gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Emotionele Heijkoop neemt afscheid als wethouder

9c91cbc67e59527bf1ad10aade478ee6.jpg

Een emotioneel afscheid van wethouder Peter Heijkoop, donderdagmiddag in het Onderwijsmuseum. Hij bedankt Dordrecht en haar inwoners voor de afgelopen jaren. Heijkoop, jarenlang wethouder, wordt de nieuwe burgemeester van Leiden.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Bij het afscheid waren veel mensen aanwezig, waaronder mensen uit het onderwijs en mensen die te maken hebben met armoedebestrijding. "Wat ik zelf een enorme prestatie vind is dat hij de overheid aanwees als de belangrijkste veroorzaker van schulden, omdat wij bijvoorbeeld dingen terugvorderen. En dat hij direct vond dat we daarmee moesten stoppen", vertelt David van Maanen, directeur Sociale Dienst Drechtsteden. "Daar vanuit heeft hij heel veel regelgeving versoepeld, dat vind ik een hele prestatie."

Dirk van der Bijl, voorzitter van onderwijsstichting H30, is ook goed te spreken over Heijkoop: "Ik heb in veel plaatsen gewerkt, maar ik heb nog nooit een wethouder ontmoet die zich zo bevlogen en vol passie voor het onderwijs heeft ingezet."

Burgervader
Vader Jan Heijkoop was aanwezig bij het afscheid, en is zichtbaar trots op zijn zoon. Jan is zelf jarenlang burgemeester geweest van Hendrik-Ido-Ambacht en waarnemend burgemeester van Alblasserdam. Hij heeft zijn zoon de afgelopen jaren zien groeien. "Toen Peter jonger was ging hij expliciet voor zijn eigen doeleinden en eigen opvattingen. Nu zoekt hij echt de verbinding met anderen, om het samen te doen. Dat is een goede eigenschap voor een burgemeester. Hij is een echte burgervader”, aldus Jan Heijkoop.

Naast vader Jan staat oom Dirk Heijkoop, burgemeester van Hardinxveld-Giessendam. Hij is het eens met zijn broer, en ziet zijn neefje zich profileren in compleet eigen stijl. Een stijl die volgens de ervaringsdeskundige past bij een burgemeester. "Het is heel mooi om te zien dat hij middenin de samenleving staat en er voor mensen wil zijn", vertelt Dirk Heijkoop.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.