gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extinction Rebellion blokkeert toegang vrachtwagens Chemours

62e1bf7ed3c58bbce039ea157f474464.jpg

Veertig actievoerders van Extinction Rebellion blokkeren vrijdagochtend de toegang tot chemiebedrijf Chemours voor vrachtwagens. De actiegroep eist onder andere dat het bedrijf moet stoppen met de uitstoot van PFAS en wil een uitgebreid gezondheidsonderzoek onder omwonenden naar de impact van de uitstoot van het bedrijf.

Rijnmond |  | Aangepast op
Het is de eerste keer dat Chemours doelwit is van de actiegroep. Volgens de politie zijn de actievoerders over de hekken rondom het fabrieksterrein geklommen en houdt de brandweer een oogje in het zeil om te zorgen dat het protest veilig verloopt.

"Nul uit de pijp, nul uit de poort", is de leus die Extinction Rebellion (XR) scandeert. Oftewel: totaal geen uitstoot meer van PFAS. Volgens de woordvoerder van XR zijn in de omgeving van de fabriek zijn verhoogde concentraties PFAS aangetroffen in moestuinen, drinkwater en zelfs in het bloed en in moedermelk van omwonenden.

Ook twijfelt XR aan de driejaarlijkse onderhoudswerkzaamheden voor de veiligheid en zorg die Chemours in september en oktober uitgevoerd zou hebben. "Ze geven andere namen aan hun stoffen, stoten andere schadelijke stoffen uit dan eerst en verbergen zich achter ordinaire juridische trucjes om aansprakelijkheid te ontlopen", laat de woordvoerder weten.

Eisen
Daarom eist XR naast de volledige stop van PFAS-uitstoot ook een grondig saneringsplan voor de aanwezige vervuiling door PFOA en GenX, herstel van schone grond, lucht en water in de regio, een uitgebreid gezondheidsonderzoek onder omwonenden naar de impact van jarenlange blootstelling en een bindend provinciebreed burgerberaad over Chemours.

"Als een gewone burger iets op de grond gooit of afval naast een bak zet, kan die een boete verwachten", laat de actiegroep weten. "Multinationals denken blijkbaar wél rotzooi in de natuur te mogen dumpen en de verantwoordelijkheid ervoor bij de belastingbetaler te leggen. Ze manipuleren de boel voor zoveel mogelijk winst. Als de overheid het niet onmiddellijk stopt, moeten wij het zelf doen. Deze vreedzame blokkade is een escalatie om de gezondheid van mensen en milieu te beschermen."

Lees ook

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.

PSX_20260504_080530.jpg

Accu van fatbike in brand in kelderbox

In Zwijndrecht is maandagochtend korte tijd brand geweest in een kelderbox van een portiekflat. Volgens een brandweerwoordvoerder gaat het om een accu van een fatbike.

dodenherdenking2025.png

Twee minuten stilte: op deze plekken kun je maandag terecht voor dodenherdenking

Maandag 4 mei is het om 20:00 uur in heel Nederland twee minuten stil. Zo ook in onze streek. Wil jij graag ergens een herdenking bijwonen? Bekijk in dit artikel waar dat onder meer kan.