelt hij.

En vanavond dus een reünie. De huisartsen die er vanaf het begin bij waren zijn ondertussen allemaal met pensioen. Zinniqc Bergmann is de laatste van ‘de oude garde’ die nog werkzaam is in het gezondheidscentrum. “Ik begon vijfentwintig jaar geleden toen ik jong was. En dat ben ik nu nog steeds”, grapt hij, terwijl hij de pensioengerechtigde leeftijd bijna heeft bereikt.

Lees ook

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.