gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Einde aan sissen: handhavingspilot van start in Dordrecht

26ee9bfcf9dc2e83e93167093d38d5d6.jpg

Speciaal getrainde boa's in Dordrecht mogen vanaf dinsdag handhaven op seksuele intimidatie in het openbaar. Dat heeft het Ministerie van Veiligheid bekendgemaakt. Op die manier wordt geprobeerd om straatintimidatie tegen te gaan.

Barbara Visscher |  | Aangepast op
De extra handhaving op seksuele intimidatie in het openbaar is onderdeel van een nationale proef. In de gemeenten Rotterdam, Utrecht en Arnhem wordt sinds 1 juli 2024 al gehandhaafd op seksuele intimidatie in het openbaar. Vanaf morgen komen daar de gemeenten Dordrecht, Almere, Heerlen en Tilburg bij. Bij seksuele intimidatie op straat kun je denken aan sissen, nafluiten, naroepen, ongepaste opmerkingen maken of achternalopen.

Boa’s waren tot voor deze proef en in gemeenten die niet aan de pilot meedoen nog niet bevoegd om hierop te handhaven. Het doel van de proef is om duidelijk te krijgen hoe boa’s de politie kunnen ondersteunen bij het tegengaan van seksuele straatintimidatie.

Opleiden
De gemeente Dordrecht is al begonnen met het opleiden van drie handhavers: “De opleiding duurt 5 volledige dagen. Tijdens deze opleidingsdagen komen alle aspecten aan bod die zij nodig hebben om goed te kunnen handhaven rondom seksuele straatintimidatie. Onderdeel van deze training zijn bijvoorbeeld het leren van gesprekstechnieken hoe zij het beste met slachtoffers om kunnen gaan en het op een juiste en volledige manier opmaken van een eventueel proces-verbaal.” aldus een woordvoerder van de gemeente.

Verantwoordelijk wethouder Marc Merx is blij dat de gemeente mee mag doen met de pilot: “We willen de sociale norm uitdragen dat straatintimidatie niet oké is en niet getolereerd wordt. Dordrecht is een stad waar iedereen zich vrij en veilig moet kunnen bewegen en daar hoort seksuele intimidatie niet bij. Wij denken dat deze pilot wat dat betreft een duidelijk signaal afgeeft.”

Volgens het Ministerie van Veiligheid en Justitie heeft de pilot al zijn eerste vruchten al afgeworpen. De proef heeft in deelnemende gemeenten niet alleen geleid tot de eerste veroordelingen, ook zegt het ministerie dat er een duidelijk signaal wordt afgegeven aan daders: seksuele straatintimidatie accepteren we niet. De pilot loopt nog tot 1 juli 2026.

Lees ook

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

PSX_20260527_233207.jpg

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

fotoa16n3verhaal.jpg

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

OPMA20260527 Moskee te klein.jpg

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.