gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Einde aan sissen: handhavingspilot van start in Dordrecht

26ee9bfcf9dc2e83e93167093d38d5d6

Speciaal getrainde boa's in Dordrecht mogen vanaf dinsdag handhaven op seksuele intimidatie in het openbaar. Dat heeft het Ministerie van Veiligheid bekendgemaakt. Op die manier wordt geprobeerd om straatintimidatie tegen te gaan.

Barbara Visscher |  | Aangepast op
De extra handhaving op seksuele intimidatie in het openbaar is onderdeel van een nationale proef. In de gemeenten Rotterdam, Utrecht en Arnhem wordt sinds 1 juli 2024 al gehandhaafd op seksuele intimidatie in het openbaar. Vanaf morgen komen daar de gemeenten Dordrecht, Almere, Heerlen en Tilburg bij. Bij seksuele intimidatie op straat kun je denken aan sissen, nafluiten, naroepen, ongepaste opmerkingen maken of achternalopen.

Boa’s waren tot voor deze proef en in gemeenten die niet aan de pilot meedoen nog niet bevoegd om hierop te handhaven. Het doel van de proef is om duidelijk te krijgen hoe boa’s de politie kunnen ondersteunen bij het tegengaan van seksuele straatintimidatie.

Opleiden
De gemeente Dordrecht is al begonnen met het opleiden van drie handhavers: “De opleiding duurt 5 volledige dagen. Tijdens deze opleidingsdagen komen alle aspecten aan bod die zij nodig hebben om goed te kunnen handhaven rondom seksuele straatintimidatie. Onderdeel van deze training zijn bijvoorbeeld het leren van gesprekstechnieken hoe zij het beste met slachtoffers om kunnen gaan en het op een juiste en volledige manier opmaken van een eventueel proces-verbaal.” aldus een woordvoerder van de gemeente.

Verantwoordelijk wethouder Marc Merx is blij dat de gemeente mee mag doen met de pilot: “We willen de sociale norm uitdragen dat straatintimidatie niet oké is en niet getolereerd wordt. Dordrecht is een stad waar iedereen zich vrij en veilig moet kunnen bewegen en daar hoort seksuele intimidatie niet bij. Wij denken dat deze pilot wat dat betreft een duidelijk signaal afgeeft.”

Volgens het Ministerie van Veiligheid en Justitie heeft de pilot al zijn eerste vruchten al afgeworpen. De proef heeft in deelnemende gemeenten niet alleen geleid tot de eerste veroordelingen, ook zegt het ministerie dat er een duidelijk signaal wordt afgegeven aan daders: seksuele straatintimidatie accepteren we niet. De pilot loopt nog tot 1 juli 2026.

Lees ook

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.