gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Emotionele Heijkoop neemt afscheid als wethouder

9c91cbc67e59527bf1ad10aade478ee6

Een emotioneel afscheid van wethouder Peter Heijkoop, donderdagmiddag in het Onderwijsmuseum. Hij bedankt Dordrecht en haar inwoners voor de afgelopen jaren. Heijkoop, jarenlang wethouder, wordt de nieuwe burgemeester van Leiden.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Bij het afscheid waren veel mensen aanwezig, waaronder mensen uit het onderwijs en mensen die te maken hebben met armoedebestrijding. "Wat ik zelf een enorme prestatie vind is dat hij de overheid aanwees als de belangrijkste veroorzaker van schulden, omdat wij bijvoorbeeld dingen terugvorderen. En dat hij direct vond dat we daarmee moesten stoppen", vertelt David van Maanen, directeur Sociale Dienst Drechtsteden. "Daar vanuit heeft hij heel veel regelgeving versoepeld, dat vind ik een hele prestatie."

Dirk van der Bijl, voorzitter van onderwijsstichting H30, is ook goed te spreken over Heijkoop: "Ik heb in veel plaatsen gewerkt, maar ik heb nog nooit een wethouder ontmoet die zich zo bevlogen en vol passie voor het onderwijs heeft ingezet."

Burgervader
Vader Jan Heijkoop was aanwezig bij het afscheid, en is zichtbaar trots op zijn zoon. Jan is zelf jarenlang burgemeester geweest van Hendrik-Ido-Ambacht en waarnemend burgemeester van Alblasserdam. Hij heeft zijn zoon de afgelopen jaren zien groeien. "Toen Peter jonger was ging hij expliciet voor zijn eigen doeleinden en eigen opvattingen. Nu zoekt hij echt de verbinding met anderen, om het samen te doen. Dat is een goede eigenschap voor een burgemeester. Hij is een echte burgervader”, aldus Jan Heijkoop.

Naast vader Jan staat oom Dirk Heijkoop, burgemeester van Hardinxveld-Giessendam. Hij is het eens met zijn broer, en ziet zijn neefje zich profileren in compleet eigen stijl. Een stijl die volgens de ervaringsdeskundige past bij een burgemeester. "Het is heel mooi om te zien dat hij middenin de samenleving staat en er voor mensen wil zijn", vertelt Dirk Heijkoop.

Lees ook

FOTO WEBSITE

Ridderkerks natuurgebied is bijzonder monument rijker: ‘Het verhaal doorvertellen’

Met uitspraken die Winston Churchill ooit deed, de klanken van het Wilhelmus, bloemen, kransen en het trompetsignaal van The Last Post is maandag een bijzonder monument in de Crezéepolder in Ridderkerk onthuld. De omgekomen bemanning van het vliegtuig Fokker T-5 uit de Tweede Wereldoorlog wordt hiermee geëerd.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

IMG_1616 (2)

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.