gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Emotionele Heijkoop neemt afscheid als wethouder

9c91cbc67e59527bf1ad10aade478ee6.jpg

Een emotioneel afscheid van wethouder Peter Heijkoop, donderdagmiddag in het Onderwijsmuseum. Hij bedankt Dordrecht en haar inwoners voor de afgelopen jaren. Heijkoop, jarenlang wethouder, wordt de nieuwe burgemeester van Leiden.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Bij het afscheid waren veel mensen aanwezig, waaronder mensen uit het onderwijs en mensen die te maken hebben met armoedebestrijding. "Wat ik zelf een enorme prestatie vind is dat hij de overheid aanwees als de belangrijkste veroorzaker van schulden, omdat wij bijvoorbeeld dingen terugvorderen. En dat hij direct vond dat we daarmee moesten stoppen", vertelt David van Maanen, directeur Sociale Dienst Drechtsteden. "Daar vanuit heeft hij heel veel regelgeving versoepeld, dat vind ik een hele prestatie."

Dirk van der Bijl, voorzitter van onderwijsstichting H30, is ook goed te spreken over Heijkoop: "Ik heb in veel plaatsen gewerkt, maar ik heb nog nooit een wethouder ontmoet die zich zo bevlogen en vol passie voor het onderwijs heeft ingezet."

Burgervader
Vader Jan Heijkoop was aanwezig bij het afscheid, en is zichtbaar trots op zijn zoon. Jan is zelf jarenlang burgemeester geweest van Hendrik-Ido-Ambacht en waarnemend burgemeester van Alblasserdam. Hij heeft zijn zoon de afgelopen jaren zien groeien. "Toen Peter jonger was ging hij expliciet voor zijn eigen doeleinden en eigen opvattingen. Nu zoekt hij echt de verbinding met anderen, om het samen te doen. Dat is een goede eigenschap voor een burgemeester. Hij is een echte burgervader”, aldus Jan Heijkoop.

Naast vader Jan staat oom Dirk Heijkoop, burgemeester van Hardinxveld-Giessendam. Hij is het eens met zijn broer, en ziet zijn neefje zich profileren in compleet eigen stijl. Een stijl die volgens de ervaringsdeskundige past bij een burgemeester. "Het is heel mooi om te zien dat hij middenin de samenleving staat en er voor mensen wil zijn", vertelt Dirk Heijkoop.

Lees ook

shellspolitie.png

Wapens en 150 kilo illegaal vuurwerk in container: OM eist vier maanden cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een gevangenisstraf van vier maanden tegen D.A. (38) uit Hendrik-Ido-Ambacht. De man had 150 kilo illegaal vuurwerk én twee vuurwapens in een container gestopt.

IMG-20260329-WA0004.jpg

Het was even rustig, nu is het weer zover: een autobrand in Dordrecht

Na wekenlange 'rust' is in Dordrecht zaterdagnacht weer een auto uitgebrand. Het vuur woedde vooral aan de binnenkant van het voertuig, waar weinig van overbleef.

foto artikel fc straat.jpg

FC STRAAT sportief geopend: 'Het belangrijkste is om plezier te hebben'

Penalty’s, doelpunten en een hele boel gejuich. Zo klonk de opening van het sportinitiatief FC STRAAT in de Dordtse wijk Stadspolders. FC STRAAT is een online voetbalclub die gratis voetbaltoernooien en activiteiten voor kinderen organiseert. Stadspolders is de tweede wijk in Dordrecht waar het initiatief actief is.

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.

rowwenhezerusso.png

Rowwen Hèze, Russo en Douwe Bob komen naar Wantijpop

Russo, Jett Rebel, Douwe Bob en Rowwen Hèze komen naar Dordrecht. Zij treden op zaterdag 6 juni op tijdens Wantijpop, het gratis Dordtse festival in het Wantijpark.

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?